معرفی انیمه خانه شناور آپارتمان در قلب اقیانوس

در دنیای انیمه، داستان های محبوب بسیاری وجود دارد که به پیچیدگی های دوران بلوغ می پردازد. انیمه Houseboat یکی از آنهاست. با زومجی همراه باشید.

انیمیشن Houseboat انیمیشنی جذاب و خارق العاده درباره گروهی از دانش آموزان کلاس ششمی است که در یک مجتمع آپارتمانی متروکه در وسط اقیانوسی بی پایان زندگی می کنند. نکته جالب و قابل توجه این است که این نوجوانان در این شرایط آرام آرام و بدون اینکه بدانند دوران کودکی را پشت سر می گذارند و به بزرگسالی می رسند. البته از دید برخی بینندگان این انیمه; شاید درس هایی که آنها می آموزند و دوستی های قوی تری که ایجاد می کنند هرگز به اندازه فرض اصلی و آخرالزمانی این انیمه پیشرفت نکند. با این حال، انیمه خانه قایق به اندازه کافی لحظات جذاب و دیدنی دارد تا تماشای آن لذت بخش شود.

Kosuke و Natsume در انیمه House Floating یا Homecoming

هیروسایو ایشیدا کارگردانی و نگارش فیلمنامه این اثر را بر عهده داشته و موسیقی آن توسط اومیتارو آبه ساخته شده است. نتفلیکس این انیمه را به زبان های مختلف منتشر کرده است که البته دو زبان اصلی آن انگلیسی و ژاپنی است. از صداپیشگان خانه قایق می توان به نام هایی چون ‘Motsumi Tamura’، ‘Asami Seto’، ‘Ayomu Morase’ و ‘Yumiko Kobayashi’ اشاره کرد که در صنعت صداپیشگی در این کشور شناخته شده و مشهور هستند.

این مشکل برای صداپیشگان انگلیسی زبان این انیمه از جمله برایس پنبروک، کاساندرا موریس، ابی تروت، جو دی ماجیو و بن دیسکین که سابقه خوبی در این زمینه دارند نیز صدق می کند. آنها صداپیشگی داشتند و برای شخصیت های اصلی و فرعی این انیمه صحبت کردند. بد نیست ابتدا نگاهی به خط داستانی این انیمه بیندازیم و سپس به نقاط قوت و ضعف آن خواهیم پرداخت.

کوسوکه در قایق خانه

دورنمای تعطیلات تابستانی به خصوص برای کودکان بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است، اما گاهی اتفاقات اطراف آنها اجازه نمی دهد از این فرصت لذت ببرند. گاهی اوقات دنیایی که آنها می شناسند به سرعت شروع به تغییر می کند. مثلاً جایی که زمانی به آن خانه می گفتند، اکنون ساختمانی فرسوده در حال تخریب است. دوستی ها دچار فراز و نشیب هایی می شود و در نهایت با خداحافظی همیشگی با اعضای مسن خانواده، چشم اندازی تیره و تار از آینده در برابر چشمان بچه ها آشکار می شود. همه اینها مضامینی هستند که در جدیدترین انیمه شرکت نتفلیکس دیده می شوند.

قهرمانان جوان این فیلم ناگهان در شرایط پیچیده و سختی قرار می گیرند، در حالی که همچنان از یکدیگر رنجیده می شوند و نمی توانند بر اختلافات موجود غلبه کنند. اما این زندگی جدید در دنیایی غریب و ناآشنا باعث تغییر آنها می شود. درست است که در مسیر این تغییر به اشتباهاتی ادامه می دهند که زندگی خود و دیگران را به خطر می اندازد، اما در عین حال می آموزند که برای پیشرفت باید ببخشند، فراموش کنند و اختلافات خود را پشت سر بگذارند.

جزئیات بیشتر در مورد انیمه Fairy House در ادامه فاش خواهد شد

Kosuke و Natsume در انیمه House Floating یا Homecoming

انیمه با تصاویر رنگارنگ دو کودک خردسال در حال بازی و شیطنت با هم شروع می شود و دنیای اطراف آنها به آرامی تغییر می کند. با بلندتر شدن و بزرگتر شدن آنها، ساختمان هایی که در آن زندگی می کنند نیز شاهد تغییرات و دگرگونی هایی هستند و در نهایت به نقطه ای می رسد که می بینیم این دو در خانه های دیگری دور از یکدیگر زندگی می کنند، در حالی که مجتمع آپارتمانی آنها در گذشته زندگی می کردند. ، قرار است به زودی تخریب شود. گفته می شود این مجتمع آپارتمانی خالی از سکنه است. بینندگان به تدریج متوجه خواهند شد که این شایعه دور از واقعیت نیست، جز اینکه شاهد صحنه های ترسناکی از اتفاقات غیرزمینی نخواهیم بود، زیرا این بنا شکوه گذشته و خاطرات رنگارنگ و پربار را به تصویر کشیده است.

اما ابتدا بیایید با دو شخصیت اصلی انیمیشن Homecoming آشنا شویم. از همان ابتدا مشخص است که رابطه دو شخصیت اصلی این انیمه یعنی «Kosuke Kamagai» و «Natsume Tochi» تاریک است. با اینکه از کودکی با هم بزرگ شده اند و در یک مدرسه درس می خوانند، اما غریبه شده اند.

در همین حال، کوسوکه واکنش تندتری نشان می‌دهد و وانمود می‌کند که علاقه‌ای به صحبت با ناتسومه ندارد، زیرا او در تنهایی به دنبال راهی برای بازگرداندن این رابطه از دست رفته است. در عین حال مجتمع آپارتمانی متروکه و محله های اطراف را می بینیم که به نوعی نشان دهنده از هم گسیختگی رابطه این دو کودک است. اینکه در این دنیا برای رسیدن به چیزهای جدید و بزرگتر باید بگذاری همه چیز زنگ بزند، بپوسد و در نهایت جایی فرو بریزد.

دو شخصیت Kosuke و Natsume در انیمه House Floating یا Homecoming

این دوری از یکدیگر از چشم بقیه دوستانشان پنهان نمی ماند. آنها با احساس تنش بین این دو، از آنها می خواهند که زمان بیشتری را با هم بگذرانند و در فعالیت های قبلی شرکت کنند، پیشنهادی که کوسوکه طبق معمول رد می کند. در نهایت، یک روز گروه به همه آنها پیشنهاد می کند که به آپارتمان های قدیمی مراجعه کنند و به دنبال روحی بگردند که به نظر می رسد این مکان را تسخیر کرده است. در اینجا است که آنها با دوست عجیب ناتسومه، نوپو، ملاقات می کنند که ادعا می کند قبلاً در این ساختمان ها زندگی می کرده است. در طول این گشت و گذار، احساسات پیچیده بین کوسوکه و ناتسومه به اوج خود می رسد و تنش ها افزایش می یابد. اما قبل از هر ملاقاتی، باران ناگهانی گروه را در تجربه ای عجیب فرو می برد. آنها در بالای مجتمع آپارتمانی خود در وسط اقیانوس شناور از خواب بیدار می شوند. اینجاست که همه وقایع گذشته به طور ناگهانی حداقل در ظاهر فراموش می شوند و داستان تبدیل به تلاشی برای زنده ماندن می شود.

انیمه Houseboat به ما نشان می دهد که چگونه مشکلات کوچک را نادیده بگیریم تا به یک هدف بزرگ برسیم.

از آنجایی که این اتفاق غیرمنتظره، کودکان را در شرایط ناآشنا و دشواری قرار داده است، مشکلات جدیدی یکی پس از دیگری به وجود می آیند. حالا این دانش‌آموزان کلاس ششم باید دور هم جمع شوند و یاد بگیرند که چگونه در این فضای جدید همزیستی کنند.

بحث‌های قدیمی بارها و بارها مطرح می‌شوند، چه این که چرا کوسوکه و ناتسومه از هم جدا شده‌اند یا حول شخصیت رینا می‌چرخند، دختری خراب که عادت دارد ناتسومه را برای همه چیزهای کوچک و بزرگ سرزنش کند. در همین حال، خشم ناتسومه و کوسوکه نسبت به یکدیگر به طور فزاینده ای کودکانه می شود، اگرچه پیام آشتی همچنان در میان این بحث ها ارائه می شود. برای اینکه بیننده از خود بپرسد اگر در چنین موقعیتی بودند آیا می بخشیدند و فراموش می کردند؟

  انویدیا خرید ARM را متوقف کرده است؟

کوسوکه و ناتسومه خانه شناور را با طناب می کشند

در اینجا، بچه‌ها دست به دامان یکدیگر می‌شوند و با وجود همه اختلاف نظرها شروع به کمک به یکدیگر می‌کنند. اگرچه فراموش کردن زندگی گذشته برایشان سخت است و درک درستی از اتفاقات اطراف خود و علت وقوع آن ندارند، اما باید حداقل برای مدتی خاطرات قدیمی را فراموش کنند و ذهن خود را آزاد کنند. اینجاست که روابط از هم پاشیده شروع به ترمیم می کنند، اگرچه این اصلاح دردناک است، اما باعث می شود ناگفته ها را بازگو کنند و رابطه خود را دوباره تعریف کنند. در ضمن ما شخصیت نوپو را هم داریم که هنوز اطلاعات زیادی از او نداریم. او ساکت و ساکت است اما حتی برای نجات دیگران، به خصوص ناتسومه و کوسوکه، می میرد، در حالی که ما هنوز نمی دانیم چرا او در این گروه و هدف نهایی او قرار دارد. اما سوال اینجاست: چرا همه چیز اینطور تغییر کرد؟ هدف نهایی از شناور شدن در اقیانوسی بیکران چیست و این دوستان پس از پشت سر گذاشتن این سختی ها چه درسی باید بگیرند؟ شاید برای درک بهتر این مسائل بهتر باشد این انیمه زیبا را تماشا کنید.

اما نکات جالبی نیز در مورد این انیمه وجود دارد که ارزش شنیدن را دارد. شاید به عنوان طرفداران مانگا با تماشای این انیمه به زودی متوجه شباهت داستان آن با کمیک ترسناک و فانتزی «کازو اومزو» شوید.کازوئو اومزو(به نام “کلاس درس شناور”)کلاس درس در حال حرکتدر مانگای Umezu، گروهی از دانش‌آموزان دبستانی پس از وقوع یک فاجعه غیرقابل توضیح در مدرسه‌شان در آینده‌ای دیستوپیایی گرفتار می‌شوند. با این حال، خانه قایق دارای فضای قابل توجهی روشن تر است و تاریکی کمتری بر آن حاکم است.

کودکی ناتسومه توچی در انیمه House Floating

در میان شخصیت های معرفی شده در این انیمه، دو شخصیت Kosuke و Natsume بیش از سایرین توسعه یافته اند. حتی می توان گفت که کوسوکه بیشتر از Natsume مورد توجه قرار گرفت، شاید بیشتر به این دلیل که او پیوند قوی تری با اعضای خانواده خود دارد. افرادی مانند پدربزرگ یاسوجی که اخیراً درگذشته و مادر پرمشغله‌اش ساتوکو در شکل‌گیری شخصیت او تأثیر داشتند. حضور آنها باعث شد تا کوسوکه احساس اعتماد به نفس کند. بنابراین او به زودی سعی کرد در حین کاوش در آپارتمان های کامونومیا، دوستانش را رهبری و همراهی کند، اگرچه ناتسومه به زودی در این راه به او پیوست. از سوی دیگر، بازگشت به خانه را باید به عنوان فیلمی در مورد روی سن دید که بسیاری دیگر ممکن است هرگز فرصت تجربه آن را نداشته باشند. کوسوکه و ناتسومه سن زیادی ندارند و احساساتشان خیلی زود جریحه دار می شود، اما سعی می کنند با کمک هنر گوش دادن به حرف های طرف مقابل و صحبت درباره احساساتشان، بر موانع غلبه کنند و رابطه شکسته را التیام بخشند.

