ساعت جدید JShock با طراحی لباس فضانوردان ناسا به بازار عرضه شد


خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

ناسا مدت هاست از لباس های نارنجی رنگ برای فضانوردان خود استفاده می کند. این لباس‌های نارنجی هنگام پرتاب و فرود مورد استفاده قرار می‌گیرند تا در صورت بروز مشکل، تیم‌های نجات بتوانند فضانوردان را راحت‌تر پیدا کنند.

شرکت ژاپنی کاسیو که یکی از مشهورترین نام ها در زمینه ساخت ساعت است، مدل جدید جی شاک را با الهام از این لباس های نمادین فضانوردی تولید و روانه بازار کرده است که می تواند برای علاقه مندان به فضا بسیار جالب باشد. رنگ نارنجی چشم نواز این ساعت اولین چیزی است که توجه بیننده را به خود جلب می کند. البته همه قسمت ها نارنجی نیستند و به گفته وب سایت رسمی G-Shock، صفحه مشکی ساعت اشاره ای به گیره مشکی روی کلاه فضانوردان است که آن ها با کت و شلوار نارنجی خود به سر می کنند. قسمت های کوچک آبی دقیقا به قسمت های آبی لباس های ناسا اشاره دارد.

ساعت J-Shock جدید طراحی لباس فضانوردان ناسا

علاوه بر این حلقه بند ساعت با پرچم آمریکا که مقر ناسا است تزیین شده است و در پشت بدنه ساعت نیز تصویر حک شده یک فضانورد را می بینید. حتی جعبه بسته بندی این ساعت جدید JShock حال و هوای فضانوردی دارد! این ساعت در یک جعبه حلبی و در جعبه ای که شامل عناصر لباس فضانوردی ناسا است عرضه می شود.

ساعت J-Shock جدید طراحی لباس فضانوردان ناسا

ناسا لباس های فضایی معروف نارنجی رنگ خود را پس از انفجار چلنجر معرفی کرد و چندین مدل از آن را تولید و استفاده کرد. جدیدترین نسخه این لباس Orion Crew Survival System نام دارد و در طراحی آن بیشتر به راحتی لباس توجه شده است. برخلاف مدل های قبلی، این لباس فضانوردی در بیش از یک سایز تولید می شود و امکان اتصال آسان تر سیستم های ارتباطی را فراهم می کند.

  پاداش 1800 دلاری برای کارگران پناهنده شهر آیفون

شاتل فضایی چلنجر در 28 ژانویه 1986 به فضا پرتاب شد، اما تنها 73 ثانیه بعد منفجر شد و متلاشی شد و هر هفت خدمه آن کشته شدند. کپسول خدمه و بسیاری از قطعات دیگر فضاپیما پس از یک عملیات جستجوی طولانی از کف اقیانوس بیرون آمدند. از آن زمان، ناسا به اهمیت رنگ لباس های فضانوردی پی برد و از رنگ نارنجی در مدل های جدید استفاده کرد.

ساعت J-Shock جدید طراحی لباس فضانوردان ناسا

با تمام این تفاسیر، چندان تعجب آور نیست که کاسیو یک ساعت جدید G-Shock بر اساس طراحی لباس فضایی ناسا عرضه کند. این برند معروف ساعت سابقه همکاری طولانی با آژانس فضایی ایالات متحده دارد و مدل های J-Shock آن یکی از معدود ساعت های مورد تایید ناسا برای استفاده در شاتل فضایی و ایستگاه فضایی بین المللی است. این در واقع سومین مدل G-Shock با نام تجاری ناسا است که قبلاً دو مدل دیگر عرضه شده بود، یکی تمام سفید و دیگری با قاب سیاه و سفید با لوگوی قرمز ناسا.

ساعت نارنجی جی شاک نسبت به مدل های قبلی این سری قیمت بیشتری دارد و برای خرید آن باید 170 دلار هزینه کنید. این ساعت در تعداد محدود تولید شده است و می توانید آن را از سایت رسمی کاسیو خریداری کنید.

آن را بگذار


دیدگاهتان را بنویسید