نحوه اسکن سریع متن در آیفون و آیپد

نحوه اسکن سریع متن در آیفون و آیپد

با انتشار اخیر iOS 15.4 و iPadOS با همین شماره، اپل توانایی دستگاه های تلفن همراه خود را برای اسکن مستقیم متن از دنیای واقعی به برنامه ها بسیار گسترش داده است.

این بدان معناست که اگر آدرس شخصی را روی یک کاغذ یادداشت کرده اید، اکنون می توانید از دوربین آیفون یا آیپد خود برای اسکن مستقیم آن در نقشه گوگل بدون هیچ مرحله میانی استفاده کنید.

این دستگاه ها همیشه قابلیت اسکن اسناد و استخراج متن از عکس ها را داشته اند. اما این میانبر جدید سریع ترین و ساده ترین راه برای انجام آن است. اما این میانبر فقط با آیپدهای جدید، آیفون XR و گوشی‌های جدیدتر (مگر اینکه آیفون X داشته باشید) کار می‌کند و با هر زبانی کار نمی‌کند. اما اگر دستگاهی دارید که از این ویژگی پشتیبانی می کند، قطعا باید نحوه عملکرد آن را یاد بگیرید.

نحوه استفاده از میانبر اسکن به متن اپل
را
برای این منظور می توان از برنامه Apple’s Notes استفاده کرد. زیرا این همان چیزی است که میانبر متن اسکن برای آن ایجاد شده است، اما می توانید همان اصول را در سیستم عامل موبایل خود اعمال کنید. هر یادداشتی را باز کنید، روی نماد دوربین ضربه بزنید و Scan Text را از چهار گزینه در منوی ظاهر شده انتخاب کنید. یک پنجره دوربین روی صفحه ظاهر می شود.

دوربین خود را با هر چیزی که می خواهید اسکن کنید ردیف کنید و iPhone یا iPad شما کلماتی را که می گیرد برجسته می کند. شما باید مطمئن شوید که تنها یک منبع متن قابل مشاهده است. زیرا این ابزار می تواند تنها یک بلوک متن را در یک زمان ضبط کند تا بتواند تصمیم بگیرد که روی چه چیزی تمرکز کند. می‌توانید دستگاهتان را به چیزی که می‌خواهید اسکن کنید نزدیک‌تر کنید یا به سادگی از ویژگی بزرگ‌نمایی دوربین برای جلب توجه آن استفاده کنید. متن انتخاب شده به عنوان پیش نمایش در یادداشت شما ظاهر می شود.

  Harmony OS 3.0 به زودی معرفی می شود

از اینجا می‌توانید روی Insert ضربه بزنید تا فوراً متن اسکن شده را در یادداشت خود ذخیره کنید، یا می‌توانید روی نماد متن اسکن (چهار گوشه مربع در اطراف سه خط) ضربه بزنید تا انتخاب خود را اصلاح کنید، که سپس متن اسکن شده را در یادداشت شما ذخیره می‌کند. در یک پیش نمایش در پنجره دوربین نشان داده شده است. می توانید برای برجسته کردن یک متن خاص ضربه بزنید، سپس روی Insert ضربه بزنید تا فقط آن کلمات را در یادداشت خود بگنجانید. اگر فقط می خواهید بخشی از یک سند بسیار بزرگتر را ضبط کنید، این کار مفید است. می‌توانید پنجره دوربین را در هر زمان با X در گوشه بالا سمت راست یا با ضربه زدن روی هر نقطه از یادداشت خود ببندید.

نحوه اسکن متن در سایر برنامه های آیفون و آیپد

این ویژگی در همه دستگاه‌هایی که در دسترس است ظاهر می‌شود و بسیار فراتر از برنامه داخلی Notes است. برای استفاده از آن در جاهای دیگر، کافی است هر فیلد ورودی متن را فشار داده و رها کنید و ببینید آیا Scan Text یا نماد آن ظاهر می شود یا خیر. اگر این کار را کرد، می توانید دقیقاً همانطور که در بالا توضیح داده شد از ابزار استفاده کنید و کلمات را از محیط خود به هر برنامه ای که هستید منتقل کنید. به نظر نمی رسد که بتوانید متن را مستقیماً در نوار آدرس کروم اسکن کنید، اما می توانید با نوار جستجوی استاندارد گوگل.

نکات و ترفندهایی برای میانبر جدید

اگرچه این ویژگی هر بار یک بلوک متن را برجسته می کند، اگر چندین منبع کلمه در نمای دوربین وجود داشته باشد، می توانید به آن بگویید کجا نگاه کند.

  طراحی بسته های ویژه رومینگ اینترنت همراه این بار برای دوستداران سفر تابستانی به خارج از کشور و زائرین معبد حسینی

به عنوان مثال، اگر برند یک قوطی نوشابه را روی میز در کنار عنوان کتابی که می‌خواهید اسکن کنید انتخاب کند، می‌توانید نزدیک کتاب ضربه بزنید تا ناحیه برجسته شده را از نوشیدنی دور کنید. با این حال، این قابل اعتماد نیست و ممکن است به انتخاب اصلی خود بازگردد یا متن را در جای دیگری ارسال کند. هنگام تلاش برای اسکن متن، بهتر است تمام کلمات غیر ضروری را مشاهده نکنید.

اگرچه دوربین می‌تواند کمی بزرگ‌نمایی کند، اما هر حروفی که در پروفایل دیده می‌شود کیفیت پایین‌تری دارد و تشخیص آن سخت‌تر است. مثلاً نمی‌توانستم تابلوی «پارک ممنوع» را در مقابل آپارتمانم در طبقه ششم بخوانم.

در نهایت، اسکن متن چاپ شده بهترین کار را دارد، اما می‌توانید متن دست‌نویس را نیز انتخاب کنید، هرچه اسکریپت تمیزتر باشد، خواندن آن برای اپل آسان‌تر است. با این حال، میانبر کلماتی را که به صورت عمودی (مثل صحافی یک کتاب) یا حتی وارونه نوشته شده اند را با دقت انتخاب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید