احتمال تاخیر در عرضه آیفون 14 به دلیل تشدید تنش ها در تایوان


خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

احتمالاً در مورد نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و سفر او به تایوان در هفته گذشته چیزهای زیادی شنیده اید. این خبر حوزه های زیادی را تحت تاثیر قرار داده است و حوزه فناوری یکی از آنهاست. پس از به تعویق افتادن Moto Razr 2022، Moto X30 Pro و OnePlus S Pro، اکنون به نظر می رسد که عرضه گوشی های سری آیفون 14 اپل نیز به تعویق بیفتد! با دی جی همراه باشید.

همانطور که احتمالا می دانید، اپل مشتری اصلی شرکت تایوانی TSMC است که تراشه های پردازنده این شرکت را تولید می کند و آنها را به کارخانه بزرگ Pegatron در چین ارسال می کند. جایی که آیفون ها مونتاژ می شوند. اکنون سفر پلوسی به تایوان باعث افزایش تنش بین چین و تایوان شده است و حزب کمونیست چین مقررات جدیدی را تصویب کرده است که هرگونه ذکر نام “تایوان” یا “جمهوری چین” در اسناد حمل و نقل را ممنوع می کند. این قانون به نوبه خود به این معنی است که اکثر سخت افزارهای وارداتی از تایوان بازگردانده می شود و در نتیجه تولید سری آیفون 14 احتمالاً با تاخیر مواجه خواهد شد.

آیفون 14

بدتر از همه، معاون رئیس‌جمهور پگاترون و مدیران ارشد TSMC در دیدار با پلوسی دیده شدند که می‌تواند آغاز یک جنگ تجاری شدیدتر بین حزب کمونیست چین و تایوان باشد. جنگی که مطمئنا اپل و دیگر شرکت های آمریکایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اپل در حال حاضر در حال مذاکره با شرکای تایوانی خود است و درخواست کرده است که هر برچسب “ساخت تایوان” یا “جمهوری چین” حذف یا جایگزین شود. همچنین گفته می شود که تولید برخی از مدل های 6.1 اینچی آیفون 14 احتمالا به کارخانه هندی فاکس کان سپرده خواهد شد. همه این اتفاقات باعث شد تا اپل برای اولین بار خط تولید خود را برای سری آیفون متنوع کند و آن را به کارخانه های مختلف بسپارد.

  وان پلاس نیز به جمع سازندگان گوشی های تاشو می پیوندد

این خبر در بدترین زمان ممکن منتشر می شود. چرا که از یک سو زمان زیادی تا عرضه سری آیفون 14 باقی نمانده و از سوی دیگر زمزمه هایی مبنی بر وجود مشکلات کیفی در خط تولید نمایشگرها و لنزهای دوربین آیفون 14 به گوش می رسد. Pro Max که به طور جدی مدیران اپل را درگیر می کند. در چنین شرایطی، چیزی که اپل اصلاً برای آن آمادگی ندارد، بروز مشکل در خط تولید پگاترون است که می تواند اختلال بزرگی در برنامه عرضه آیفون 14 ایجاد کند.

آن را بگذار


دیدگاهتان را بنویسید