بهترین سایت رزرواسیون بوم گردی در شهرهای زیبای ایران

خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

اگر به دنبال اقامت در شهر مورد نظر خود هستید، گزینه های اقامتی مختلفی وجود دارد. از جمله بهترین اقامتگاه هایی که می توانید رزرو کنید می توان به هتل ها، ویلاها، آپارتمان ها و تورها اشاره کرد. اگر از ساخت و سازهای بزرگ خسته شده اید و می خواهید در جایی دور از ساختمان های شهری باشید، هتل ها و ویلاها نمی توانند توجه شما را جلب کنند. در این صورت باید برای گذراندن چند روز دور از محیط شهری به تورهای بوم گردی جذاب بروید. برای مثال می توانید اقامتگاه بومگردی لاکوجان در رشت را اجاره کنید و چند روزی را در این محیط زیبا بگذرانید.

اکوتوریسم چیست؟

اگر تا به حال از اقامتگاه بوم گردی استفاده نکرده اید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که بوم گردی چیست! در واقع بوم گردی یکی از اقامتگاه هایی است که بر خلاف هتل و ویلا، خبری از ساخت و ساز بزرگ شهری برای آن نیست. در اکوتوریسم همه چیز به صورت سنتی و با کمک بافت تاریخی این منطقه انجام می شود. همچنین یکی از مهم ترین ویژگی های بوم گردی این است که در دل طبیعت و محیط روستایی ساخته شده اند تا بتوان چند روزی را با آرامش سپری کرد. بنابراین اگر به دنبال آرامش در طبیعت هستید بهتر است به اکوتوریسم روی بیاورید.

اکوتوریسم ویژگی های خاص خود را دارد. شاید برایتان جالب باشد، اما هزینه اجاره بوم گردی نسبت به سایر اقامتگاه ها ارزان تر است. همچنین با تورهای بوم گردی آلودگی شهری وجود ندارد و به راحتی می توانید از محیط زیست نهایت لذت را ببرید. بوم گردی های مختلفی در شهرهای مختلف ایران وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. بوم گردی ها معمولا غذاهای سنتی آن منطقه دارند و می توانید فرهنگ آن منطقه را به طور کامل تجربه کنید.

  Splatoon 3 در سه روز اول در ژاپن رکوردهای فروش را شکست

مهمترین ویژگی های اکوتوریسم مناسب

در قسمت قبل گفتیم که تورهای بوم گردی با سایر اقامتگاه ها بسیار متفاوت است و می توانید از اقامت خود در آنجا لذت ببرید. اما چه ویژگی هایی باعث جذابیت و مناسب بودن اکوتوریسم نسبت به سایر اقامتگاه ها شده است؟ استان مازندران دارای بوم گردی جذاب و عالی است و با اجاره اقامتگاه بوم گردی ویشارده از جاباما می توانید چند روز در این محیط اقامت داشته باشید.

بهترین سایت رزرواسیون بوم گردی در شهرهای زیبای ایران

در این قسمت از مقاله می خواهیم به مهم ترین ویژگی های یک بوم گردی جذاب بپردازیم تا در هنگام استخدام بوم گردی این موارد را در نظر داشته باشید:

● نزدیکی به جاذبه های طبیعی

اولین ویژگی اکوتوریسم جذاب این است که در نزدیکی جاذبه های طبیعی قرار دارد! در واقع بوم گردی ها اقامتگاه هایی هستند که در دل طبیعت ساخته می شوند و ربطی به محیط شهری ندارند. حتی اگر یک بوم گردی نزدیک به شهر واقع شده باشد، باز هم باید ساختار سنتی و روستایی خود را حفظ کند. در روستاهایی که قدمت زیادی دارند، بوم گردی ها رنگ و بوی تاریخ این منطقه را حفظ می کنند. مثلا بوم گردی های شمال کشور سقف شیروانی دارد و همه ما به خوبی می دانیم که سقف شیروانی مختص معماری خانه های شمالی است.

● میزبان مودب و مهمان نواز

در اکوتوریسم شما مستقیما با میزبان خود در ارتباط هستید و این نشان می دهد که میزبان شما باید مودب و مهمان نواز باشد. هر چه میزبان بوم گردی مودب تر باشد، با او احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و بهتر می توانید با او ارتباط برقرار کنید. شما باید هر آنچه را که نیاز دارید از میزبان دریافت کنید! دلیل این امر این است که تورهای بوم گردی معمولا در خارج از شهر و روستا انجام می شود و فقط میزبان می تواند نیاز شما را برطرف کند. بنابراین یکی از مهم ترین ویژگی های بوم گردی جذاب داشتن میزبانی خوش اخلاق و مهمان نواز است.

  iOS 16 از کنترلر جوی استیک نینتندو سوییچ پشتیبانی می کند!

● حفظ فرهنگ و معماری روستایی

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های بوم گردی جذاب، فرهنگ این روستا برای حمل آن است! اگر روستایی فرهنگ خاصی دارد باید رنگ و بوی آن فرهنگ را در این بوم گردی داشته باشد. به عنوان مثال اگر در این روستا مردم به قالی بافی مشغول هستند، باید در این بوم گردی فرش های متنوعی دیده شود. یکی دیگر از مشکلاتی که بوم گردی باید داشته باشد معماری این روستا است. هر روستا معماری خاص خود را برای ساخت خانه دارد و اتاق های بوم گردی باید این را به مردم نشان دهند.

● اقتصادی

تورهای بومگردی معمولا اقامتگاهی بسیار ارزان هستند و امکان بازدید از آنها با دوستانتان وجود دارد! در حالی که در صورت رزرو هتل باید به تعداد نفرات هتل را پرداخت کنید. در حالی که بوم گردی معمولاً برای تعداد مسافر شرایط خاصی را تعیین نمی کند و می توانید با دوستان یا خانواده خود بدون پرداخت هزینه اضافی سفر کنید و با حداقل قیمت اقامتگاه مناسب رزرو کنید. در واقع شرایط بوم گردی نسبت به هتل ها و آپارتمان ها بسیار مناسب است و می توانید از اقامت در آنجا لذت ببرید.

بهترین سایت برای رزرو بوم گردی در شهرهای مختلف ایران

اگر قصد استخدام یک تور را دارید، ممکن است از خود بپرسید که بهترین سایت رزرو تور کدام است!

بهترین سایت رزرواسیون بوم گردی در شهرهای زیبای ایران

قبل از معرفی بهترین سایت، باید به مهم ترین ویژگی هایی که یک سایت رزرواسیون سفر باید داشته باشد، توجه کنیم:

● امکان رزرو بوم گردی در تمامی شهرهای ایران

اولین ویژگی مهم سایت رزرواسیون بوم گردی، امکان رزرو بوم گردی در تمامی شهرهای ایران است. در واقع تنوع تورهای بوم گردی باید آنقدر زیاد باشد که بتوانید در هر شهری بوم گردی مورد نظر خود را رزرو کنید. سایت هایی هستند که فقط در برخی از شهرهای ایران امکان اجاره بوم گردی را فراهم می کنند. در حالی که یک سایت جامع باید امکان رزرو بوم گردی در هر شهری را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید در کمترین زمان اقامتگاه مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.

  جود لاو و جیسون بیتمن در سریال کوتاه مدت خرگوش سیاه نتفلیکس بازی کردند

● تعداد اکوتورهای قابل رزرو در سایت

یکی دیگر از ویژگی های سایت رزرواسیون بوم گردی این است که تعداد بوم گردی های قابل رزرو زیاد است! ممکن است ده ها تور بوم گردی در یک شهر وجود داشته باشد، اما سایت مورد نظر شما ممکن است فقط یک تور بوم گردی را استخدام کند. در این صورت شما چاره ای ندارید و باید تور موجود را استخدام کنید. اگرچه اگر تنوع زیادی وجود داشته باشد، می توانید به راحتی هر تور بوم گردی را که نیاز دارید استخدام کنید و از محیط لذت ببرید.

پلتفرم جاباما همان سایتی است که امکان اجاره بوم گردی را در تمامی شهرهای ایران برای شما فراهم می کند. همچنین تعداد تورهای بوم گردی موجود در هر شهر زیاد است و حق انتخاب با شماست. می توانید بوم گردی خود را به صورت آنلاین رزرو کنید و از بوم گردی نهایت لذت را ببرید.

آن را بگذار

دیدگاهتان را بنویسید