گوگل دوو و گوگل میت به زودی ادغام خواهند شد


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

گوگل تایید کرده است که دو سرویس ارتباطی اصلی خود، Google Meet و Google Duo را در اواخر سال جاری ادغام خواهد کرد. Google Doo برای تماس‌های ویدیویی شخصی مناسب‌تر است، در حالی که Google Mate برای کارهای حرفه‌ای مناسب‌تر است. اکنون این دو سرویس باید با هم ترکیب شوند و از این پس مکالمات شخصی و حرفه ای بر روی یک پلتفرم نرم افزاری (به نام گوگل میت) انجام می شود. با دی جی همراه باشید

گوگل این تغییر را دیروز در وبلاگ Google Workspace خود اعلام کرد. به گفته این غول فناوری، کاربران گوگل دو مجبور به انجام کار خاصی نخواهند بود و در صورت استفاده از آخرین نسخه این برنامه، تمامی تغییرات به صورت خودکار اعمال می شود.

انتظار می رود این انتقال در هفته های آینده با اضافه شدن برخی از ویژگی های Google Mate به برنامه Google Doo آغاز شود. گوگل همچنین گفت که پس از تکمیل فرآیند ادغام، برنامه Duo به Google Meet تغییر نام خواهد داد و برنامه نهایی شامل ویژگی‌هایی از هر دو سیستم ارتباطی خواهد بود.

Google Doo و Google Mate را ادغام کنید

به گفته 9to5Google، برخی از اولین ویژگی های Google Mate که به Google Doo اضافه می شود عبارتند از:

  • پس‌زمینه مجازی سفارشی در تماس‌های ویدیویی
  • برنامه ریزی جلسات
  • اتاق های گفتگو در اتاق
  • اشتراک گذاری مستقیم محتوا در طول مکالمه
  • زیرنویس همزمان
  • تعداد شرکت کنندگان در تماس های تصویری را از 32 نفر به 100 نفر افزایش دهید
  • برخی از ابزارهای گوگل مانند دستیار هوشمند، مسنجر، جی میل، تقویم و غیره را ادغام کنید.
  شیائومی تاریخ عرضه را 7 می و برخی از مشخصات آن را اعلام کرد

گوگل مدتی است که در تلاش برای بهبود پلتفرم های ارتباطی خود است و به نظر می رسد ادغام دوو و میت تلاشی برای کارآمدتر کردن این سرویس ها برای کاربران باشد. البته وب سرویس گوگل میت در جایگاه فعلی خود باقی خواهد ماند و تغییر چندانی نخواهد داشت.

Google Doo در حال حاضر حدود 5 میلیارد دانلود دارد، در حالی که برنامه Google Mate بیش از 100 میلیون بار دانلود شده است. بنابراین به نظر می رسد گوگل نه تنها برنامه ای برای حذف دوو ندارد، بلکه می خواهد از محبوبیت بالای آن برای ارائه قابلیت های گوگل میت استفاده کند.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید