من 79 درصد بازی های PS4 و PS5 را دیجیتال می فروشم

سونی در آخرین گزارش مالی سه ماهه این شرکت تایید کرد که 79 درصد از بازی های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در حال حاضر به صورت دیجیتالی فروخته می شوند.

فروش دیجیتالی بازی‌های ویدیویی در سال‌های اخیر روندی تصاعدی داشته است و این مشکل در پلتفرم‌های مختلف فروشنده کاملاً مشهود است. بنابراین در سه ماهه اول سال 2021، سهم نسخه دیجیتالی بازی ها نسبت به نسخه های فیزیکی و ویژه به 71 درصد رسید. البته این رقم در سه ماهه دوم و سوم امسال به 62 درصد کاهش یافت اما در فصل آخر سال باز هم به 71 درصد رسید.

اکنون با شروع سال 2022 به نظر می رسد روند رو به رشد تمایل گیمرها به خرید نسخه های دیجیتالی بازی ها ادامه دارد و گزارش اخیر سونی تایید می کند که این فاصله تا کنون به 79 درصد افزایش یافته است. پس از این گزارش، سونی رسما اعلام کرد که 21.7 میلیون کنسول PS5 در سراسر جهان فروخته است.

بازی های پلی استیشن 5

کنسول نسل نهم سونی در نوامبر 2020 عرضه شد، اما مشابه وضعیت Xbox Series X شرکت رقیب، همواره با محدودیت های زنجیره تامین در سراسر جهان مواجه بوده است که بیشتر به دلیل عدم ادامه تولید تراشه های نیمه هادی است.

سونی به تازگی سرویس جدید پلی استیشن پلاس را معرفی کرده است که خدمات جذابی را در سه دسته مختلف به گیمرها ارائه می دهد. PS Plus بر اساس سطح پرداخت کاربران، می تواند شامل مجموعه گسترده و رو به رشدی از بازی ها باشد PS5، پلی استیشن 4، 3، 2 و 1.

  انتشار مشخصات جدید پردازنده گرافیکی AMD RDNA 3

در نهایت، نظرات خود را در مورد آن با زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید