اپل مدل های بهبود یافته آی پد پرو را با تراشه M2 معرفی کرد


خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

اپل نسخه های به روز آیپد پرو 12.9 اینچی و آیپد پرو 11 اینچی را با پردازنده جدید M2 معرفی کرد. این مدل‌های جدید علاوه بر استفاده از جدیدترین تراشه پردازشی اپل، از قابلیت‌های حرکتی Apple Pencil، اتصال بهبود یافته و ویژگی‌های به‌روز دوربین پشتیبانی می‌کنند.

البته بزرگترین تغییر در آیپد پروهای جدید استفاده از تراشه جدید M2 است. این تراشه جدید که در مک بوک ایر 2022 و مک بوک پرو 13 اینچی نیز یافت می شود، دارای پردازنده 8 هسته ای (4 هسته پرقدرت + 4 هسته کم مصرف) و پردازنده گرافیکی 10 هسته ای به همراه 16 هسته است. موتور عصبی اصلی برای یادگیری ماشین و هوش. مصنوعی است. اپل مدعی است که پهنای باند حافظه در این تراشه جدید به 100 مگابایت بر ثانیه رسیده است!

آیپد پرو

طبق گفته اپل، پردازنده M2 از نظر عملکرد گرافیکی 35٪ سریعتر است، با 40٪ عملکرد یادگیری ماشین بهبود یافته و 50٪ پهنای باند حافظه بیشتر از M1 استفاده شده در نسل قبلی.

به لطف صفحه نمایش لمسی به روز شده و سیستم عامل iPad OS 16، مدل های جدید iPad Pro از ویژگی تشخیص حرکت قلم های نسل دوم اپل نیز پشتیبانی می کنند. اکنون قلم تا 12 میلی متر بالای صفحه تشخیص داده می شود و با حرکت دادن آن بدون لمس صفحه، می توان عملکردهای خاصی را در اپلیکیشن ها فعال کرد. این ویژگی در برنامه های اپل و همچنین برنامه های شخص ثالث در دسترس خواهد بود.

مدل های جدید آیپد پرو اتصال بی سیم را در قالب Wi-Fi 6E بهبود بخشیده اند که سرعت دانلود را به 2.4 گیگابیت در ثانیه افزایش می دهد که 2 برابر سریعتر از مدل های قبلی است. علاوه بر این، پشتیبانی از بلوتوث نسخه 5.3 و اتصال 5G در مدل های به روز LTE اضافه شده است.

  Shuhei Yoshida: Final Fantasy و Dragon Quest اولین کنسول پلی استیشن را نجات دادند

آیپد پرو

در نهایت، تراشه M2 همچنین عملکرد دوربین را در آیپد پروهای جدید بهبود بخشید. این تراشه با وجود اینکه تغییری در سخت افزار دوربین ایجاد نمی کند، با استفاده از ترفندهای نرم افزاری توانسته کیفیت تصاویر و فیلم های خروجی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. رمزگذار جدید ProRes به مدل‌های جدید iPad Pro اجازه می‌دهد تا مستقیماً در کدک ProRes با کیفیت بالا ویدیو ضبط کرده و آن را تا 3 برابر سریع‌تر رمزگذاری کنند. عملکرد عکاسی این دوربین نیز از Smart HDR 3 به Smart HDR 4 ارتقا یافته است.

به غیر از موارد ذکر شده، دو مدل آیپد پرو با همتایان نسل قبلی خود یکسان هستند. قیمت نیز مانند نسل قبلی است: مدل 11 اینچی از 799 دلار برای مدل Wi-Fi و 999 دلار برای مدل LTE شروع می شود و مدل 12.9 اینچی با قیمت پایه 1099 دلار برای Wi-Fi عرضه می شود. نسخه و 1299 دلار برای LTE نسخه. فروش این تبلت ها از روز چهارشنبه 26 اکتبر (4 آبان) آغاز می شود.


دیدگاهتان را بنویسید