مدیر عامل EA: بازی های تک نفره بخش مهمی از تجارت ما هستند

اندرو ویلسون، مدیرعامل EA، در گزارش مالی این شرکت از تمرکز Electronic Arts بر ساخت بازی های تک نفره و مبتنی بر داستان صحبت کرد.

اخیرا در جریان جدیدترین اخبار بازی، اندرو ویلسون، مدیرعامل شرکت الکترونیک آرتز، طی گزارش مالی سه ماهه اول این شرکت، به توجه و اهمیت EA به تولید آثار تک نفره و داستان محور اشاره کرد و گفت:

طرز فکر ما در مورد آن به یک اثر خاص وابسته نیست. این انگیزه بیشتر از بازی های تک نفره داستان محور است [برای گیمر] آنها ایجاد می کنند ما می دانیم که بازیکنان محصولات ما این انگیزه های اصلی، این مؤلفه های الهام بخش، شاخص هایی که آنها را از دنیای واقعی جدا می کند، مؤلفه های ارتباط، خلاقیت، نگرش به خود و جامعه را درک می کنند. چیزهایی مانند خلق دنیاها، توسعه شخصیت ها و داستان سرایی که در ایجاد و تحقق چنین انگیزه هایی نقش دارند، ما را به عنوان مخاطب بازی های ویدیویی متحد می کند.

شخصیت های مجموعه Mass Effect در نسخه افسانه ای Mass Effect

علی رغم صحبت های ویلسون در مورد اهمیت بازی های تک نفره برای EA، کریس ساه (کریس سو)، رئیس بخش مالی این شرکت، نظر خود را در مورد اهمیت محصولات خدمات زنده به اشتراک گذاشت:

اندرو خیلی خوب توضیح داد. اما وقتی به شاخص‌های مالی و مؤلفه‌های تأثیرگذار بخش مالی نگاه می‌کنیم، همچنان به اهمیت و سودآوری بالای خدمات زنده پی می‌بریم. در طی یک پنجره 12 ماهه، بیش از 70 درصد درآمد ما از جریان نقدی بلندمدت حاصل از کار زنده است. در نتیجه و در دراز مدت، ما روی این روند پایدار و رو به رشد خدمات زنده خود سرمایه گذاری خواهیم کرد.”

  تحلیلگران می گویند که افزایش قیمت PS5 تاثیر قابل توجهی بر فروش کنسول ندارد

در پایان نسل هفتم و در طول نسل هشتم بازی‌های ویدیویی، شرکت EA به دلیل اتخاذ تصمیمات خاصی که بیشتر بر خلاف میل طرفداران بازی‌های تک نفره بود، مورد انتقاد بازیکنان قرار گرفت. در سال های اخیر با آثاری مانند Mass Effect Legendary Edition، Star Wars Jedi: Fallen Order و معرفی آثاری مانند بازسازی Dead Space، قسمت جدید مجموعه Mass Effect و Dragon Age و ساخت تک بازی بر اساس در داستانی بر اساس شخصیت پلنگ سیاه مارول، شاهد تغییری در موضع نسبی EA در مورد آثار انفرادی بودیم. حال باید دید شرکت مذکور چه عملکردی را در ساخت و عرضه بازی های تک نفره در دنباله نسل نهم به ثبت خواهد رساند.

دیدگاهتان را بنویسید