رونمایی از سری گرافیک های موبایل RTX 40. RTX 4090 در راه لپ‌تاپ‌ها

به نظر می رسد پردازنده های گرافیکی لپ تاپ سری RTX 40 باشد فاش شده و جالب حضور مدل است RTX 4090 با پردازنده گرافیکی AD103 در میان آنهاست.

در این نسل، انویدیا احتمالاً از قول خود مبنی بر ارائه سطح مشابهی از عملکرد گرافیکی در خط تولید دسکتاپ و لپ‌تاپ خود بیشتر منحرف خواهد شد. گفته می شود محصولات جدید در رده موبایل این شرکت از چهار پردازنده گرافیکی در پنج مدل مختلف تشکیل شده است که به هیچ وجه با مدل های سری دسکتاپ خود هم اندازه نیستند.

اگرچه از همان ابتدا، هیچکس انتظار عملکردی برابر با پردازنده پرقدرت AD102 نداشت ra در شاسی لپ تاپ، گیمرها و علاقه مندان به پردازنده های گرافیکی قدرتمند باید توجه بیشتری به نام گذاری مدل های لپ تاپ بر روی تراشه های انویدیا داشته باشند. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط اسلاید نام بازاریابی GN21 انویدیا اعلام کرد که پنج مدل لپ‌تاپ دارد RTX 40 آماده است. در واقع برای اولین بار شاهد پردازنده گرافیکی کلاس RTX X90 در لپ تاپ ها خواهیم بود که بر خلاف مدل دسکتاپ آن، نه بر اساس AD102 بلکه بر اساس پردازنده گرافیکی AD103 ساخته شده است.

مدل های لپ تاپ با پردازنده گرافیکی Nvidia RTX 40

مدتی پیش منبع همین اطلاعات حداکثر TGP سه مدل از سری موبایل پردازنده های گرافیکی نسل جدید انویدیا را تایید کرد و بر این اساس هیچ یک از این المان ها بیش از 175 وات مصرف نخواهند کرد. نکته جالب دیگر عدم وجود مدل غیر Ti کارت گرافیک RTX 4080 است او یکی از مدل هایی است که در اطلاعات فاش شده به چشم می خورد.

  تلویزیون اتمی چیست و چگونه بازی های رایانه شخصی را متحول می کند؟

از آنجایی که ما در مورد پردازنده‌های گرافیکی لپ‌تاپ صحبت می‌کنیم، عادلانه است که به شگفتی احتمالی AMD برای کاربران لپ‌تاپ اشاره کنیم. این توییت مخفی یکی از منابع افشای AMD است این نشان می دهد که پرچمدار سری پردازنده های گرافیکی موبایل است Radeon RX 7000 می تواند به اندازه کارت گرافیک دسکتاپ RX 6950XT قدرتمند باشد. این احتمالاً به معنای Navi 32 است که بالاترین GPU مورد استفاده در سری RDNA3 موبایل است این یک تراشه بازی بسیار قدرتمند خواهد بود.

شایعاتی در مورد مدل جدید لپ تاپ گرافیکی AMD

متاسفانه هیچ خبری از AMD در رابطه با مشخصات یا اسم رمز مدل های لپ تاپ سری RX 7000 نیست اما مدل پرچمدار آن احتمالا Radeon RX 7900M یا 7800M نام دارد. معرفی شود

آنچه می دانیم این است که انویدیا و AMD قصد دارند محصولات گرافیکی جدید خود را در CES 2023 عرضه کنند. تحویل احتمالاً در حال حاضر از پردازنده های لپ تاپ Zen4 و Raptor Lake نیز به نمایش در خواهند آمد.

دیدگاهتان را بنویسید