بهترین گوشی سامسونگ کدام کشور است؟

همه ما می دانیم که در بازار تلفن همراه، محصولات سامسونگ همیشه جزو بهترین ها بوده اند. این یک نوع بازاریابی برای محصولات این برند است و خریداران به دلیل محبوبیت نام سامسونگ مشتاق خرید گوشی های آن هستند. در این میان اطلاعاتی مانند کشور سازنده این گوشی ها می تواند در زمان خرید بسیار مفید باشد.

گوشی های سامسونگ در کدام کشورها تولید می شوند؟

این شرکت از سال 1938 فعالیت خود را آغاز کرده است و امروزه به قدری رشد کرده است که به دلایل مختلف مجبور است تولید خود را در کشورهای دیگر انجام دهد. مهمترین دلیل این امر صرفه اقتصادی است. اگر متوجه شده باشید، سامسونگ اساساً کارخانه‌های تلفن همراه خود را در کشورهایی با مالیات کمتر و نیروی کار ارزان‌تر می‌سازد.

این سیاستی است که بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر از آن استفاده می کنند. نکته مهم این است که تمامی محصولات برند سامسونگ در کشورهای مختلف از نظر کیفیت و عملکرد یکسان هستند. این شرکت قوانین و پروتکل های خاصی برای ساماندهی آنها دارد که در کارخانه های همه کشورها یکسان خواهد بود.

کره جنوبی؛ دفتر مرکزی سامسونگ

در ابتدای بحث کدام کشور گوشی سامسونگ بهتر است؟ بیایید در مورد کره جنوبی صحبت کنیم. اگرچه سامسونگ یک شرکت کره ای بین المللی است، اما تنها کارخانه های کوچکی در کشور دارد که برای رفع نیازهای محلی طراحی و ساخته شده اند. مرکز اصلی این برند همچنان در کره جنوبی است. این در حالی است که تولیدات کارخانه ای در این کشور تنها 10 درصد از گوشی های موبایل سامسونگ در سطح جهان را تشکیل می دهد.

  پیش فروش Final Fantasy 16 ممکن است از دسامبر آغاز شود

تمرکز اصلی سامسونگ در این کشور بر مدیریت و کارهایی مانند طراحی محصولات جدید خواهد بود و بیشترین سرمایه گذاری آن نیز بر روی ساخت کارخانه در کشورهای دیگر خواهد بود.

نمایندگی رسمی سامسونگ در هند

در چند سال گذشته اخبار جدید و غافلگیر کننده ای در مورد پیشرفت تکنولوژی در هند منتشر شده است که شاید کمی عجیب باشد. هند به دلیل جمعیت زیاد خود به راحتی نیروی کار ارزان را در اختیار شرکت های بزرگ دنیا قرار می دهد. از سوی دیگر، سامسونگ می‌تواند میلیون‌ها دلار به تنهایی از طریق عرضه به بازار هند به دست آورد. زیرا جمعیت این کشور بیش از یک میلیارد نفر است.

images_1659165637.jpg

سامسونگ بزرگترین کارخانه تولید تلفن همراه خود را در این کشور راه اندازی کرده است و توانسته است بخش بزرگی از بازار تلفن همراه هند را به خود اختصاص دهد. همچنین از محصولات تولید شده در این کشور برای صادرات به اروپا، آفریقا و غرب آسیا استفاده می کند.

نماینده رسمی سامسونگ برای ویتنام

یکی دیگر از کشورهای هدف سامسونگ برای توسعه کارخانه های خود ویتنام است. ویتنام تمام مزیت های هند را دارد و شرکت های بزرگ جهانی می توانند با داشتن نیروی کار بسیار ارزان در آنجا سودهای کلانی به دست آورند. اگرچه بزرگترین کارخانه های سامسونگ در هند واقع شده اند، اما ویتنام بیشترین میزان تبلت و تلفن همراه سامسونگ را تولید می کند.

در سال های اخیر میزان تولید گوشی های موبایل سامسونگ در ویتنام به 120 میلیون دستگاه رسیده است. این مقدار علاوه بر تامین بازار ویتنام به اروپا و آمریکای شمالی نیز صادر می شود.

  One Plus S Pro در تاریخ 12 آگوست عرضه خواهد شد

نماینده رسمی سامسونگ در اندونزی

مدت زیادی از شروع تولید گوشی های موبایل در اندونزی توسط سامسونگ نمی گذرد. در این مدت کوتاه، کارخانه های این کشور موفق شدند بخش قابل توجهی از آمار گوشی های این شرکت را تولید کنند. البته کارخانه های اندونزی ظرفیت چندانی ندارند و تمرکز اصلی سامسونگ روی هند و ویتنام خواهد بود.

چین، هدف جدیدی برای سامسونگ

علاوه بر ویتنام، هند و اندونزی، سامسونگ پس از گسترش خود به بازارهای چین نیز علاقه داشت. به طور کلی این برند همیشه با تولیدکنندگان گوشی موبایل چینی رقابت کرده است. حتی با راه اندازی کارخانه ای در این کشور، سامسونگ نتوانست فروش ویژه ای داشته باشد.

به همین دلیل سامسونگ کارخانه های خود را در چین تعطیل کرد و به نوعی بازار خود را ترک کرد. با این حال، کار به همین جا ختم نمی شود. امسال گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ بار دیگر در تلاش برای رقابت با شرکت های چینی است اما به شیوه ای متفاوت.

images_1659165653.jpg

سامسونگ برای کاهش هزینه های ساخت کارخانه و مشکلات آن ترجیح داد بخشی از محصولات خود را در اختیار کارخانه های چینی قرار دهد. بنابراین محصولات تولید شده در این کارخانه ها با این نام تجاری در بازارهای جهانی به فروش می رسد و معمولاً شامل گوشی های ارزان قیمت و ارزان قیمت می شود.

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

یک سوال کدام کشور گوشی سامسونگ بهتر است؟ خریداران زیادی هستند که قصد انتخاب محصولات این برند را دارند. تاکنون در مورد کشورهای مختلف سازنده گوشی های این شرکت صحبت کرده ایم. در مورد کیفیت آنها باید بدانید که هیچ یک از محصولات این شرکت که در کشورهای مختلف تولید می شوند، از نظر ظاهر و کیفیت تفاوتی ندارند.

  کارگزاران زمین متاورس گولان داالان در ایران

تنها هدف سامسونگ از راه اندازی کارخانه های خود در کشورهای مختلف کاهش هزینه های تولید و کسب سهم بیشتر از بازار در آن کشورها است. در نتیجه می توانید به راحتی گوشی سامسونگ ساخت هند، ویتنام، کره جنوبی، چین یا اندونزی را بدون هیچ تفاوتی خریداری کنید.

قیمت گوشی های سامسونگ ساخت کشورهای مختلف

نماینده رسمی سامسونگ در بسیاری از کشورها به تحویل محصولات مشغول هستند، اما در کشور ما قابل مشاهده است قیمت موبایل سامسونگ توسط کشور سازنده تعیین می شود، در حالی که این کاملا اشتباه است. این سوال که کدام کشور برای گوشی های سامسونگ بهتر است توسط افرادی که به دنبال سود بیشتر هستند مطرح شده است. در واقع، از نظر قیمت یا عملکرد، هیچ یک از محصولات سامسونگ بر دیگری برتری ندارند.

به همین دلیل توصیه می کنیم حتما خرید کنید نماینده رسمی سامسونگ برو که بسیاری از مزایای مانند خرید سود سامسونگ یا قیمت ها را برای شما تضمین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید