کودک مبتلا به فلج مغزی اولین قدم های خود را با کمک یک اسکلت روباتیک برداشت

دیوید زابالا با یک اسکلت بیرونی جدید به نام Atlas 2030 مجهز شد که دارای مفاصل مکانیکی است که با حرکات او سازگار است و به او اجازه می‌دهد در نهایت بدون کمک راه برود.

این نوآوری بخشی از روشی است که در یک مرکز درمانی در مکزیکوسیتی استفاده می شود. تحقیقات نشان می دهد که راه رفتن کودکان فلج نه تنها امید به زندگی و سلامت جسمی آنها را افزایش می دهد، بلکه باعث افزایش عزت نفس آنها نیز می شود.

گوادالوپ مالدونادو، مدیر انجمن افراد مبتلا به فلج مغزی در مکزیک، گفت که این اسکلت می تواند به اهداف توانبخشی به موقع کمک کند.

این اسکلت توسط النا گارسیا آرمادا ساخته شده است که جایزه مخترع اروپا در سال 2022 را برای این نوآوری برنده شد.

اطلس 2030 یک اسکلت بیرونی کودکان است که مخصوص کودکان سه تا 14 سال طراحی شده است. مفاصل مکانیکی دور پاها و کمر کودک پیچیده شده و برای حمایت بیشتر به یک ساختار چرخدار متصل می شوند.

عکس اولین قدم های کودک فلج مغزی با استفاده از اسکلت رباتیک

گوادالوپ کاردوسو، مادر دیوید، شاهد برداشتن اولین قدم‌های پسرش در اتاق درمان است. کاردوسو گفت: «این اسکلت ابتدا او را می ترساند و دستانش به شدت می لرزیدند، اما اکنون می بینم که این اسکلت به پاهای او قدرت و پیشرفت بیشتری در راه رفتن می دهد.» او بسیار عاشق راه رفتن است و آماده راه رفتن است. این کار به او لذت می دهد و او بسیار خوشحال است.

دیوید با وجود پوشیدن لباس رباتیک، اکنون می تواند چندین فعالیت مانند بازی با توپ و نقاشی انجام دهد. کارهایی که هرگز فکر نمی کرد انجام دهد.

  Silent Hill 2 Remake واقع گرایانه ترین حالات چهره را در این سری خواهد داشت

درمانگران دیوید نیز در مورد این فناوری جدید هیجان زده هستند. آنها اسکلت بیرونی را روی بدن دیوید گذاشتند و می دانستند که او آماده است تا اولین قدم هایش را بردارد.

آرتورو پالافوکس سانچز، فیزیوتراپیست 28 ساله، گفت: “داشتن اسکلت بیرونی ما را بسیار هیجان زده می کند و حتی اکنون نیز می توانیم از آن برای رسیدن به اهداف دیگر استفاده کنیم.” این اسکلت به ما به عنوان درمانگر امیدوار می کند که بتوانیم به اهداف زیادی در آینده.

انجمن مکزیکی افراد مبتلا به فلج مغزی (APAC) این دستگاه را دو هفته پیش دریافت کرد و هدف آن کمک به حداقل 200 کودک فلج مغزی در سراسر کشور است. پس از اسپانیا و فرانسه، مکزیک سومین کشوری است که درمان با این دستگاه را ارائه می دهد.

مالدونادو در بیانیه‌ای گفت: «ما نتایجی را در مورد کودکان مشاهده می‌کنیم و می‌خواهیم به کار خود ادامه دهیم و کودکان بیشتری در سراسر کشور به این نوع توانبخشی دسترسی داشته باشند، زیرا ما همیشه پذیرای کودکانی هستیم که نیاز به توانبخشی نورروباتیک دارند و این اساساً ضروری است. تغییر زندگی آنها

به گفته مالدونادو، اسکلت بیرونی به سرعت به اهداف توانبخشی می رسد که معمولاً با استفاده از روش های سنتی ماه ها طول می کشد. این شامل تقویت ماهیچه ها می شود که سیستم گوارشی و ریوی کودک را بهبود می بخشد، اما بزرگترین پیشرفت برای کودکی که کت و شلوار رباتیک پوشیده است در خلق و خوی آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید