اندروید 13 (نسخه Go) معرفی شد; جدیدترین سیستم عامل گوگل برای گوشی های ارزان قیمت


خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

چند سالی است که گوگل نسخه سبک تری از اندروید را برای استفاده در گوشی هایی با سخت افزار ضعیف منتشر کرده است. این روند امسال نیز تکرار شد و پس از عرضه اندروید 13 در ماه آگوست، امروز شاهد معرفی نسخه ای هستیم که مخصوص گوشی های مقرون به صرفه ساخته شده است. این نسخه جدید اندروید 13 (Go Edition) نام دارد که تغییرات آن را به اختصار بررسی می کنیم. با دی جی همراه باشید.

زمان می گذرد و پنج سال از اولین نسخه اندروید گو می گذرد! در حال حاضر بیش از 250 میلیون دستگاه فعال ماهانه با پردازنده‌های پایین‌رده، رم و فضای ذخیره‌سازی کمی وجود دارد که برخی از نسخه‌های Android Go را اجرا می‌کنند.

اندروید 13 (نسخه Go) آخرین نسخه از این سری است که تمرکز اصلی تیم توسعه بر روی ثبات بیشتر، عملکرد بیشتر و سفارشی سازی بهتر است. آپدیت های سیستم گوگل پلی در این نسخه اضافه شده است و به این ترتیب کاربران گوشی های مبتنی بر اندروید 13 (نسخه Go) قادر خواهند بود به روزرسانی های نرم افزاری مهم را جدا از آپدیت اصلی اندروید دریافت کنند.

اندروید 13 (نسخه Go)

فید Google Discover که می توانید آن را در نسخه اصلی اندروید در سمت چپ صفحه اصلی پیدا کنید، اکنون به دستگاه های مبتنی بر Go اضافه شده است. زبان طراحی Material You که قبلاً به دستگاه‌های اندرویدی محدود می‌شد، اکنون برای استفاده در گوشی‌های ارزان قیمت نیز آماده است.

با اضافه شدن این سبک طراحی جدید، می توانید تم کلی گوشی خود را بر اساس تصویر زمینه آن انتخاب کنید. البته این به طور خودکار اتفاق نمی‌افتد و زمانی که یک تصویر زمینه برای گوشی خود تنظیم می‌کنید، چهار طرح رنگی منطبق برای انتخاب به شما پیشنهاد می‌شود.

  حل مشکل دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی توسط یک ایرانی

علاوه بر همه اینها، برخی از ویژگی های کلیدی معرفی شده در اندروید 13 به نسخه Go راه پیدا کردند، از جمله مجوزهای اعلان و ترجیحات زبان برنامه. گوگل می گوید که اولین دستگاه های مبتنی بر اندروید 13 (نسخه Go) در سال 2023 وارد بازار خواهند شد.


دیدگاهتان را بنویسید