افسر ارشد نوآوری سابق Assassin’s Creed به Tencent پیوست

اشرف اسماعیل، توسعه‌دهنده سابق یوبی‌سافت، به شرکت چینی تنسنت پیوست تا روی یک بازی جدید کار کند.

یکی از توسعه دهندگان سابق Assassin’s Creed که توسط یوبی سافت اخراج شده بود، اکنون در حال کار بر روی یک بازی جدید در Tencent است. همکاری در آگوست 2020 اشرف اسماعیلمدیر نوآوری Assassin’s Creed: Valhalla و Origins توسط یوبی سافت به دلیل اتهامات سوء استفاده از قدرت و روابط غیرعادی از کار برکنار شد.

شرکت چینی تنسنت در مصاحبه ای با Axios تایید کرد که اشرف اسماعیل اکنون به عنوان “مشاور مدیر نوآوری” در استودیو تیمی مشغول به کار است. در حالی که مشخص نیست این توسعه دهنده کهنه کار روی چه چیزی کار می کند، منبعی به نشریه گفت که او از زمان تاسیس شعبه مونترال در ژوئیه 2021 با Tencent کار می کند. طبق گزارش ها، این استودیو متشکل از تعدادی از توسعه دهندگان سابق Ubisoft Montreal است که زیر نظر اشرف اسماعیل روی برخی از نسخه های سری Assassin’s Creed کار کرده است.

سخنگوی تیمی استودیو گفت: «اشرف اسماعیل در طول مدت حضورش با ما یک حرفه ای بوده است و همواره تمایل خود را برای یادگیری و رشد، هم به عنوان عضو تیم و هم به عنوان مدیر نشان داده است. ما تلاش می کنیم تا یک محیط کار ایمن و با وقار برای همه ایجاد کنیم و با رشد و گسترش تیم به این کار ادامه خواهیم داد.”

استودیو تیمی که در سال 2008 تأسیس شد، بیشتر به خاطر توسعه Call of Duty Mobile شناخته می‌شود که از زمان راه‌اندازی تا کنون بیش از 650 میلیون دانلود داشته است. این استودیو تولید بازی Honor of Kings را نیز دارد که با الهام از بازی League of Legends همیشه جزو پرفروش ترین بازی های موبایلی است.

  گیم پلی کامل Fall of Porcupine با انتشار تریلر

استودیو تیمی در سال 2021 نینتندو سوییچ و نسخه موبایل پوکمون یونیت را توسعه داد و دو ماه پیش همکاری استراتژیک خود را با ایکس باکس اعلام کرد. به گفته منابع رویترز، درآمد این استودیو در سال 2020 به 10 میلیارد دلار رسید و آن را به بزرگترین توسعه دهنده جهان در آن زمان تبدیل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید