ثبت خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در سازمان رقابت اتحادیه اروپا

مایکروسافت رسماً در رابطه با خرید Activision Blizzard در سازمان رقابت اروپایی پرونده ای تشکیل داده است تا بررسی آن توسط اتحادیه اروپا آغاز شود.

دیروز، جمعه، سازمان رقابت اروپایی تایید کرد که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت دارای مهلتی است 17 نوامبر (8 نوامبر) این معامله را تنظیم کنید 68.7 میلیارد دلار را تصویب کنید یا مرحله دوم تحقیقات را آغاز کنید که گسترده تر است. در هفته های آینده کمیسیون اروپا در مرحله اول این خرید را بررسی خواهد کرد.

هدف این است که تصمیم بگیریم که آیا ادغام رقابت در بازار را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد یا خیر. به عنوان مثال در قراردادهای مختلف اتحادیه اروپا در حال بررسی است که آیا اگر خرید شرکت الف توسط شرکت B انجام شود یا خیر، شاهد ایجاد شرکت های مسلط در بازار خواهیم بود که احتمال افزایش قیمت برای مشتریان وجود دارد. اگر پس از بررسی همچنان نگرانی هایی وجود داشته باشد، کمیسیون مرحله دوم بررسی را آغاز خواهد کرد که تحلیل عمیق تری از تأثیر ادغام بر رقابت است.

فایننشال تایمز در این ماه گزارش داد که رگولاتورها و سایرین دخیل در ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد انتظار دارند تحقیقات رگولاتور اروپایی طولانی باشد. یک منبع در بروکسل، پایتخت بلژیک که با این معامله آشنا است، گفت: این معامله بزرگ و دشواری است. تحقیقات کامل لازم است.»

لوگوهای مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد

فیل اسپنسریکی از مدیران ایکس باکس گفت: مایکروسافت متعهد است که سری Call of Duty را برای سال‌های بیشتر از قرارداد فعلی بین سونی و اکتیویژن به پلتفرم‌های پلی‌استیشن بیاورد. به نظر می رسد قرارداد فعلی بین سونی و اکتیویژن شامل Modern Warfare 2 و Warzone 2 و همچنین بازی جدید Black Ops Tri-Arc است که انتظار می رود در سال 2024 منتشر شود. حداقل سه سال بعد، Call of Duty برای این بازی منتشر خواهد شد. پلی استیشن.

  هر دو مدل Black Shark 5 از فناوری شارژ 120 واتی پشتیبانی می کنند

جیم رایان، مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت، که ظاهراً می‌خواهد به Call of Duty دسترسی داشته باشد (از نظر محتوا) و برای همیشه کار می‌کند، پاسخ داد که پیشنهاد مایکروسافت برای نگه داشتن این سری در پلی‌استیشن از بسیاری جهات کافی نیست.

این معامله به دلیل نگرانی های ضدتراست در زمان افزایش ادغام در صنعت بازی، توسط تنظیم کننده های رقابت در سراسر جهان بررسی می شود. پیش از این، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) تأیید کرده بود که بررسی این معامله به دلیل چندین نگرانی وارد مرحله دوم شده است. این سازمان نگران است که تکمیل ادغام بر توانایی سونی برای رقابت تأثیر بگذارد. زیرا این امر باعث می شود مایکروسافت صاحب سری بازی های Call of Duty شود.

دیدگاهتان را بنویسید