نقد و بررسی فیلم Werewolf by Night ادای احترام مارول به آثار کلاسیک ترسناک

Werewolf by Night، با حال و هوای نسبتا متفاوت و سیاه و سفید، سعی می کند ادای دینی جذاب برای فیلم های ترسناک کلاسیک باشد.

مارول به سادگی از برند Special Presentation معرفی شد که در آن شاهد فیلم‌های اختصاصی و ویژه‌ای هستیم که ظاهراً حدود یک ساعت زمان برای پخش از دیزنی پلاس دارند و اکنون Werewolf by Night به عنوان اولین اثر این برند به تازگی از این سرویس پخش پخش شده است. . وقایع فیلم “گرگ در شب” از زمانی شروع می شود که گروهی از شکارچیان هیولا دور یکدیگر جمع می شوند تا در مسابقه ای برای به ارث بردن Bloodstone که به تازگی مرده است شرکت کنند.

فیلم گرگینه در شب

فیلم داستانی مشخص و مشخص دارد که کاملاً مناسب آن دوره است و فیلم برای معرفی شخصیت ها به هدفی که باید به دنبال آن باشند، وقت تلف نمی کند. از همان ابتدای فیلم یا حتی از تریلر و پیش نمایش آن، به سرعت می توان ادای احترام این فیلم به آثار کلاسیک ترسناک را مشاهده کرد. البته این بازنمایی از دین بیشتر سطحی است و از این منظر باید انتظارات خود را از فیلم گرگینه در شب منطقی کنیم.

Werewolf by Night از ترسناک و هیولاهای کلاسیک الهام گرفته شده است، اما نه به همان اندازه خشن یا ترسناک

اگرچه واقعاً چنین پتانسیلی در فیلم وجود دارد، مخصوصاً به دلیل محدودیت فضا و محیط، اما به هر حال از آن چندان استفاده نمی شود. در هر صورت این تقدیم را می توان در طراحی شخصیت گرگ شب و همچنین در موسیقی فیلم Werewolf by Night مشاهده کرد که بی شک یکی از نکات مثبت این فیلم است. البته این فیلم تا حدودی از سریال Wandavision الگوبرداری شده است که مانند قسمت های سیاه و سفید آن سریال فقط رنگ قرمز سنگ خون را می بینیم که ته رنگ است.

اما پس از معرفی قهرمانان و شکارچیان هیولا که به دنبال قدرت Bloodstone هستند، اکنون شاهد آغاز رقابتی مرگبار هستیم. شاید از همان ابتدا از ما پرسیده شود که چرا گرگ نما در شب باید در چنین مسابقه ای حضور داشته باشد؟ حتی به ابتدای اتفاقات فیلم برمی گردیم، می گوید که بارها خون آشام ها را شکار کرده است، اما برای موجودات دیگر نه چندان. او حتی قصد کشتن هیچ یک از شکارچیان را ندارد و ما به سرعت هدف واقعی او را که نجات یک دوست هیولایی دیگر است، متوجه می شویم.

  آنر در رویداد 30 آوریل مدل های جدید خود را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه خواهد کرد

ترسناک لارا دانلی در نقش السا بلاداستون از فیلم Wolverine by Night

با توجه به اینکه حال و هوای فیلم از ابتدا مشخص بود و در حین تماشای آن، دیگر سورپرایز محسوب نمی شود، اما سورپرایز اصلی فیلم Werewolf by Night در واقع تایید حضور شخصیت من تینگ در دنیای سینمایی مارول. شخصیتی که کوین فایج رئیس مارول استودیوز بارها به آن ابراز علاقه کرده است و حالا می توانیم شاهد حضور او در فیلم Werewolf in the Night باشیم و به نظر می رسد مارول قصد دارد دنیای هیولایی و ماوراء طبیعی خود را تا حد امکان گسترش دهد.

البته اکنون نمی دانیم که نقش Man Ting در MCU چه خواهد بود، اما می توان امیدوار بود که آینده این شخصیت بسیار بهتر از Swamp Thing در دنیای DC باشد. در هر صورت، در میان سریال های اخیر مارول که گاهی اوقات نقش پرکردن وقت بیننده را دارند، انجام یک سریال نسبتا متفاوت یا حتی یک فیلم کوتاه Man Ting در آینده می تواند جذابیت بیشتری داشته باشد، حداقل برای بیننده. اگرچه شخصیت من تینگ بسیار متفاوت از آن چیزی است که ما تصور می کنیم و لایه های انسانی بیشتری دارد، اما در لحظه نیاز به شخصیتی مرگبار و بی رحم تبدیل می شود.

نیمه اول فیلم بیشتر یک بازی موش و گربه است که شخصیت ها در حال دویدن و پنهان شدن از یکدیگر هستند و البته صحنه های اکشنی نیز وجود دارد که بیشتر آنها بر روی دختر بلاداستون تمرکز دارد که سعی می کند جای پدرش را از طریق مسابقه بگیرد. ، تمرکز فیلم بر روی دو شخصیت جک راسل و السا بلاداستون است و پس از تلاش ناموفق آنها برای اجرای نقشه، سرانجام لحظه موعود فرا می رسد و گرگینه وارد شب می شود.

  اتحادیه اروپا: تلاش برای جام جهانی 2022 قطر خطرناک است!

مرد تینگ در ولورین در شب

سومین و آخرین اقدام Werewolf by Night در واقع بهترین قسمت آن است، جایی که شاهد خشونت نسبتاً زیادی هستیم که به ندرت در دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم. البته فیلمسازان به لطف سیاه و سفید بودن فیلم به خوبی از سن و سال دوری کردند و به همین دلیل در برخی صحنه ها مشکلی با خون ریختن نداشتند. البته، مارول قبلاً توانسته بود محدودیت‌های امتیاز PG-13 را در Doctor Strange در Multiverse of Madness پیش ببرد و در نهایت از افزایش رده سنی فیلم جلوگیری کرد.

مایکل جیاکینو با استفاده از تصاویر سیاه و سفید در Night of the Wolverine، توانست از خشونت و خشونت بیشتری در فیلم استفاده کند.

علاوه بر صحنه‌های اکشن نسبتاً خشن که نشان می‌دهد آیا مارول می‌تواند چنین صحنه‌هایی را انجام دهد و محدودیت‌های PG-13 را کمی کاهش دهد، ظاهر گرگینه، حداقل در فیلم Werewolf in the Night، بر اساس یک فیلم کلاسیک هیولا و ترسناک است که خودش وجود دارد. لحظه جالب دیگری است که تقریباً انتظارش را نداشتیم. واقعاً هیچ خبری از درخششی که انتظارش را داشتیم وجود ندارد، و البته، گرگینه احتمالاً در آثار بعدی مارول ظاهر متفاوتی خواهد داشت.

مایکل جیاکینو، آهنگساز مطرح هالیوودی که نیازی به معرفی ندارد، در اولین کارگردانی خود بازی قابل قبول و خوبی ارائه کرد و نشان داد که نه تنها آهنگساز با استعداد و منحصربه فردی است، بلکه پتانسیل بالایی در زمینه کارگردانی دارد. او حتی موفق شد در کنار کارگردانی، موسیقی دلهره آور برای Werewolf by Night خلق کند و توانست ترکیب خوبی از الهام از فیلم های کلاسیک ترسناک و هیولا به آثار مارول بسازد و ارائه دهد.

  فاش شدن جزئیات و آثار هنری جدید بازی Syndulaity

مبارزه گرگینه در شب در فیلم گرگ در شب

در پایان این سوال، اهمیت فیلم Werewolf by Night در دنیای سینمایی مارول چیست؟ با وجود اینکه ما با فیلمی روبرو هستیم که کمتر از یک ساعت طول می کشد و اتفاقات آن در واقع محدود به رقابتی برای تصاحب جایگاه شکارچیان هیولا است، احتمالاً در ابتدا این تصور را داریم که فیلم Werewolf in the Night تقریباً ساخته شده است. اهمیت کمتری نسبت به دیگر آثار مارول دارد. خواهد داشت. اما به نظر می رسد فیلم Werewolf by Night زمینه مناسبی را برای فیلم هایی با حضور موجوداتی مانند خون آشام ها و گرگینه ها در دنیای دیگر ایجاد کرده است.

بدیهی است در آینده باید منتظر فیلم Blade باشیم و شخصیت Moon Knight قبلا معرفی شده است و احتمالا باید منتظر شخصیت های دیگری مانند Ghost Rider باشیم. با توجه به اینکه نشانه‌های یک فیلم Thunderbolts بالاخره درست ظاهر شد، احتمالاً غیرمنطقی نیست که برای یک اقتباس تلویزیونی یا سینمایی از Midnight Sons انتظار داشته باشیم. با این حال، مارول در حال حاضر شخصیت هایی مانند دکتر استرنج، مون نایت، بلید، شوالیه تاریکی، و گرگ شبانه دارد.

بدین ترتیب فیلم گرگینه در شب این نشانه ها را بیش از پیش تقویت کرد. در هر صورت، Werewolf in the Night ورودی نسبتا متفاوتی در دنیای سینمایی مارول است که می تواند نقش مهمی در آینده این مجموعه داشته باشد. Werewolf by Night از فیلم های کلاسیک ترسناک و هیولاها الهام گرفته شده است، اما در واقع آنقدرها هم ترسناک نیست و خشونت افسار گسیخته زیادی هم ندارد. با این حال، در مقایسه با سایر آثار MCU، حداقل یک تفاوت ملموس و جذاب دارد که می تواند انتظار ما را از این برند جدید بیش از گذشته کند.

دیدگاهتان را بنویسید