دلیل عدم ارسال پیامک به سامانه همتا چیست؟

خریداران با استفاده از پیامک در سامانه همتا می توانند از ورود قانونی گوشی مورد نظر به کشور و تایید اصالت آن اطمینان حاصل کنند، اما اختلال در سامانه پیامکی می تواند خطرات مالی و حقوقی زیادی را برای خریداران به همراه داشته باشد.

تاکنون اپراتور مسئول مرکز تماس سامانه همتا نیز این مشکل را تایید کرده و اذعان داشته که این مشکل عمدتا ناشی از سیم کارت های تلفن همراه اول است. به نظر می رسد مسائل مالی با وزارت حریم خصوصی و وزارت ارتباطات منشأ چنین مشکلی باشد و لازم است مسئولان مسئول نسبت به رفع این اختلافات در اسرع وقت اقدام لازم را انجام دهند.

در همین رابطه مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی با اشاره به مشکل قطع شدن پیامک ها در سامانه همتا گفت: به نظر می رسد مشکلات مالی بین اپراتورها و سامانه همتا باعث این وقفه شده است. این مشکل باعث رنج خریداران می شود. چنین اتفاقی شرایطی را فراهم می کند تا گوشی های قاچاق به جای گوشی های اصل وارد بازار شوند.

وزارت حریم خصوصی و ارتباطات باید این تخلف را اصلاح کند

محبی تاکید کرد: مسئولان وزارت حریم خصوصی و ارتباطات مسئول اصلی این مشکل هستند و مسئولان این دو وزارتخانه باید با اپراتورهای تلفن همراه برای حل سریع این موضوع گفت وگو کنند.

به گفته رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، این اتفاق باعث آشفتگی در بازار شده و به زودی مشخص می شود چه تعداد گوشی قاچاق وارد بازار شده است.

وی با بیان اینکه هنگام واردات گوشی تلفن همراه، برای ارسال پیامک همتا از واردکننده، هزینه گمرکی دریافت می شود، تاکید کرد: مردم برای کم کاری و اختلافات مالی ارگان های دولتی مجبور به پرداخت هزینه نباشند.

  پابلو اسکوبار کیست؟ از افسانه ها تا شبیه اکبر مجلل در یاگی

مهدی محبی با اشاره به مسئولیت اصناف در مشکل ارسال پیامک در سامانه همتا، خاطرنشان کرد: اصناف و خریداران تلفن همراه مسئولیتی در قبال اختلافات مالی بین مراجع دولتی و اپراتورهای تلفن همراه ندارند.

حجم گوشی های قاچاق در بازار رو به افزایش است

وی درباره عواقب عدم ارسال پیامک همتا برای شناسایی اصالت تلفن همراه در بازار توضیح داد: طبیعتاً قاچاقچیان از این فرصت استفاده می کنند و به دلیل نبود پیامک در رجیستری، حجم زیادی از قاچاق و گوشی های سرقتی می توانند وارد بازار شوند.

محبی پیامک های همتا را حاوی اطلاعاتی درباره وضعیت رجیستری و نام صاحب آن عنوان کرد و گفت: این موضوع باعث اختلال گسترده در وضعیت نقل و انتقالات تلفن همراه و نفوذ گوشی های قاچاق به کشور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید