معرفی تکنولوژی و کاربرد پیش بینی سیل

معرفی تکنولوژی و کاربرد پیش بینی سیل

اگرچه در بسیاری از موارد سیل معمولاً به دلیل غافلگیری منجر به خسارات جانی و مالی می شود، اما پیشرفت فناوری این امکان را فراهم کرده است که مناطق مستعد سیل شناسایی و هشدارهایی در خصوص حضور مردم در این مناطق صادر شود. در حال حاضر، ابزار اصلی مورد استفاده برای شناسایی باران‌های شدید مرتبط با سیلاب‌ها، ماهواره‌ها، سیستم‌های رعد و برق، رادارها و باران‌سنج‌ها هستند. برای پیش بینی محل وقوع سیل، گروهی متشکل از هیدرولوژیست ها، هواشناسان و مهندسین عمران کارگروهی تشکیل دادند که هر کدام با توجه به حوزه تخصصی خود در خصوص احتمال وقوع سیل در مناطقی که بارش شدید باران پیش بینی می شود، نظر دادند. بده

ادامه مطلب بهترین اپلیکیشن پیش بینی زلزله

اگرچه رسانه های ایرانی به طور کلی و علنی فقط در مورد حضور مردم در کنار رودخانه ها در هنگام بارندگی شدید هشدار می دادند، اما در کشورهای پیشرفته این هشدارها با جزئیات بیشتر و به صورت موردی و با توجه به دانش مهندسین عمران و عمران صادر می شود. مسئولین مهندسی شهرسازی در شهرداری با آگاهی کامل از پیچ خیانان و معابر شهری نسبت به شناسایی نقاط وقوع سیلاب اقدام و اقدامات لازم را جهت تخلیه مناطق مذکور انجام می دهند.

اپلیکیشن پیش بینی سیل

اپلیکیشن هایی مانند ریورست نیز می توانند وقوع سیل را زودتر از موعد اعلام کنند، اما به دلیل عدم سرویس دهی این اپلیکیشن ها در ایران، برای کاربران ایرانی کاربردی نخواهند داشت. اما کاربران می توانند با گزارش مسیرهای سیل زده در برنامه Google Maps به دیگران کمک کنند از رفتن به مکان های در معرض خطر تصادف جلوگیری کنند.

  تاریخ نمایش Chant با یک تریلر جدید اعلام شد

معرفی تکنولوژی و کاربرد پیش بینی سیل

پس از بارندگی شدید سال 98، هیچ اقدام جدی برای شناسایی مناطق سیل‌خیز شهرها صورت نگرفت، این امر از سوی شهرداری‌های مناطق سیل‌خیز شکستی بزرگ تلقی می‌شود، چرا که پیش از این نیز چنین اتفاقی ناگهانی و غافلگیرکننده رخ داده بود. کشور و تکرار این فاجعه چیزی جز بی توجهی مسئولان نمی تواند باشد. حالا که چندین نماینده مجلس و شهردار با لباس های گلی با ویرانه های خانه های مردم عکس یادگاری می گیرند تا افکار عمومی را منحرف کنند، پاسخ قانع کننده ای برای افکار عمومی درباره بی توجهی در این فاجعه نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید