تولید حافظه های SSD با ظرفیت 200 ترابایت Micron

Micron، یک تولید کننده حافظه و فضای ذخیره سازی آمریکایی، ساخت و ارسال اولین حافظه NAND 232 لایه را در سنگاپور آغاز کرده است. این اولین باری است که یک سازنده حافظه NAND از 200 لایه برای محصول خود فراتر رفته و در نهایت می تواند به اولین حافظه SSD 200 ترابایتی جهان منجر شود.
Micron شروع به تولید اولین تراشه های NAND 232 لایه با حجم کافی برای تامین انرژی شرکای ذخیره سازی کرده است.

همانطور که گفته شد، این اولین بار است که یک سازنده NAND 200 لایه را می شکند. تراشه پرچمدار قبلی یک مدل 176 لایه بود که آخرین بار در نوامبر 2020 رونمایی شد و در کمتر از دو سال شاهد رونمایی از مدل جدیدی بودیم که نسبت به محصول قبلی 32 درصد پیشرفت داشته است.

تراشه جدید از نظر فیزیکی کوچکتر از نسل قبلی است و بالاترین چگالی منطقه ای را در میان اجزای ذخیره سازی مبتنی بر سیلیکون دارد. این بدان معناست که فناوری جدید باعث راه‌اندازی محصولات حتی کوچک‌تر می‌شود و ظرفیت بیشتری از جمله SSD و کارت‌های microSD را امکان‌پذیر می‌کند. در حال حاضر، بزرگترین SSD جهان یک مدل 3.5 اینچی 100 ترابایتی از Nimbus Data است که از یک تراشه MLC 64 لایه استفاده می کند.
این خبر زمانی خبرساز شد که به تازگی تاریخ انتشار اولین هارد 30 ترابایتی سیگیت اعلام شد.
به نظر می رسد این روزها رقابت در ساخت منابع ذخیره سازی به اوج خود رسیده است و شرکت های فعال در این زمینه با رونمایی از جدیدترین فناوری های خود با افزایش فضای ذخیره سازی در دستگاه های ذخیره سازی سعی در افزایش سهم بازار خود دارند.

  شارژر 150 واتی "Ultradart" معرفی شد; باتری 50% فقط در 5 دقیقه!

دیدگاهتان را بنویسید