درخواست Square Enix برای حذف اطلاعات لو رفته در مورد بازی جدید Tomb Raider

اسکوئر انیکس با ارائه یک ادعای نقض حق چاپ، می خواهد اطلاعات لو رفته را از داستان پروژه جدید Tomb Raider حذف کند.

هفته گذشته شاهد اطلاعات جدیدی از بازی جدید Tomb Raider بودیم. این بازی جدید با نام رمز Project JAWBREAKER باید ماجراجویی های جدید لارا کرافت را با دانش آموزان جدیدش در دنیایی جدید تحت تهدید یک تهدید بزرگ ادامه دهد. بر اساس گزارش ها، این بازی خط داستانی بازی های اصلی و اصلی تام ریدر را با داستان سه گانه ریبوت این سری که در سال های اخیر منتشر شده است، پیوند خواهد داد.

اکنون کالین موریارتی از پادکست Sacred Symbols می‌گوید که پس از پخش بخش‌هایی از فیلمنامه لو رفته از بازی در قسمت قبلی پادکست، Square Enix درخواست کرده است که اطلاعات از طرف کریستال داینامیکس حذف شود. پادکست Sacred Symbols از طریق پلتفرم غیررایگان Patreon پخش می‌شود و مدیران شبکه به موریارتی توصیه کرده‌اند قبل از اینکه توسعه‌دهندگان بازی ادعای رسمی نقض حق نسخه‌برداری را ارائه دهند، اطلاعات لو رفته را از پادکست خود حذف کند.

لارا کرافت در بازی Tomb Raider / Tomb Raider در غروب جنگل ایستاده است.

طبق جزئیات منتشر شده، Square Enix درخواست DMCA را به وب سایت Patreon ارسال کرده است تا تمام محتوای غیرقانونی ارسال شده در این پادکست را حذف کند. قانون حق نسخه‌برداری هزاره دیجیتال یا DMCA که در سال 1998 برای مبارزه با توزیع و استفاده غیرقانونی از محتوای رسانه‌ای کپی شده به تصویب رسید، در سال‌های اخیر در موارد زیادی توسط ناشران صنعت بازی‌های ویدیویی برای حذف و از بین بردن محتوای لو رفته منتشر نشده استفاده شده است. بازی ها .بود

  تصویری از نسخه آزمایشی کارت گرافیک AMD Radeon RX 7900 XTX فاش شد.

از سوی دیگر، این قانون به پلتفرم‌هایی مانند Patreon و YouTube اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه شرکت‌های شاکی شکایتی رسمی از طریق دادگاه فدرال ارائه کنند، به‌طور داوطلبانه محتوای ناشران را از پلتفرم‌های خود حذف کنند، که هزینه زیادی را برای این سرویس‌های اینترنتی به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر موریارتی مدعی است که اطلاعات پخش شده در پادکست او صرفاً استفاده غیرتجاری و عمومی از اطلاعاتی است که از منبعی ناشناس دریافت کرده است و خود او هیچ ارتباطی با استودیوی کریستال داینامیکس ندارد. یکی از مفاد قانون DMCA به کاربران اینترنت اجازه می دهد از محتوای تولید شده توسط شرکت های رسانه ای برای اهداف غیرتجاری و سودآور مانند مشاهده آن محتوا استفاده کنند.

موریارتی همچنین تایید کرد که محتوای لو رفته تنها از نسخه فعلی پادکست در Patreon حذف شده است تا با قوانین این شرکت مطابقت داشته باشد و نسخه‌های اپل پادکست و یوتیوب حداقل در زمان نگارش این مقاله شامل ویرایش‌ها نشده‌اند.

بازی Rise of the Tomb Raider

هرچند مدتی پیش در اردیبهشت ماه شاهد خرید استودیو کریستال داینامیکس و حقوق سری Tomb Raider توسط گروه امبریزر بودیم، اما با توجه به اینکه مراحل قانونی این معامله حداقل دو ماه دیگر به طول خواهد انجامید، بنابراین حقوق و تمامی مسائل حقوقی مربوط به سری Tomb Raider و بازی های جدید آن همچنان برای Square Enix موجود است.

اطلاعات بیشتری از این بازی جدید که بر اساس این اطلاعات جدید می توان گفت Project JAWBREAKER نام دارد، منتشر نشده است اما طبق گفته استودیوی کریستال داینامیکس، این بازی با موتور گرافیکی Unreal Engine 5 ساخته خواهد شد. Crystal Dynamics از مهندسان و توسعه دهندگان Epic Games برای استفاده از فناوری های جدید گرافیکی در ساخت این بازی کمک خواهد گرفت. جف راس، کارگردان بازی Days Gone نیز در نقش مدیر طراحی به توسعه این بازی پیوست.

  سه گوشی FiveG معرفی شدند: Redmi Note 11 Pro Plus، Redmi Note 11S و Redmi 10

نظر کاربران زومجی در این مورد چیست؟ شما می توانید نظر خود را با ما و دیگران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید