قابلیت نمایش کیفیت هوا به گوگل مپ اضافه شده است


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

سرویس نقشه گوگل به ویژگی جدید دیگری نیز مجهز خواهد شد که نمایش آب و هوا در منطقه انتخاب شده است. این قابلیت در حال حاضر در ایالات متحده برای گوشی های اندروید و iOS موجود است و به کاربر این امکان را می دهد تا از شرایط آب و هوایی مسیری که قصد سفر دارد مطلع شود.

با این جزئیات، کاربران می توانند تصمیم آگاهانه تری در مورد بیرون رفتن یا عدم بیرون رفتن بگیرند و در صورت انتخاب بیرون رفتن، زمان و مدت زمان بیرون رفتن را طوری تنظیم کنند که آلودگی کمتری داشته باشند و لذت بیشتری ببرند. بگیرید. Google AQI یا شاخص کیفیت هوا را به همراه نکاتی برای فعالیت‌های خارج از منزل در سرویس نقشه‌برداری خود نمایش می‌دهد و در صورت لزوم، پیوندهایی را برای اطلاعات بیشتر درج می‌کند.

نمایش کیفیت هوا در Google Maps

این داده ها توسط سازمان های دولتی مورد اعتماد مانند آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) به دست می آید و نمایش داده می شود. Google Maps همچنین اطلاعات کیفیت هوا را از PurpleAir، یک شبکه حسگر ارزان قیمت که می‌تواند نمای فرامحلی از آب و هوا ارائه دهد، دریافت خواهد کرد. برای افزودن یک لایه کیفیت هوا به نقشه خود، روی دکمه در گوشه سمت راست بالای صفحه گوشی ضربه بزنید و سپس در قسمت جزئیات نقشه، کیفیت هوا را انتخاب کنید. شایان ذکر است که اطلاعات مربوط به PurpleAir در نمایشگرها و بلندگوهای Nest نیز موجود است.

نمایش کیفیت هوا در Google Maps

با نزدیک شدن به فصل گرما و افزایش تعداد آتش سوزی ها در ایالات متحده، لایه ای از آتش به نقشه گوگل اضافه می شود. به لطف مشارکت گوگل با مرکز ملی آتش نشانی (NIFC)، این ویژگی جدید به کاربران اجازه می دهد تا جزئیات آتش سوزی های فعال در منطقه خود را مشاهده کنند. البته در مورد آتش سوزی های بزرگ تنها با جستجوی عبارت “آتش سوزی در نزدیکی من” می توانید به جزییات مربوطه به همراه آخرین اطلاعات کیفیت هوا بیابید.

  گلکسی A04s با پردازنده Exynos 850 در Geekbench مشاهده شد

این ویژگی‌های جدید می‌توانند نقشه‌های گوگل را بسیار کارآمدتر کنند و به ویژه برای افرادی که در گروه‌های آسیب‌پذیر قرار دارند و آلودگی هوا ممکن است خطر بیشتری برای آن‌ها ایجاد کند مفید خواهد بود. البته همانطور که گفتیم این فرصت ها در حال حاضر در مراحل ابتدایی هستند و هنوز مشخص نیست چه زمانی به طور گسترده در سراسر جهان در دسترس خواهند بود.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید