ساخت بازسازی Dead Space با الهام از بازسازی Resident Evil 2

استودیو Motive در ایجاد بازسازی Dead Space از بازسازی Resident Evil 2 کپکام الهام گرفته است.

با انتشار نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 در سال 2019، شرکت Capcom موفق شد استاندارد جدیدی را در زمینه ساخت و انتشار یک بازسازی با کیفیت ایجاد کند. بازسازی Dead Space نه تنها یک بازسازی است، بلکه به دلیل سبک ترسناک بقا و دوربین روی شانه، شباهت های زیادی با سری Resident Evil دارد. طرفداران ترسناک به مقایسه این دو سریال ادامه می دهند. حالا به نظر می رسد که Motive Studio از نحوه بازسازی Resident Evil 2 الهام گرفته است تا بتواند به نسخه اصلی سال 2008 در بازسازی Dead Space وفادار بماند و یک نسخه توسعه یافته و مدرن را در کنار آن ارائه کند.

در این رابطه اخیرا رومن کمپ اوریولامدیر خلاق استودیو Motive در مصاحبه ای با VGC در این مورد صحبت کرد. او می گوید که اگرچه بازسازی Dead Space از ابتدا با یک موتور جدید ساخته شده است و این باعث تغییر برخی جزئیات بازی می شود، سازندگان سعی کردند تا حد امکان به نسخه اصلی نزدیک شوند. برای ایجاد تعادل بین وفاداری به نسخه اصلی و گسترش آن، مانند بازسازی Resident Evil 2.

تصویر جدید از بازسازی بازی Dead Space

اوریولا توضیح داد: «تعاریف زیادی از بازسازی وجود دارد. اما برای من، [عرضه‌ی ریمیک در حقیقت همان] انتقال فرآیند ساخت موتور جدید و بازسازی کامل بازی. همچنین بسته به اینکه چه مقدار از محتوای اصلی را بازسازی می کنید، دیگر نمی تواند بازسازی شده و تبدیل به یک راه اندازی مجدد شود.

تفاوت بیشتر در چسبیدن به اصل، سبک و داستان است. نمونه بارز آن بازسازی Resident Evil 2 است که با وجود تغییر زاویه دوربین همچنان ترسناک است و بیشتر همان داستان را روایت می کند. من احساس می‌کنم که ما به طور مشابه برخی چیزها را تغییر داده‌ایم و همه چیز را بر روی یک موتور جدید بازسازی کرده‌ایم، اما در کل ما همان داستان و محیط اصلی را حفظ کرده‌ایم.»

  تصاویر فاش شده و مشخصات گلکسی A04 Blind را مشاهده کنید

بازسازی Resident Evil 2

البته برخی از طرفداران ممکن است استدلال کنند که بازسازی Resident Evil 2 یک بازی کاملاً متفاوت از نسخه اصلی است. زیرا تفاوت نسخه اصلی با بازسازی آن بیش از دو دهه است. با این حال فاصله زمانی بین انتشار اولین نسخه از سری Dead Space و بازسازی آن به 15 سال می رسد و Motive Studio فضای بیشتری برای پیشرفت های فنی دارد.

نسخه بازسازی شده Dead Space قرار است در تاریخ ۷ بهمن ۱۴۰۰ (۲۷ ژانویه ۲۰۲۳) بر روی پلتفرم رایانه های شخصی، پلی استیشن ۵ و کنسول ایکس باکس سری ایکس منتشر شود. Xbox Series S منتشر خواهد شد.

در نهایت می توانید نظرات خود را در مورد آخرین اخبار بازی با تیم زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید