گوگل نسل هشتم اینترنت را معرفی کرد

احیای ناگهانی Google Fiber شامل افزایش چشمگیر سرعت اینترنت خواهد بود. گوگل فاش کرد که در اوایل سال 2023، برنامه های 5 گیگابیت بر ثانیه و 8 گیگابیت بر ثانیه را با قیمت 125 و 150 دلار در ماه ارائه خواهد کرد. هر دو سطح شامل سرعت آپلود و دانلود متقارن، روتر WiFi 6 و حداکثر دو توسعه دهنده شبکه هستند. به گفته این شرکت، ارتقاءها باید به انتقال گسترده فایل کمک کند و در عین حال تاخیر و لرزش را به حداقل برساند.

اگر کاربران برای تبدیل شدن به آزمایش‌کنندگان معتمد ثبت‌نام کنند، می‌توانند برنامه‌های سریع‌تری را در نوامبر امتحان کنند. اگر واجد شرایط هستید، Google از شما می‌پرسد که چگونه می‌خواهید از پهنای باند اضافی استفاده کنید.

این یک جهش بزرگ نسبت به سرویس برتر قبلی با سرعت 2 گیگابیت در ثانیه است که گوگل در سال 2020 معرفی کرد، و اگر یک گیمر باشید، می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. اگر دانلود 150 گیگابایت Microsoft Flight Simulator 11 دقیقه با سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه طول می کشد، طرح 8 گیگابیت بر ثانیه به طور ایده آل می تواند این انتظار را به کمتر از سه دقیقه کاهش دهد. این ویژگی مطمئناً باعث می شود که برنامه های اینترنت کابلی معمولی گران به نظر برسند. به عنوان مثال، Comcast در حال حاضر سرویس 6 گیگابیت بر ثانیه را در برخی مناطق ارائه می دهد، اما هزینه آن 300 دلار در ماه بر اساس قرارداد است و هنوز شامل آپلود متقارن نمی شود.

در هر صورت، طرح های جدید نشان دهنده این هدف هستند. همراه با اولین گسترش شبکه در پنج سال گذشته، سرعت های بهبود یافته نشان می دهد که گوگل در حال بازگشت به ریشه های نوری خود است. یعنی به طور همزمان انتظارات برای دسترسی سریع به اینترنت را افزایش می دهد و تا حدی رقابت بین ارائه دهندگان موجود را تحریک می کند. مطمئناً، ممکن است به Google در ارائه خدمات دیگرش کمک کند، اما ممکن است اهمیتی نداشته باشید که به شرکت‌های مخابراتی انگیزه بیشتری می‌دهد تا «10G» و ارتقاهای مشابه را زودتر از آنچه در غیر این صورت انجام می‌دهند، عرضه کنند.

  UFL تا سال 2023 به تعویق افتاد

دیدگاهتان را بنویسید