داستان و حال و هوای علمی تخیلی این انیمه می تواند هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین این انیمه از نظر بصری پر از جلوه های دیدنی و فوق العاده است که آن را از دیگر فیلم های اصلی نتفلیکس متمایز می کند. موسیقی فیلم نیز به گوش می رسد و با تصویرسازی همخوانی دارد.

بین هر نقطه اوج داستان یک شکاف کوچک وجود دارد و این شکاف ها اغلب با اتفاقات ساده و نه چندان هیجان انگیز پر می شود، اما کاملاً واضح است که تیم پشت خانه شناور تمام تلاش خود را برای بافتن داستانی تلخ و شیرین و در عین حال شیک انجام داده است. to weave به همین دلیل، اگرچه مدت زمان فیلم در مقایسه با سایر انیمیشن ها کمی بیشتر است، اما بیننده را برای دیدن اینکه در پایان چه اتفاقی برای شخصیت های اصلی می افتد بی تاب نگه می دارد.

نوپو، کوسوکه و ناتسومه در انیمه House Floating

در این میان شاید یکی از نقاط ضعف این انیمه عدم تمرکز زیاد روی شخصیت های دیگر باشد. شخصیت نوپو، رمز و راز این شخصیت و هاله بلاتکلیفی که او را احاطه کرده نیز از لحظات جالب این انیمیشن است. از همان ابتدا و زمانی که همه مشتاقانه به دنبال او بودند، بیننده این احساس را داشت که شاید واقعاً نوپو روحی است که در این ساختمان ها زندگی می کند، اگرچه حقیقت چیز دیگری بود. شاید درک سریع روابط بین شخصیت ها برای بیننده سخت باشد و در نتیجه کمی بیشتر به آنها توجه ویژه ای داشته باشد که با عمق بخشیدن به شخصیت های دیگر می توان این مشکل را حل کرد. در مجموع، این فیلم درباره رسیدن به مقصد، بازگشت به خانه، بازگشت به خاطرات گذشته یا بازگشت به روابطی بود که متزلزل شده بودند، اما سازندگان به اندازه سفر برای رسیدن به آنجا به مقصد توجه داشتند.

سازندگان انیمیشن Houseboat به همان اندازه به مقصد داستان توجه داشتند که به سفر رسیدن به آنجا

این انیمه فراز و نشیب زیادی نداشت، شاید اکشن آن زیاد به چشم نمی آمد، اما با داستانی روبه رو بودید که بدون معرفی قهرمان یا ضدقهرمان خاصی، بیننده را تا انتهای سفر می برد. در پایان پیام اصلی این بود که گاهی باید خداحافظی کرد، هرچند سخت باشد. شما باید خداحافظی کنید، اما این بدان معنا نیست که همه چیز از هم خواهد پاشید. گاهی اوقات این رها کردن به معنای شروعی جدید است و چه کسی می داند پشت آن خداحافظی های پرشور چه لحظات شیرین و شگفت انگیزی در انتظار ماست.

کوسوکه

در پایان امیدوارم از خواندن این مقاله و همراهی با زومجی لذت برده باشید. آیا فرصتی برای تماشای این انیمه داشته اید؟ نظر شما در مورد انیمه خانه قایق چیست؟ نقاط قوت و ضعف این انیمه را چگونه دیدید؟ ما همچنان مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم، پس فراموش نکنید که آنها را با ما و سایر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید