تهدید ایلان ماسک به فسخ قرارداد خرید توییتر!


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

خرید توییتر توسط ایلان ماسک یک بمب خبری بود و به سرعت به تیتر یک خبرگزاری فناوری تبدیل شد. اما این معامله در حال حاضر معلق است و ماسک و تیمش در حال کار بر روی تخمین تعداد ربات های جعلی در توییتر هستند. البته برای انجام این کار باید به داده های داخلی بیشتری دسترسی داشته باشند و ظاهرا توییتر از ارائه آن داده ها خودداری می کند.


بیشتر بخوانید:


حالا در چنین شرایطی، ماسک تهدید به خروج از این معامله کرد. مایک رینگلر، وکیل ایلان ماسک، در نامه ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار نوشت:

این نقض آشکار تعهدات توییتر بر اساس توافقنامه ادغام است و آقای ماسک تمامی حقوق تحت آن را محفوظ می دارد، از جمله حق خود برای عدم تجارت و حق فسخ قرارداد ادغام.

ایلان ماسک

بحث این است که اسناد رسمی توییتر ادعا می کنند که تعداد حساب های آنلاین جعلی کمتر از 5 درصد کل حساب ها است، اما وکیل ماسک در نامه ای گفت:

آقای ماسک صراحتاً اعلام کرده است که روش‌های آزمایش ساده و آسان برای شرکت کافی نیست و بنابراین باید تحلیل خود را انجام دهد. این به داده هایی نیاز دارد که او درخواست کرده است.

بر اساس این نامه، آقای ماسک معتقد است که توییتر به وضوح از انجام تعهدات خود در قرارداد خودداری می کند.

نتایج تحلیل ها و آزمایش های توییتر متکی به داده های داخلی این شرکت است که فقط در اختیار خود شرکت است و بدون دسترسی به این داده ها نمی توان تخمین دقیقی از درصد اکانت های جعلی به دست آورد. مشکلی که باعث شد ماسکا با سران توییتر درگیر شود و حتی معامله را در خطر فسخ قرار دهد.

آقای بلیط


  ساخت فیلم کنستانتین ۲ با بازی کیانو ریوز

دیدگاهتان را بنویسید