تغییر سیاست مایکروسافت؛ ویندوز 12 در سال 2024 می آید!


خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

طبق گزارشی جدید، ممکن است مایکروسافت سرعت انتشار نسخه های جدید ویندوز را کاهش دهد، اما از سوی دیگر، ممکن است سرعت انتشار ویژگی های جدید ویندوز در حال افزایش باشد. به عبارت دیگر، ویندوز 12 می تواند در سال 2024 راه اندازی شود.

Windows Central گزارش داد که مایکروسافت احتمالاً به چرخه انتشار سه ساله نسخه های اصلی ویندوز (مانند ویندوز 11) باز خواهد گشت. اما به جای انتشار به روز رسانی های اصلی دو بار در سال، در فصل های پاییز و بهار (که معمولاً “22H2” یا “Windows 11 May Update” نامیده می شود)، آن را به چهار بار در سال افزایش داده است.

این ممکن است نشان دهنده تغییر در استراتژی در ابعاد مختلف باشد. به عنوان مثال با توجه به این گزارش می توان دریافت که ویندوز 11 طبق یک استراتژی از پیش تعیین شده و برنامه منظم منتشر شده است. اگر به یاد داشته باشید زمانی که یکی از مقامات مایکروسافت در بیانیه ای گیج کننده گفت که “ویندوز 10 آخرین ویندوز خواهد بود”، تصور می شد که ویندوز 11 نسخه ای جزئی است و جایگزین ویندوز 10 نخواهد شد. اما ظاهراً اینطور نیست. ویندوز 10 در سال 2025 حذف می شود.

با این حال، اگر گزارش Windows Central درست باشد، نسخه بعدی ویندوز در سال 2024 منتشر خواهد شد، دقیقاً سه سال پس از انتشار ویندوز 11 مایکروسافت در سال 2021. با این حال، مایکروسافت هنوز هیچ یک از این جزئیات را تایید نکرده است.

ویندوز 11

پیامد جالبی که این تغییر در استراتژی مایکروسافت برای کاربران ویندوز خواهد داشت، تسریع روند انتشار به روز رسانی برای یک نسخه از ویندوز است. به گفته Windows Central، مایکروسافت قصد دارد به‌روزرسانی‌های ویندوز را به شکلی که «لحظه‌ها» می‌نامد منتشر کند. مجموعه ای از ویژگی هایی که در زمان های خاصی از سال در دسترس هستند. به نظر می رسد در حال حاضر تاریخ انتشار خاصی مشخص نشده است، اما مایکروسافت معمولاً هر سال دو بار، در بهار و پاییز، به روزرسانی های ویندوز 10 و 11 را منتشر می کند.

  تریلر گیم پلی Scarlet Witch در Marvel's Midnight Suns

مایکروسافت همچنین در فوریه امسال اعلام کرد که در حال بررسی راه‌های جدیدی برای انتشار ویژگی‌های جدید ویندوز بر اساس برنامه است. این شرکت همچنین انتشار برنامه های مختلف ویندوز را برنامه ریزی می کند و آنها را با ظاهر و ظاهر ویندوز 11 هماهنگ می کند یا ویژگی های جدیدی را به آنها اضافه می کند.

برای برخی از کاربران، تغییرات جدید ممکن است چندان خوشایند نباشد زیرا آنها را مجبور می کند سیستم عاملی را که به آن عادت کرده اند ترک کنند و به سمت ویژگی ها و تجربیات جدید بروند. از سوی دیگر، کسانی که همیشه به دنبال چیزهای جدید هستند، هیجان زده خواهند شد. با این حال، کسب‌وکارها همیشه مشتاق هستند از به‌روزرسانی‌های غیرمنتظره سیستم‌عامل که می‌تواند باگ‌های جدیدی را ایجاد کند، اجتناب کنند، بنابراین ممکن است مایکروسافت به مشتریان سازمانی ویندوز 11 گزینه‌ای برای انصراف از دریافت به‌روزرسانی بدهد.

آن را بگذار


دیدگاهتان را بنویسید