Square Enix به دنبال فروش سهام به استودیوهای محلی است

در طی گزارش مالی اخیر Square Enix، این شرکت تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در استودیوهای داخلی خود اعلام کرد.

دیروز، در جریان کنفرانس مالی سه ماهه Square Enix، این ناشر ژاپنی اعلام کرد که به دنبال فروش سهام خود به خریداران بالقوه است تا حمایت مالی از تیم های سازنده بازی داخلی خود را افزایش دهد.

دیوید گیبسون که به عنوان یکی از تحلیلگران بازار بازی های رایانه ای ژاپن شناخته می شود، در توییتی اعلام کرد که اسکوئر انیکس فروش استودیوهای کریستال داینامیکس و آیداس به گروه سوئدی امبریزر را فاز اول این طرح های مالی جدید می داند. بر اساس این برنامه ریزی ها، فاز دوم سیاست های مالی جدید شرکت، تنوع بخشی به ساختار مالی و سرمایه گذاری های ژاپنی در اختیار این گروه خواهد بود.

اسکوئر انیکس معتقد است که با افزایش روزافزون هزینه ساخت بازی‌های رایانه‌های شخصی نسل بعدی، استودیوهای این شرکت مجبور هستند برای تمرکز منابع بسیار محتاطانه و بدون ریسک عمل کنند. اما با تغییر چشم‌انداز مالی و سرمایه‌گذاری در این استودیوها، فرصت‌ها و امکانات جدیدی در اختیار این تیم‌های بازی قرار می‌گیرد که به روش سنتی امکان‌پذیر نبود.

این شرکت می‌گوید برخی از استودیوها 100 درصد در مالکیت گروه اسکوئر انیکس باقی خواهند ماند، در حالی که استودیوهای دیگر تغییراتی در سیستم مالی خود خواهند دید. برنامه جدید معمولاً برای استودیوهای مستقر در اروپا و ایالات متحده رزرو می شود و به Square Enix اجازه می دهد تا تمام منابع و توجه خود را بر روی بازی های ژاپنی در حال توسعه متمرکز کند.

  Nokia G300 معرفی شد ؛ گوشی ارزان قیمت نوکیا با پشتیبانی از 5G

Square Enix به دنبال فروش سهام به استودیوهای محلی است سئو کول

در نهایت، گیبسون می گوید که Square Enix قصد دارد ساختار مالی و سرمایه خود را با فروش سهام برخی از استودیوهای خود و جذب سرمایه گذاران بالقوه تقویت کند. گیبسون معتقد است که ناشران بزرگی مانند سونی، تنسنت، نکسون و غیره. ممکن است گزینه های سرمایه گذاری ممکن باشد. به گفته گیبسون، این برنامه Square در بازارهای مالی و اداری غیرعادی و عجیب به نظر می رسد، زیرا ناشران بزرگ همیشه سرمایه و توان مالی لازم را برای حمایت از استودیوهای زیرمجموعه خود و تامین مالی پروژه های خود دارند و نیازی به فروش سهام و جذب خارجی نیست. سرمایه گذاران برای تقویت بنیه مالی این شرکت ها وجود ندارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، هزینه های عملیاتی تمامی تیم های بازی سازی داخلی Square Enix حدود 840 میلیون دلار در سال است. بر اساس آمارهای مالی منتشر شده در گزارش مالی اخیر، پس از اتمام فروش دو استودیوی غربی این شرکت در عرض چند ماه، میزان نقدینگی موجود در اسکوئر انیکس حدود 1.4 میلیارد دلار و بدون هیچ بدهی خواهد بود. تأمین بودجه اجرایی این شرکت کاملاً کافی بوده و فروش سهام استودیو ضروری نخواهد بود.

این آمار به این معنی است که دلایل مالی احتمالاً تنها دلیلی نیست که Square Enix سرمایه گذاران خارجی را به استودیوهای خود جذب می کند. از زمان پایان این گزارش مالی، ارزش سهام این ناشر ژاپنی 11 درصد افزایش یافته است. در ماه می سال جاری، Embriser Group اعلام کرد که بخش بزرگی از قدرت بازی های غربی SquareNix را به قیمت 300 میلیون دلار خریداری کرده است.

  دنباله Xenoblade Chronicles پس از انتشار قسمت سوم

1659796667 802 Square Enix به دنبال فروش سهام به استودیوهای محلی است سئو کول

پس از اتمام این معامله در ماه های آینده، گروه امبریزر به طور قانونی مالک سه شرکت Square Enix Montreal، Idas Montreal و Crystal Dynamics و فرنچایز فرنچایزهای بزرگی مانند Tome Rider، Deus Ex، Legacy of Kain و Thief خواهد بود. هنوز جزئیاتی از قرارداد اسکوئر انیکس و مارول منتشر نشده است و مشخص نیست که بازسازی Guardians of the Galaxy که مورد استقبال طرفداران و منتقدان قرار گرفته است، تحت مالکیت جدید استودیوی Idas Montreal ساخته خواهد شد یا خیر.

پس از اعلام فروش این شرکت ها، اسکوئر انیکس برنامه های خود را برای ایجاد و خرید استودیوهای بازی جدید در سراسر جهان اعلام کرد. در آوریل امسال یوسوکه ماتسودا، مدیرعامل این مجموعه در مصاحبه ای با سایت یاهو ژاپن اعلام کرد که استودیوهای ژاپنی اسکوئر انیکس نباید بازی هایی را با هدف جذب بازیکنان غربی بسازند و اولویت اصلی این استودیوها نیاز است. تا بازی های مطلوب و خلاقانه ای برای خود سازندگان بسازند. آنها خواهند بود.

ماتسودا می‌گوید در حالی که موفقیت بین‌المللی بازی‌های اسکوئر انیکس در سایر نقاط جهان نیز مهم است، تلاش برای تقلید از ویژگی‌ها و ظاهر بازی‌های غربی برای پروژه‌های ژاپنی اشتباه بوده و در نشان دادن پتانسیل کامل این تیم‌ها ناکام خواهد بود.

نظر کاربران زومجی در این مورد چیست؟ شما می توانید نظر خود را با ما و دیگران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید