ایده معکوس کردن تغییرات آب و هوایی با ارسال “حباب های فضایی” به وجود آمده است!


خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

دانشمندان مؤسسه فناوری ماساچوست به تازگی ایده ای را ارائه کرده اند که معتقدند می تواند راهی برای معکوس کردن تغییرات آب و هوای زمین یا حداقل تسهیل آن باشد. این ایده بر اساس ایجاد و استقرار حباب های سیلیکونی نازک متعدد در فضا است. این «حباب‌های فضایی» هنگامی که به فضا می‌روند و به یکدیگر متصل می‌شوند، می‌توانند منطقه‌ای تقریباً به اندازه برزیل را بپوشانند و یک لایه اضافی در برابر تشعشعات مضر خورشیدی ایجاد کنند. با دی جی همراه باشید.

آیا حباب های فضایی می توانند تغییرات آب و هوایی را معکوس کنند؟

هدف از ساخت و استقرار “حباب های فضایی” کاهش یا حتی معکوس کردن تغییرات آب و هوایی خواهد بود. در طول چند قرن گذشته، دمای سیاره در حال افزایش بوده است. در همین زمینه، ناسا اخیراً تصویری متحرک منتشر کرده است که تغییرات دمای زمین را در طول سال‌ها نشان می‌دهد. دانشمندان بر این باورند که اگر روند گرمایش زمین به همین منوال ادامه یابد، حیات روی کره زمین (به ویژه زندگی ما انسان ها) در خطر خواهد بود.

حباب های فضایی
حباب های فضایی می توانند منطقه ای تقریبا به اندازه برزیل را بپوشانند!

از سوی دیگر، دانشمندان اخیرا حفره دیگری را در لایه اوزون کشف کرده اند که نگرانی در مورد گرم شدن کره زمین را دو چندان می کند. بنابراین، یافتن راه حل هایی برای کاهش یا معکوس کردن تغییرات اقلیمی برای بسیاری از محققان اولویت دارد. این طرح جدید بر اساس مفهومی است که برای اولین بار توسط یک ستاره شناس به نام راجر آنجل ارائه شد. فرشته استفاده از فضاپیما را به عنوان ابر مصنوعی برای محافظت از زمین در برابر تشعشعات خورشیدی پیشنهاد کرد.

  اعلام بازنشستگی وودی آلن از فیلمسازی

بیشتر بخوانید:


محققان MIT روی این مفهوم اولیه کار کردند و با پیشنهاد استفاده از حباب های سیلیکونی بادی به جای فضاپیما، آن را بهبود بخشیدند. البته، توانایی معکوس کردن تغییرات آب و هوایی گام بزرگی در جهت اصلاح وضعیت خواهد بود. با این حال، محافظت از زمین در برابر تشعشعات خورشیدی تنها بخشی از مشکل است و موارد دیگری نیز وجود دارد که باید اصلاح شوند.

چگونه حباب ها از زمین محافظت می کنند؟

زمین

اما دقیقاً چگونه قرار است مجموعه بزرگی از حباب های به هم پیوسته از زمین در برابر پرتوهای خورشید محافظت کنند؟ خوب، ایده اصلی شامل ارسال حباب ها به نقطه لاگرانژی L1 است. این نقطه دقیقاً محل بین زمین و خورشید است که گرانش این دو ستاره و سیاره خنثی می شود. بنابراین، از نظر تئوری، حباب‌های فضایی می‌توانند بدون اینکه به طرفین کشیده شوند، در فضا شناور شوند.

محققان می گویند که احتمالاً نوعی فضاپیما باید نزدیک حباب ها باشد تا به حفظ شرایط کمک کند. اما در نهایت، اگر چنین طرحی با موفقیت اجرا شود، می‌تواند فرصت خوبی برای معکوس کردن تغییرات اقلیمی یا حداقل کاهش سرعت آن به ما بدهد. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که دانشمندان MIT این ایده جدید را به عنوان یک راه حل جایگزین برای تلاش های فعلی نمی بینند و معتقدند که اقدامات فعلی برای جلوگیری از گرم شدن کره زمین همچنان باید با جدیت دنبال شود. بنابراین، ایده حباب‌های فضایی یک راه‌حل پشتیبان خواهد بود که می‌تواند به افراد در کنترل اوضاع کمک کند.

آن را بگذار


  سرعت بارگیری مدل استاندارد Redmi K50 (Redmi K50) فاش شد

دیدگاهتان را بنویسید