عملکرد کارت گرافیک Intel Arc A750 در بازی Death Stranding

اینتل دموی جدیدی از کارت گرافیک Arc A750 خود را با تمرکز بر بازی Death Stranding منتشر کرد. و قابلیت نمایش نرخ فریم متغیر را پخش می کند.

ویدیوی جدید اینتل هنوز مشخصات یا زمان انتشار کارت گرافیک ARC A750 را مشخص نکرده است، اما در عوض نحوه عملکرد ویژگی هایی مانند VRR، HDR یا HDMI را توضیح می دهد. این به تراشه گرافیکی دسکتاپ اینتل اختصاص داده شده است. جالب ترین قسمت این ویدیو نمایش است نرخ نوسازی متغیر و نمایش عملکرد آن در بازی ها با استفاده از بازی Death Stranding در رزولوشن 2560×1140 و تنظیمات پیش فرض انجام می شود. این پردازنده گرافیکی در نهایت می تواند Death Stranding را با سرعت 80 تا 100 فریم در ثانیه اجرا کند. لازم به ذکر است که این بازی یک مقایسه رسمی است A750 با RTX 3060 استفاده نشده است.

اما هدف این ویدیو نشان دادن عملکرد بازی با استفاده از GPU جدید اینتل نبود. در واقع، قصد اینتل از این کار این است که نشان دهد فن آوری ” نرخ فریم متغیر” VESA چگونه کار می کند. F. اینتل تایید کرده است که تراشه های گرافیکی Arch از همه نمایشگرها VRR پشتیبانی خواهد شد، اما اکنون عملکرد 100 مانیتور برتر را که دارای قابلیت VRR هستند تأیید می کند.

سیستم مورد استفاده در تست عملکرد کارت گرافیک Arc A750

این بازی همچنین با رزولوشن 3440×1440 تست شده است، اما در این تست از یک مانیتور متفاوت با قابلیت HDR استفاده شده است. استفاده شده. اینتل به نحوه پشتیبانی از پورت ادامه می دهد HDMI 2.1 نیز در تراشه های گرافیکی Arc توضیح داده شد، بنابراین بر اساس آن، کارت های گرافیک سری Limited Edition این شرکت، مانند آنچه در تصویر بالا نشان داده شده است، از استاندارد HDMI 2.1 پشتیبانی خواهند کرد. اما اینتل به دیگر شرکت‌هایی که مدل‌های مصرف‌کننده این محصولات را تولید می‌کنند، آزادی استفاده از «مبدل‌های پروتکل» یا PCON را داد. این عمل باعث می شود برخی از مدل های سری Arc اینتل فقط از پورت HDMI 2.1 پشتیبانی کنند.

  شیائومی گوشی Redmi 10 2022 را معرفی کرد

عملکرد گیمینگ کارت گرافیک Arc A750 در بازی Death Stranding

متاسفانه هنوز مشخصات رسمی کارت گرافیک اینتل A750 اعلام نشده است. در واقع حتی زمان عرضه و قیمت این محصول نیز مشخص نیست. اینتل تاکنون تنها تایید کرده است که A750 با 8 گیگابایت حافظه گرافیکی و ظاهراً از 28 هسته Xe استفاده می کند. گفته می شود که این کارت در بازی های بهینه سازی شده برای محصولات اینتل عملکرد بهتری نسبت به کارت گرافیک RTX 3060 دارد. بنابراین انتظار می رود قیمت این محصول در حدود پیشنهاد انویدیا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید