شیرین کاری تام کروز که می تواند منجر به مرگ او شود!

مقاله مرتبط:

این روزها وقتی نام تام کروز را در کنار هر فیلمی که می بینیم می بینیم، بدون شک یاد شیرین کاری های دیوانه وار او در فیلم های اکشن می افتیم. بدلکاری به خصوص در فیلم های اکشن، شغل خطرناکی است که می تواند باعث آسیب یا حتی مرگ بازیگر شود، اما تام کروز این ریسک ها را می پذیرد و تمام بدلکاری های فیلم هایش را شخصا انجام می دهد. بدون شک این روزها کمتر کسی پیدا می شود که شیرین کاری های کروز را در فیلم های اکشن نشنیده و ندیده باشد.

به تازگی فیلم Top Gun: Maverick به اکران سینماها رفت تا دوباره شاهد بدلکاری های بی نظیر تام کروز باشیم. این ستاره اکشن که اکنون 60 ساله است، در حال حاضر در دو قسمت جدید از فیلم Mission Impossible بازی می کند و در آینده در فضا بازی خواهد کرد. حال به همین مناسبت تصمیم گرفتیم تعدادی از بهترین بدلکاری های تام کروز را ارائه و مرور کنیم. پس با زومجی همراه باشید.

برای حمایت از زومجی، لطفا ویدیوی یوتیوب را تماشا کنید


پوستر فیلم تام کروز و امیلی بلانت در لبه فردا

6- فیلم Edge of Tomorrow

فیلم لبه فردا

Edge of Tomorrow به کارگردانی داگ لیمان توانست نظر مثبت منتقدان و تماشاگران را به خود جلب کند و به عنوان یک فیلم اکشن علمی تخیلی مهیج مورد استقبال قرار گرفت، اما شاید فکر کنید که تام کروز هیچ بدلکاری دیوانه کننده ای در این فیلم انجام نداده است. بیایید در این لیست ذکر کنیم. با این حال، در یک صحنه اکشن و شیرین کاری در فیلم، کروز برای مبارزه با موجودات مرگباری که حدود 39 کیلوگرم وزن داشتند، لباس آهنی پوشید.

تام کروز در فیلم Edge of Tomorrow کت و شلوار آهنی به وزن حدود 39 کیلوگرم به تن داشت

شکی نیست که پوشیدن چنین لباس سنگینی برای مدت طولانی واقعا سخت و طاقت فرسا است و کروز حتی بازیگران دیگر را مجبور به پوشیدن این لباس ها مانند او کرد تا با امیلی بلانت اثری بی نظیر خلق کنند. اگرچه رابرت داونی جونیور در اولین فیلم های خود از دنیای سینمایی مارول کت و شلوار تقریباً کاملی از مرد آهنی به تن داشت، اما شاید جالب باشد که بدانید پس از فیلم انتقام جویان، او از تهیه کنندگان مارول خواسته است که این موضوع را در فیلم های بعدی تغییر دهند. روی لباس

در واقع رابرت داونی جونیور استودیوی مارول را از فیلم مرد آهنی 3 ساخته است، به جای تولید کت و شلوار کامل از مرد آهنی، تنها قسمت کوچکی از آن را روی بدن این بازیگر محبوب قرار داد و بقیه با کامپیوتر مخصوص انجام شد. اثرات البته اگر تام کروز بازی در نقش مرد آهنی را می پذیرفت، این احتمال وجود دارد که کروز استودیو مارول را مجبور کند که یک لباس کامل با حداقل CGI برای او تولید کند و حتی شاید مارول را وادار کند که از جلوه های ویژه کمتری در این فیلم ها استفاده کند.

  اپل پردازنده 20 هسته ای M1 Ultra را معرفی کرده است

تام کروز در نقش ایتان هانت در حال بالا رفتن از برجی در دبی در فیلم Mission: Impossible - Ghost Protocol

5- فیلم Mission Impossible – Ghost Protocol

فیلم Mission Impossible – Ghost Protocol

آیا واقعا فکر می کنید چند نفر حاضرند از یک برج بلند و بزرگ آویزان شوند و از آن بالا بروند؟ شاید افراد کمی حاضر به انجام چنین کاری باشند و تام کروز یکی از آن معدود افراد باشد. شاید باورش سخت باشد، اما تام کروز در یکی از احمقانه ترین شیرین کاری هایش در فیلم Mission: Impossible – Ghost Protocol از برج خلیفه در دبی رفت. برای این کار او فقط یک دستکش چسبناک و یک طناب ایمنی داشت تا شاهد یکی از جالب‌ترین سکانس‌های اکشن سریال Mission Impossible باشد.

البته داستان شیرین کاری های دیوانه وار تام کروز در فیلم های مجموعه ماموریت غیرممکن با قسمت چهارم آغاز نمی شود و او پیش از این یکی از شیرین کاری های جالب خود را در ماموریت غیرممکن ۲ انجام داده است. این فیلم اکشن ممکن است نقدهای منفی دریافت کند، اما در صحنه ابتدایی شاهد بالا رفتن اتان هانت از یک صخره بودیم و تام کروز در واقع پشت صحنه فیلم Mission: Impossible 2 از آن صخره بالا رفت.


تام کروز سعی می کند شخصیت دیگری را از سقوط هواپیما در مومیایی نجات دهد

4- فیلم مومیایی

فیلم مومیایی

اگرچه به راحتی می توان مومیایی را یکی از ضعیف ترین یا حتی ضعیف ترین فیلم های تام کروز در دهه اخیر نامید، اما یکی از بزرگترین بدلکاری های این ستاره اکشن را در این فیلم دیدیم. در فیلم «مومیایی» محصول 2017 شاهد سقوط هواپیمای سی-130 بودیم که برای حمل تابوت یک مومیایی استفاده می شد. در این صحنه، کروز پس از نجات یکی از شخصیت های اصلی، با هواپیما سقوط می کند.

صحنه سقوط هواپیما در این فیلم 64 بار توسط The Mummy فیلمبرداری شد که ماه ها توسط تیم Zero-G برای تجربه بی وزنی آموزش دیده بود.

سازندگان فیلم برای فیلمبرداری این صحنه تصمیم گرفتند تمریناتی را در حالت جاذبه صفر انجام دهند و به همین منظور از آژانس فضایی اروپا خواستند هواپیمای ایرباس A300 را که برای حالت Zero-G اصلاح شده در اختیار تولید قرار دهد. تیم مومیایی برای آموزش با این هواپیما و همکاری این سازمان و آماده سازی برای فیلمبرداری این صحنه.

کروز و بقیه تیم سازنده مدتی توسط تیم Zero-G برای فیلمبرداری این صحنه آموزش دیدند. اما پس از ساخت فیلم متوجه شدیم که این صحنه 64 بار فیلمبرداری شده تا اینکه در نهایت کارگردان در فیلم مومیایی به صحنه مورد نظر رسید و آن را در قطع و اکران نهایی فیلم قرار داد.


تام کروز در فیلم Mission Impossible - Rogue Nation از A400M آویزان شده است

3- Mission Impossible – فیلم ملت سرکش

فیلم Mission: Impossible – Rogue Nation

اگر فکر می کنید بزرگترین شیرین کاری تام کروز بالا رفتن از برج خلیفه است، باید بگویم که سخت در اشتباهید! در فیلم Mission: Impossible – Rogue Nation، تام کروز از یک هواپیمای نظامی ایرباس A400M آویزان بود و ممکن است فکر کنید که این پایان است و صحنه قطع خواهد شد، اما در حالی که تام کروز از هواپیما آویزان بود، هواپیما به پرواز ادامه داد. .!

  خرید ارزان و اینترنتی بیمه بدنه دنا با بیمه عیدی 500 هزار تومان .com

در فیلم Mission: Impossible – Rogue Nation، تام کروز به یک هواپیمای در حال پرواز متصل شد و با آن هواپیما پرواز کرد.

تیم سازنده و کریستوفر مک کوری که از کروز در این شیرین کاری های دیوانه وار حمایت می کند، با کمک ارباس تصمیم گرفتند این صحنه را خلق کنند که بدون کمک این شرکت هواپیماسازی شاید ساختن آن کمی دشوار بود. در این صحنه از فیلم Mission: Impossible – Rogue Nation، کروز ابتدا باید از بال هواپیمای متحرک شروع به دویدن می کرد که این خود چالش دیگری است و به سقوط و گرفتن بخشی از هواپیما اقدام کرد.

به همین دلیل، ایرباس یک قطعه ایمنی به بدنه هواپیمای A400M اضافه کرد که کروز می تواند در طول پرواز به آن بچسبد تا کروز را در پرواز نگه دارد و از سقوط این ستاره اکشن جلوگیری کند. البته کروز در طول Mission: Impossible – Rogue Nation صحنه های اکشن دیوانه وار و دیوانه وار بیشتری داشت، اما بدون شک هیچ کدام به اندازه این یکی دیوانه و دیوانه نیستند.

تام کروز در نقش ماوریک، خلبانی F/A18 Super Hornet در فیلم Top Gun: Maverick

2- فیلم Top Gun: Maverick

فیلم Top Gun: Maverick

پس از سه دهه شایعه ساخت دنباله تاپ گان، تام کروز سرانجام در نقش پیت میچل ماوریک در فیلم Top Gun: Maverick بازمی گردد، اما این بازگشتی نیست. بلکه این ستاره اکشن تصمیم گرفت این بار یک شیرین کاری متفاوت را امتحان کند. البته حتما می دانید که کروز علاقه زیادی به هوانوردی دارد و گواهینامه خلبانی هلیکوپتر را نیز دریافت کرده است. قبل از ساخت آمریکا، او در واقع یک هواپیما را هدایت می کرد، اما در تاپ گان 2، با بوئینگ F/A-18 Super Hornet پرواز می کرد که چالش بسیار بزرگتر و سخت تری است.

صحنه های پرواز و درد در کابین خلبان در فیلم Top Gun: Maverick بیش از 800 ساعت فیلمبرداری شد.

کروز این کار را فقط خودش انجام نداد، او تمام خدمه تولید و بازیگران را مجبور کرد با این جت های جنگنده که توسط نیروی دریایی ایالات متحده و شرکت بوئینگ آموزش دیده بودند، پرواز کنند. در ابتدا قرار بود به عنوان خلبان هواپیماهای توربوپراپ کوچک و ساده آموزش ببینند و در مرحله بعد آموزش هواپیماهای جت و در نهایت به خلبانی جنگنده F/A-18 Super Hornet داده شد که آخرین مرحله بود. قبل از فیلمبرداری

البته بازیگران باید نحوه استفاده از دوربین را در کابین نیز یاد می گرفتند و شاید جالب باشد بدانید که فیلمبرداری صحنه های پرواز فیلم بیش از 800 ساعت طول کشید تا سازندگان به صحنه های مورد نظر دست یابند. در واقع شاید از هر پرواز یکی دو دقیقه می شد استفاده کرد چون در هر پرواز مشکلات زیادی برای بازیگران ایجاد می شد. در نهایت این تلاش ها باعث شد تا شاهد یکی از بزرگترین بدلکاری های تام کروز در فیلم Top Gun: Maverick باشیم.

  مقایسه تصاویر تلسکوپ فضایی جیمز وب با هابل

فیلم ماموریت غیر ممکن

1- فیلم Mission Impossible – Fallout

فیلم Mission Impossible – Fallout

کریستوفر مک کوری و تام کروز احتمالاً فقط به این فکر می کنند که چه کارهای عجیب و خطرناک دیگری را در فیلم جدید ماموریت غیرممکن پیش از انجام هر قسمت از ماموریت غیرممکن باقی مانده اند. فیلم Mission: Impossible – Fallout بیش از هر قسمت دیگری از مجموعه پر از شیرین کاری های دیوانه کننده تام کروز است که بدون شک مهمترین آنها پرش کروز از یک هواپیمای بوئینگ C-17 از ارتفاع بسیار بالا است که مشخص است. به عنوان پرش هالو.

حالا ممکن است بپرسید هیلو جامپ چیست؟ چتربازی پرشی است که چتربازان از ارتفاعی بسیار بالا می پرند که نیاز به استفاده از اکسیژن مصنوعی دارد. حالا پس از یک دوره آموزشی با اعضای تیم سازنده و هنری کویل، کروز این کار را در فیلم Mission: Impossible – Fallout انجام داد که یکی از بزرگترین و خطرناک ترین شیرین کاری های این ستاره اکشن تا به امروز بود.

تام کروز در نقش اتان هانت در حال فرار در فیلم Mission Impossible: Fallout

اگرچه تام کروز در پشت صحنه هنگام پریدن از یک ساختمان در فیلم Mission: Impossible – Fallout مجروح شد، صحنه در فیلم قرار گرفت و دوباره فیلمبرداری نشد.

البته این پایان کار نیست و در حین فیلمبرداری Mission: Impossible – Fallout در انگلستان، کروز با پریدن از پشت بام دو ساختمان به دلیل قضاوت نادرست تیم سازنده به لبه ساختمان مقابل برخورد کرد و کروز به شدت مجروح شد و ساخت فیلم او برای چند ماه تعطیل خواهد شد. حالا این صحنه دوباره گرفته شد؟ پاسخ منفی است. سازندگان فیلم نه تنها این صحنه را دوباره فیلمبرداری نکردند و آن را از فیلم جدا نکردند، بلکه همان صحنه را در قسمت پایانی فیلم گنجاندند که در آن کروز پس از برخورد با ساختمان به سختی می تواند راه برود.

علاوه بر این، خود کروز در پایان Mission: Impossible – Fallout یک هلیکوپتر را برای ردیابی هنری کاویل هدایت کرد. در همین حال، ما شاهد یک تعقیب و گریز هیجان انگیز هلیکوپتر و فرصت های خلبانی کروز هستیم. نیازی به گفتن نیست که ما باید منتظر شیرین کاری های دیوانه کننده بعدی کروز در دو قسمت بعدی ماموریت غیرممکن باشیم، مانند پریدن از کوه با موتور سیکلت یا دویدن در قطار در حال حرکت.

دیدگاهتان را بنویسید