ظاهرا هیچ برنامه ای برای عرضه کارت گرافیک سری TITAN Ada وجود ندارد

به گفته افشاگر صنعت سخت‌افزار Kopite7kimi، انویدیا دیگر قصد ندارد مدل TITAN جدیدی از پردازنده‌های گرافیکی سری Ada بسازد. او برنامه ریزی نمی کند.

حتی قبل از معرفی کارت گرافیک GeForce RTX 4090 مشخصات سریعترین پردازنده گرافیکی این سری Ada با 18176 هسته CUDA و 24 گیگابایت حافظه GDDR6X در شایعات به آن اشاره شد؛ تراشه ای که گفته شد احتمالا در مدل هست این کارت یا یک کارت گرافیک جدید سری TITAN را انتخاب کنید استفاده خواهد شد. با این حال پلیس اکنون تقریباً مطمئن است که مدل جدیدی از TITAN با این مشخصات وجود ندارد.

کارت گرافیک مورد بحث شرکت Kopite که او آن را غول نامید احتمالا همان RTX 4090 Ti با اندکی تغییر در حافظه گرافیکی است که پرچمدار نسل جدید انویدیا لقب خواهد گرفت. وی همچنین اضافه کرد که ظاهرا مدل کارت گرافیک Ti 4090 هنوز کنسل نشده است و در آینده شاهد معرفی این محصول خواهیم بود.

توییت Kopite7kimi در مورد کارت گرافیک TITAN

بنابراین در این نسل نباید انتظار رونمایی از یک کارت گرافیک گیمینگ با حجم بالای حافظه گرافیکی در سطح 48 گیگابایت یا مقادیر مشابه را داشت. این ظرفیت های بالا معمولا در محدوده کارت گرافیک های سری TITAN قرار دارند این اتفاق می افتد که به نظر می رسد در این نسل خبری از آن نخواهد بود. کارت گرافیک احتمالا RTX 4090 Ti تقریباً با همین مشخصات معرفی خواهد شد که به عنوان مثال فریم بافر پایین تری دارد. خبر خوب این است که احتمالاً کارت گرافیک شایعه شده با TGP بیش از 800 وات را دریافت نخواهیم کرد.

  دموی گیم پلی جدید از بازی Crisis Core: Final Fantasy 7

کارت گرافیک جدید RTX 4090 Ti باید با پردازنده گرافیکی AD104-450 متشکل از 18176 هسته CUDA معرفی شود که 11 درصد بیشتر از تعداد هسته های RTX 4090 است. با TDP بالاتر و حافظه سریعتر، این کارت می تواند به راحتی پیدا کند. جایگاه خود را در صدر جدول قدرتمندترین پردازنده های گرافیکی این نسل از انویدیا قرار داده است.

همچنین انویدیا مدل جدید TITAN را در سری Ampere معرفی نکرد. آخرین کارت گرافیک TITAN RTX این شرکت به نسل تورینگ که تقریبا 4 سال از عرضه آن می گذرد، باز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید