مروری بر همه چیزهایی که در مورد ویندوز 12 می دانیم

خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

ویندوز 11 در 5 اکتبر 2021 منتشر شد، بیش از شش سال پس از انتشار اولیه ویندوز 10. مایکروسافت در حال حاضر در حال آماده سازی برای انتشار ویندوز 11 نسخه 22H2 است، اما طبق آنچه که ما می شنویم، سیستم عامل بعدی گزینه ارتقا دسکتاپ این شرکت می تواند ویندوز باشد. 12. در واقع، به نظر می رسد که مایکروسافت به روال قبل از ویندوز 10 بازگشته است و هر سه سال یک بار شاهد انتشار نسخه جدید اصلی ویندوز خواهیم بود.

البته، مایکروسافت هنوز به طور رسمی نسخه جدید ویندوز یا حتی چرخه انتشار جدید را تایید نکرده است، بنابراین هنوز جزئیات زیادی وجود دارد که ما به طور قطع نمی دانیم. با این حال، بر اساس شواهد موجود می توان پیش بینی هایی انجام داد و در ادامه این مقاله نیز همین کار را انجام می دهیم و در مورد ویژگی های مختلف ویندوز 12 صحبت می کنیم. پس با ما در DJ Row همراه باشید.

ویندوز 12 چه زمانی منتشر می شود؟

طبق گزارشات، نسخه بعدی ویندوز قرار است در سال 2024 عرضه شود، تقریباً سه سال پس از ویندوز 11. این تنها اطلاعاتی است که ما از انتشار ویندوز 12 در اختیار داریم، اما اگر به روال مایکروسافت در نسخه های قبلی پایبند باشیم، ویندوز 12 احتمالا در پاییز یا حداقل در نیمه دوم سال منتشر خواهد شد.

در این بین، انتشار آپدیت های ویندوز 11 ادامه خواهد داشت و گاهی اوقات ممکن است ویژگی های جدیدی به آن اضافه شود. بنابراین، به محض انتشار ویندوز 12، نسخه فعلی قدیمی نخواهد بود. به عنوان مثال، ما ویندوز 11 نسخه 22H2 را داریم که به‌روزرسانی بزرگی است که ویژگی‌هایی مانند حرکات لمسی جدید، منوی استارت بهبودیافته و موارد دیگر را اضافه می‌کند.

ویندوز 11

کسانی که عضو برنامه Windows Insider هستند، طی دو سال آینده به تدریج با ویژگی های جدید ویندوز 12 آشنا خواهند شد. مایکروسافت احتمالا این ویژگی ها را به عنوان ویژگی های ویندوز 11 معرفی خواهد کرد تا زمانی که به تاریخ انتشار ویندوز 12 نزدیک شویم.

  سه فضانورد چینی با موفقیت وارد ایستگاه فضایی این کشور شدند

آیا ویندوز 12 یک ارتقاء رایگان خواهد بود؟

یکی از سوالات بزرگی که ممکن است در حال حاضر مطرح شود این است که آیا باید برای ارتقا به ویندوز 12 در زمان انتشار هزینه کنیم یا خیر؟ خوشبختانه احتمال چنین چیزی بعید است. مایکروسافت تصمیم دارد چندین سال است که به‌روزرسانی‌های اصلی ویندوز را به صورت رایگان به کاربران فعلی ارائه کند و ادامه این سیاست منطقی است. البته احتمالاً خود ویندوز 12 رایگان نخواهد بود و کسانی که برای اولین بار وارد اکوسیستم مایکروسافت می شوند باید هزینه آن را به طور کامل پرداخت کنند.

البته در این بین، قبل از خرید ویندوز 12 یک مسئله مهم وجود دارد و آن اینکه آیا رایانه شخصی شما با آن سازگار خواهد بود یا خیر. سوالی که نیاز به بحث بیشتری دارد و در ادامه این مقاله در قسمتی جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

آیا کاربران ویندوز 11 نیاز به ارتقا دارند؟

محتمل ترین پاسخ به این سوال منفی است. در سال‌های اخیر، مایکروسافت تلاش‌های خود را برای مجبور کردن کاربران به نصب نسخه‌های جدید ویندوز بسیار کاهش داده است. به گونه ای که ویندوز 11 همچنان یک آپدیت اختیاری برای کاربران ویندوز 10 محسوب می شود.به احتمال زیاد این رویکرد در نسخه های بعدی نیز ادامه خواهد داشت.

با این حال، اگر نسخه ویندوزی که استفاده می کنید به پایان دوره پشتیبانی خود نزدیک می شود، ممکن است به روز رسانی به نسخه های جدیدتر اجباری باشد. به عنوان مثال، نسخه اولیه ویندوز 11 برای نسخه های Home یا Pro به مدت 24 ماه پشتیبانی می شود، بنابراین حتی اگر ویندوز 11 نسخه 22H2 اختیاری است، احتمالاً منسوخ شده و در سال 2023 به طور خودکار نصب خواهد شد.

  کنگره موبایل ایران; بیشترین تنوع محصولات آموزشی و سرگرمی با حضور بهترین پلتفرم های موبایل

ویندوز 11

همان منطق احتمالاً در مورد ویندوز 12 نیز صدق می کند، اگرچه باید دید که دوره های پشتیبانی چگونه با چرخه انتشار سه ساله جدید مطابقت خواهند داشت. از آنجایی که نسخه های اصلی ویندوز قرار است هر سه سال یکبار منتشر شوند، داشتن یک چرخه پشتیبانی دو ساله برای هر یک از نسخه های متوسط ​​چندان منطقی نیست. در هر صورت، باید دید که مایکروسافت چگونه سیاست چرخه پشتیبانی خود را برای نسخه های اصلی ویندوز تعیین می کند.

آیا کامپیوتر من می تواند ویندوز 12 را اجرا کند؟

پس از اینکه مایکروسافت حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز 11 را به میزان قابل توجهی افزایش داد، موضوع سازگاری رایانه با نسخه جدید ویندوز به موضوع مهمی تبدیل شده است. آیا ویندوز 12 دوباره رایانه های شخصی قدیمی را بیرون می کند؟ هنوز خیلی زود است که بگوییم، اما مطمئناً ممکن است که برخی از رایانه ها به دلایلی سازگار نباشند. ویندوز 11 در حال حاضر به پردازنده هایی نیاز دارد که از حدود سال 2018 به بعد عرضه شوند، و در حالی که در حال حاضر دلیلی نمی بینیم که نسخه بعدی ویندوز بخواهد آن تاریخ را تغییر دهد، این احتمال را نمی توان به طور کامل رد کرد.

در مورد سایر مشخصات سیستم، هنوز اظهار نظر بسیار دشوار است. ویندوز 11 به حداقل 4 گیگابایت رم و 64 گیگابایت حافظه داخلی نیاز دارد، بنابراین ویندوز 12 حداقل به همین مقدار نیاز دارد. همچنین نباید انتظار داشته باشید که مایکروسافت در مواردی مانند نیاز به پشتیبانی سیستم برای TPM تسلیم شود. با این حال، مشابه آنچه در ویندوز 11 اتفاق افتاد، کاربران ویندوز 12 احتمالاً قادر خواهند بود ویندوز جدید را با استفاده از یک فایل ISO بدون نیاز به رعایت همه الزامات نصب کنند.

  شیائومی در حال آماده سازی نسخه 4G پوکو ام 4 پرو است

در هر صورت، تقریباً تمام لپ‌تاپ‌های برتر امروزی بازار احتمالاً هنگام عرضه از ویندوز 12 پشتیبانی می‌کنند و این مشکلی نخواهد داشت.

نوار جستجوی ویندوز

ویندوز 12 چه ویژگی های جدیدی خواهد داشت؟

هنوز خیلی زود است که در مورد همه ویژگی های جدید ویندوز 12 صحبت کنیم. در حال حاضر بسیاری از ویژگی های جدیدی که مایکروسافت برای سیستم عامل خود طراحی کرده است به عنوان بخشی از ویندوز 11 نسخه 22H2 در حال آزمایش هستند و بعداً در اختیار کاربران ویندوز 11 قرار خواهند گرفت. امسال.

علاوه بر این، برنامه Windows Insider بینشی در مورد ویژگی های آینده ارائه می دهد. Windows Insiders هر هفته بیلدهای جدیدی دریافت می کند که بسیاری از آنها به ویژگی ها و تغییرات جدید مانند طراحی نوار جستجوی جدید اختصاص دارند. ما انتظار داریم بسیاری از این تغییرات بخشی از ویندوز 12 باشد، اما ممکن است بسیاری از این تغییرات به ویندوز 11 بیایند و برخی دیگر هرگز نهایی نشوند. بنابراین تا زمانی که ویندوز 12 آماده انتشار شود، لیست ویژگی های جدید تکامل خواهد یافت.

این تنها چیزی است که می توانیم در مورد ویندوز 12 در حال حاضر بگوییم. حتی نام این نسخه جدید ویندوز هم لازم نیست ویندوز 12 باشد و می تواند تغییر کند. تنها چیزی که به طور قطع مشخص است این است که مایکروسافت زمان انتشار نسخه های جدید ویندوز را بازبینی می کند و نسخه اصلی بعدی در سال 2024 وارد بازار می شود. بنابراین هر چه به زمان انتشار نزدیک می شویم، میزان اطلاعات رسمی و غیر رسمی افزایش می یابد. حتما افزایش می یابد .

نظر شما در مورد ویندوز 12 چیست؟ آیا تصمیم مایکروسافت برای انتشار این نسخه در سال 2024 درست بود؟ فراموش نکنید که نظرات خود را از طریق بخش نظرات زیر این مقاله با ما در میان بگذارید.

آن را بگذار

دیدگاهتان را بنویسید