پتنت جدید سونی فناوری بازخورد لمسی را به چوب آنالوگ می آورد

پتنت جدید سونی به نسخه جدیدی از کنترلر Dual Sense PS5 اشاره دارد که از مایع غیر نیوتنی برای ایجاد بازخورد لمسی بر روی میله های آنالوگ این کنترلر استفاده می کند.

می توان گفت قابلیت های جذاب کنترلر Dual Sense و بهبود آن نسبت به نسل قبلی کنترلرهای Dual Shock یکی از مواردی است که مورد تحسین اکثریت مخاطبان کنسول پلی استیشن 5 قرار می گیرد.اما همیشه جا برای آن وجود دارد. بهبود و این طرز تفکری است که در ذهن طراحان پتنت سونی وجود دارد. در همین راستا طرح ایده اولیه توسط سونی ثبت شد که به طور خاص به استیک های آنالوگ دسته های پلی استیشن اختصاص دارد.

همانطور که گفته شد در این پتنت از سیال غیر نیوتنی که ویسکوزیته آن بر اساس تعریف علمی با نرخ ولتاژ اعمال شده به آن تغییر می کند، برای طراحی ساختار میله های آنالوگ استفاده شده است که با توجه به ویژگی های فیزیکی آنها می تواند احساس متفاوتی از اعمال فشار روی میله ها ایجاد کنید. آنالوگ را به کاربر بدهید. نمونه ای از سیال غیر نیوتنی در زندگی روزمره سس کچاپ یا محلول نشاسته آب است که ویسکوزیته آن را افزایش می دهد و با ضربه زدن و اعمال نیرو به آن محلول به حالت جامد نزدیک می شود.

پتنت جدید سونی برای چوب های آنالوگ

هیچ تضمینی وجود ندارد که این پتنت ها در نهایت به محصولات آینده شرکت راه پیدا کنند. اما ایده اضافه کردن بازخورد لمسی به چوب های آنالوگ در هنگام فشار دادن ایده هوشمندانه به نظر می رسد. در حال حاضر می توان با فشار دادن چوب آنالوگ روی بیشتر گیم پدهای مدرن کلیک کرد، اما با این ایده می توانید ویژگی های پیشرفته تری مانند زوم دوربین یا دوربین تفنگ را به کنترلر اضافه کنید. البته ایده هایی که بعداً با استفاده از این ویژگی قابل تحقق هستند، متنوع تر و خلاقانه تر خواهند بود.

  مشاوره سئو

در نهایت، نظرات خود را در مورد آن با زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید