ثبت نام سال سوم رشته علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد آغاز شد

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

دوره جدید مبانی علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد با نام CS50 برای سومین و آخرین بار تابستان امسال در ایران برگزار می شود تا با علم کامپیوتر و هنر برنامه نویسی آشنا شوید.

به گزارش روابط عمومی CS50x ایران، این دوره در ابتدا مختص دانشگاه هاروارد و دانشگاه ییل بود، اما به دلیل روش های مختلف تدریس، به سرعت شهرت جهانی پیدا کرد و کشورهای مختلف دنیا با مجوز رسمی از این دانشگاه، دوره های CS50 را به صورت محلی اجرا کردند. در کشور خود .. تیم برگزارکننده CS50 ایران نیز پس از مکاتبه با دانشگاه هاروارد و ارائه استانداردهای لازم، موفق به اخذ مجوز برگزاری این دوره و رویدادهای مرتبط در ایران در سال 2019 شدند.

ثبت نام برای سال سوم علوم کامپیوتر در هاروارد

شرکت کنندگان در این دوره می توانند پس از انجام مراحل آموزشی و انجام وظایف مربوطه، گواهی معتبر و رسمی از دانشگاه هاروارد تحت دامنه رسمی وب سایت دانشگاه دریافت کنند. این گواهی را می توان در وب سایت رسمی دانشگاه هاروارد پیدا کرد و کل فرآیند صدور گواهینامه و صدور گواهینامه توسط Harvard CS50 USA انجام خواهد شد.

این رویداد تاکنون در 2 دوره در ایران برگزار شده و تابستان امسال شاهد سومین دوره آن هستیم. دوره سوم شامل 11 هفته آموزش آنلاین، 11 جلسه رفع اشکال، دسترسی به 3 دوره اضافی «وب»، «اندروید» و «هوش مصنوعی» و 2 رویداد حضوری «هکاتون» و «نمایشگاه نهایی» است.

سال سوم علوم کامپیوتر در دانشگاه هاروارد از 7 جولای آغاز می شود و تا 16 سپتامبر ادامه دارد. جلسات آموزشی این دوره به مدت 11 هفته هر هفته جمعه به صورت آنلاین و جلسات رفع اشکال در روز چهارشنبه برگزار می شود.

  اشتباهات رایج نویسندگان در SEO

موضوعات این دوره شامل موضوعات مختلفی از جمله HTML، CSS، C، جاوا اسکریپت، ساختار داده، حافظه، الگوریتم ها، آرایه ها، Python، SQL و Flask می باشد.

با ثبت نام و شرکت در دوره تابستانی CS50x 3 دوره کاملا رایگان آموزش هوش مصنوعی (7 جلسه)، وب (9 جلسه) و اندروید (9 جلسه) را از تیم برگزار کننده دریافت خواهید کرد.

نکته جالب در مورد این دوره این است که شرکای تجاری تیم برگزارکننده ایران CS50x در این دوره حضور خواهند داشت و با بررسی رزومه دانشجویان فرصتی برای کارآموزی و حتی استخدام در شرکت های برتر و شرکت های نوپا را برای شرکت کنندگان فراهم می کنند.

برای ثبت نام در این دوره می توانید از طریق لینک cs50x.ir/summer اقدام نمایید. همچنین می توانید برای مشاوره تلفنی با شماره 248429035-021 تماس بگیرید.

ثبت نام برای سال سوم علوم کامپیوتر در هاروارد

پازل را نگه دارید

رویداد بین المللی پازل یک رویداد جانبی 6 روزه همراه با دوره CS50x است که به طور همزمان در همه کشورها برگزار می شود. شرکت کنندگان در این رویداد به صورت انفرادی یا تیمی در چالش معمای دانشگاه هاروارد شرکت می کنند و در نهایت اگر موفق به حل تعدادی معما شوند، گواهی رسمی از دانشگاه هاروارد برای شرکت در رویداد دریافت می کنند.

هدف از برگزاری این رویداد توسعه مهارت های حل مسئله و تفکر خلاق و همچنین رساندن این پیام است که برنامه نویسی فقط کدنویسی نیست، بلکه بخش مهمی از آن مهارت حل مسئله است.

امسال هم مثل سال های گذشته یک پازل در ایران رقم خورد. تیم ایران CS50 امسال در کارخانه نوآوری آزادی تهران یک رویداد پازلی با حضور بیش از 700 نفر برگزار کرد. علاوه بر شرکت کنندگان شخصی، هزاران شرکت کننده آنلاین نیز در این دوره شرکت کردند. مخاطبان اصلی این رویداد بین 16 تا 26 سال هستند اما محدودیت سنی برای شرکت کنندگان وجود نداشت و جالب اینکه مسن ترین شرکت کننده از این دوره 61 ساله و کوچکترین عضو آن یک نوجوان 9 ساله بود.

  بازی New Tales from the Borderlands معرفی شد

در این مراسم حسن گلیچکانی، مدیرعامل ایران صافی با ارائه کتاب Timogic and Docboard Media و مدرسه برنامه نویسی ایرانیان، برنامه های آتی تیم CS50xIran را اعلام کرد.

همانطور که گفته شد، رویداد پازل به صورت بین المللی و همزمان در سراسر جهان برگزار می شود. رویداد پازل امسال که در فروردین 1401 در ایران برگزار شد، همراه با سایر کشورها، رویدادی ویژه برای ایران بود. زیرا ایران پس از هند و آمریکا با 1151 شرکت کننده سومین کشور میزبان این رویداد از نظر مشارکت بود.

آقای بلیط

دیدگاهتان را بنویسید