سامسونگ سنسور جدید 200 مگاپیکسلی ایزوسلول HP3 را معرفی کرده است


خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

سامسونگ امروز از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی جدید به نام Isocell HP3 رونمایی کرد که دارای کوچکترین پیکسل های دنیا در گوشی های هوشمند است. اندازه پیکسل این سنسور تنها 0.56 میکرومتر است که 12 درصد کمتر از مدل قبلی است. علاوه بر این، به لطف الگوریتم جدید استفاده شده، فوکوس خودکار سریعتر است و تصاویر HDR واضح تر از قبل خواهند بود. با دی جی همراه باشید

سنسور جدید 9 ماه پس از معرفی ایزوسل HP1 معرفی شد که از نظر فنی اولین سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی برای گوشی های هوشمند است. البته هنوز گوشی ایزوسل HP1 عرضه نشده است و این سنسورهای پیشرفته در بازار ظاهر نشده اند. در هر صورت سامسونگ توانسته اندازه پیکسل را از 0.64 به 0.56 میکرومتر کاهش دهد و سنسور جدید 1/1.4 اینچی خود را طراحی کند که حدود 20 درصد از نسل قبلی کوچکتر است.

ایزوسل HP3

با استفاده از فناوری یکپارچه سازی 4 در 1 پیکسل، می توان تصاویر 50 مگاپیکسلی را با ایزوسل HP3 ثبت کرد که در این صورت اندازه پیکسل به 1.12 میکرومتر افزایش می یابد و نوردهی بهتر می شود. حتی در فضاهای بسیار تاریک، می توان از فناوری یکپارچه سازی 16 در 1 برای دستیابی به پیکسل های عظیم 2.24 میکرونی استفاده کرد که در نهایت تصاویر 12.5 مگاپیکسلی تولید می کند.

سامسونگ همچنین به سیستم فوکوس خودکار Super-QPD خود بسیار افتخار می کند. در این سیستم تمامی پیکسل ها به فوکوس خودکار مجهز شده اند و هر خوشه چهارگانه دارای لنزی است که تفاوت فازها را در جهت افقی و عمودی تشخیص می دهد. سنسور ایزوسل HP3 همچنین می تواند ویدیوهای 8K با سرعت 30 فریم در ثانیه و فیلم های 4K با سرعت 120 فریم بر ثانیه ضبط کند و در عین حال میدان دید را به حداقل برساند.

  شروع رویداد King's Fall Raid در Destiny 2 و اعلام برنده اول

ایزوسل HP3

ویژگی پیشرفته Smart-ISO Pro اکنون قادر به دریافت و ادغام داده ها از سه سطح مختلف ISO (کم، متوسط ​​و زیاد) برای بهبود عملکرد سنسور در تصویربرداری HDR است. سنسور 200 مگاپیکسلی جدید سامسونگ می تواند تصاویری با 4 تریلیون رنگ تولید کند (14- bit depth) که 64 برابر بیشتر از HP1 با 68 میلیارد رنگ است.

سامسونگ اعلام کرده است که قصد دارد نمونه های اولیه HP3 Isocell را برای سازندگان گوشی های هوشمند عرضه کند و انتظار دارد تولید انبوه آن در سال جاری آغاز شود.

آقای بلیط


دیدگاهتان را بنویسید