احساس خوشبختی واقعی با یک لبخند ساختگی

آیا لبخند مصنوعی می تواند حال شما را بهتر کند؟ این سوال مدتهاست ذهن روانشناسان را به خود مشغول کرده است و اکنون یک مطالعه جدید شواهد قوی برای حمایت از آن ارائه می دهد.

یک تیم بین المللی از محققان به رهبری دانشمندی از دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا، داده های 3878 شرکت کننده از 19 کشور را جمع آوری کردند.

از یک سوم شرکت کنندگان خواسته شد که یک خودکار در دهان خود بگیرند، از یک سوم دیگر خواسته شد حالت های چهره بازیگران خندان را تقلید کنند و از یک سوم دیگر خواسته شد گوشه لب های خود را به سمت گوش حرکت دهند و گونه های خود را با استفاده از این روش به سمت بالا حرکت دهند. فقط ماهیچه های صورت

در هر گروه، نیمی از شرکت کنندگان در حالی که به آنها گفته می شد به تصاویر شادی از توله سگ ها، بچه گربه ها، گل ها و آتش بازی ها نگاه کردند و نیمی دیگر یک صفحه خالی دیدند.

آنها همچنین با حفظ حالات طبیعی صورت خود این تصاویر را مشاهده کردند.

برای پنهان کردن هدف آزمایش، محققان چندین کار کوچک فیزیک دیگر را ترکیب کردند و از شرکت کنندگان خواستند مسائل ساده ریاضی را نیز حل کنند.

پس از این مرحله، شرکت کنندگان میزان شادی خود را بیان کردند.

تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده افزایش قابل توجهی در شادی شرکت کنندگانی که حالت های چهره تصاویر خندان را تقلید می کردند یا دهان خود را به سمت گوش های خود می بردند، نشان داد.

  رضایت تیم نینجا از بررسی Rise of the Ronin و Wo Long

مردم همچنین با مشاهده تصاویر شاد با چهره های طبیعی، افزایش شادی را نشان می دهند، در حالی که گروهی که قلم را در دهان خود داشتند، تغییر زیادی در احساسات تجربه نکردند، که ممکن است به دلیل حالت چهره باشد که شبیه لبخند نیست.

نیکلاس کولز، نویسنده اصلی این مقاله، می گوید: ما آنقدر احساسات مختلف را تجربه می کنیم که فراموش می کنیم چه توانایی شگفت انگیزی داریم. اما بدون احساس درد یا لذت، رنج یا شادی، غم و شادی وجود نخواهد داشت.

این تحقیق چیزی اساسی را در مورد نحوه عملکرد احساسات به ما یادآوری می کند. لبخند می تواند باعث خوشحالی افراد شود و اخم می تواند آنها را عصبانی کند. مقاله این تیم تحقیقاتی در مجله Nature Human Behaviour منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید