قیمت پردازنده های اینتل به زودی افزایش می یابد

خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

غول جهانی تراشه اینتل تایید کرده است که به زودی قیمت برخی از محصولات خود را به دلیل تورم افزایش خواهد داد. Nikkei Asia روز پنجشنبه گزارش داد که اینتل به مشتریان گفته است که به زودی قیمت اکثر پردازنده های خود و همچنین تراشه های Wi-Fi و برخی محصولات دیگر را افزایش خواهد داد. اگرچه هنوز میزان دقیق این افزایش قیمت مشخص نیست، اما برای برخی تراشه ها احتمالا بیش از 20 درصد خواهد بود! به گفته نیکی آسیا، افزایش قیمت بر “اکثر ریزپردازنده ها و محصولات فرآوری محیطی” تاثیر خواهد گذاشت. با دی جی همراه باشید.

اینتل می گوید تصمیم خود برای افزایش قیمت ها را در گزارش سه ماهه خود برای سه ماهه اول سال 2022 با سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته است. در بیانیه ای که برای ZDNet ارسال شده است، این شرکت گفت:

اینتل در گزارش درآمد سه ماهه اول خود اعلام کرد که به دلیل فشارهای تورمی، قیمت ها را در بخش های خاصی از تجارت خود افزایش خواهد داد. این شرکت قبلاً شروع به اطلاع رسانی به مشتریان از این تغییرات کرده است.

دیو زیننر، مدیر مالی اینتل در آن زمان گفت که میانگین قیمت فروش پردازنده های این شرکت بیش از 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و همچنان تقاضای زیادی برای پردازنده های موبایل و دسکتاپ رده بالا در بخش تجاری و داخلی وجود دارد.

اینتل

تقاضا برای کامپیوترهای رده بالا در سه ماهه گذشته همچنان بالا بود، اما پس از شیوع کرونا و بسته شدن مدارس و مراکز آموزشی، فروش مدل‌های ارزان‌تر مانند کروم‌بوک‌ها اکنون کند بوده و به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

  جزئیات بیشتر در مورد پروژه احیای Silent Hill احتمالا در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد

موسسه تحقیقاتی گارتنر خاطرنشان می کند که نه تنها اینتل، بلکه کل صنعت کامپیوتر قیمت ها را برای حفظ سود افزایش داده است زیرا تورم هزینه های تولید را افزایش می دهد. برخی از تولیدکنندگان این کار را با کاهش کروم‌بوک‌ها، که قیمت‌های پایین‌تری دارند و در نتیجه حاشیه‌های کمتری دارند، انجام داده‌اند، و ترجیح می‌دهند منابع خود را صرف محصولات با قیمت بالاتر و سود بیشتر کنند.

به گفته تحلیلگران فناوری Canalys و IDC، مصرف کنندگان در حال حاضر به دلیل نگرانی های تورمی از خرید لپ تاپ خودداری می کنند. فروش رایانه های شخصی نیز در سه ماهه دوم سال 2022 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 15 درصد کاهش یافت. گارتنر همچنین کاهش 13 درصدی عرضه را گزارش کرد که این کاهش شدیدترین کاهش از سال 2013 به نظر می رسد. در همین حال، دولت ایالات متحده این هفته گزارش داد که تورم در سال مالی منتهی به ژوئن به 9 درصد رسیده است.

قیمت محصولات اینتل از زمانی که این شرکت اخیراً ساخت کارخانه 20 میلیارد دلاری خود را در اوهایو متوقف کرد، در حال افزایش است. در ماه ژوئن، اعلام شد که این پروژه تا زمانی که کنگره قانون CHIP را تصویب کند، به تعویق خواهد افتاد و 52 میلیارد دلار بودجه برای تقویت تولید داخلی تراشه در ایالات متحده آزاد کرد.

با توجه به آنچه گفته شد، به نظر می رسد افزایش قیمت در فضای CPU قطعی است و به زودی موج دیگری از گرانی ها را به خصوص در مورد محصولات اینتل در پیش خواهیم داشت.

آن را بگذار

دیدگاهتان را بنویسید