ایجاد بازخورد لمسی با امواج فراصوت در پتنت جدید سونی

سونی پتنت جدیدی به ثبت رسانده است که نشان می دهد این شرکت می خواهد از امواج اولتراسونیک برای القای بازخورد لمسی در هوا بدون نیاز به تماس فیزیکی استفاده کند.

تجربه کاربری حسگرهای بازخورد لمسی به کار رفته در کنترلرهای Dual Sense کنسول پلی استیشن 5 و هدست واقعیت مجازی جدید PS VR2 با استقبال خوب کاربران مواجه شده و تجربه موفقی برای سونی به حساب می آید. اکنون به نظر می رسد که این طرح در صورت نهایی شدن، کاربرد قابل توجهی در حوزه واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده داشته باشد.

سونی در توضیح پتنت جدید خود گفت: «این پتنت به طور خاص مربوط به استفاده از انرژی مافوق صوت برای ایجاد حس لامسه در هوا با دست ها و سایر قسمت های بدن است تا کاربر بتواند با اشیا به صورت غوطه ور تعامل کند. تجربه کامپیوتر. محیط ».

این فناوری می‌تواند سطحی از تجربه لمسی واقعی از محیط مجازی را بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی پیچیده و مکان‌های خاص دیگر در کاربر ایجاد کند.»

پتنت جدید سونی

شرکت های کوچک همیشه پتنت های مختلفی را ثبت می کنند، اما تعداد کمی از آنها در محصولات عملی جایگاهی پیدا می کنند. با این حال، Haptic بخش مهمی از نسل جدید دستگاه های سونی است و ممکن است برنامه های پیشنهادی برای توسعه آن در اولویت قرار گیرند.

  اعلام تاریخ انتشار بسته الحاقی جدید Far Cry 6

دیدگاهتان را بنویسید