آنها ادعا می کنند که راز جاودانگی انسان را کشف کرده اند

این آزمایش بر روی نوع خاصی از کرم لوله ای انجام شد که شباهت های ژنتیکی خاصی به انسان دارد. در طی این آزمایش، محققان دریافتند که تحریک پاسخ اضطراب در کرم‌های مسن‌تر با تغذیه آنها با رژیم غذایی گلوکز بالا می تواند طول عمر این موجودات را افزایش دهد.

به گفته محققان، یافته‌های آنها در کنار افزایش امید به زندگی، می‌تواند به راه‌های جدیدی برای توسعه درمان بیماری‌های مرتبط با افزایش سن، مانند خرچنگ، زوال عقل و فوت کردن، دمیدن من می آفرینم – درست می کنم

به گفته پروفسور Guillaume Thibault، زیست شناس سلولی در دانشگاه نانیانگ که در مطالعه مورد نظر نیز شرکت داشت، پیری یک عامل خطر بسیار مهم در چندین زمینه آسیب شناسی انسان در نظر گرفته می شود و می تواند باعث ایجاد طیفی از بیماری های متابولیک از دیابت گرفته تا سرطان و … مانند آسیب به اعصاب

سئو کول

او همچنین بیان می‌کند که در نتیجه، تحقیقات آنها ممکن است دنیای پزشکی را یک قدم به استراتژی‌های درمانی جدید برای بیماری‌های مذکور نزدیک‌تر کند.

دانشمندان بر روی کرم های لوله ای تحقیق می کنند

همانطور که قبلا ذکر شد، کرم های لوله ای شباهت های ژنتیکی شگفت انگیزی با انسان دارند، زیرا ظاهرا این موجودات بیش از 700 میلیون سال آنها یک اجداد مشترک دارند.

در نتیجه، کرم‌های لوله‌ای نیز دارای ژن‌های مشابهی هستند که توسط آن انسان وظایف سلول‌ها را تقسیم می‌کند یا سلول‌های آسیب‌دیده را برنامه‌ریزی می‌کند تا از بین بروند. در مرحله بعد، دانشمندان می خواستند ببینند که نتیجه دستکاری پاسخ اضطراب ناشی از گلوکز اضافی در کرم ها چه خواهد بود.

  خدمات و کیفیت بروکر آلپاری را بررسی کنید

این پاسخ اضطراب،واکنش پروتئین باز شدهو تجمع پروتئین های مشکل ساز را که می تواند منجر به مرگ سلولی شود، پاک می کند.

برای آزمایش این موضوع، محققان از یک رژیم غذایی با گلوکز بالا در دو مرحله از چرخه زندگی کرم استفاده کردند که مرحله اول بعد از بلوغ کرم ها و مرحله دوم تغذیه نیز می باشد. 5 روز سپس، در عصر پس از آن، تولید مثل صورت گرفت. سنی که کرم ها شرایط باروری و تولید مثل را ندارند.

سئو کول

از سوی دیگر، گروه دیگری از کرم ها که از رژیم غذایی معمولی بهره مند بودند، به موازات آن مورد آزمایش قرار گرفتند. دانشمندان همچنین مشاهده کردند که کرم‌های لوله‌ای مسن‌تر از رژیم غذایی با گلوکز بالا تغذیه می‌شدند 24 روز آنها زندگی می کردند

این در حالی بود که کرم های جوان تر رژیم غذایی مشابه دومی داشتند 13 روز آنها مردند، کرم هایی که برای مدتی از رژیم غذایی معمولی استفاده کرده بودند 20 روز طبق یکی از موارد دیگری که در این مطالعه مشاهده شد، کرم‌های لوله‌ای مسن‌تر که با گلوکز بالا تغذیه می‌شدند، نه تنها چابک‌تر بودند، بلکه سلول‌های ذخیره انرژی بیشتری نیز داشتند. این نشان می دهد که روند پیری آنها در مسیر درستی پیش می رود.

سئو کول

طبق نظر مستقل پروفسور رانگ لی، رئیس موسسه مکانیک زیست شناسی در دانشگاه ملی سنگاپور، بیماری های متابولیک در سالمندان در صورت عدم درمان می توانند عواقب شدیدی داشته باشند، اما تحقیقات مورد بحث بسیار تاثیرگذار است زیرا دانشمندان را به این سمت سوق داده است. یک دروازه سلولی جدید به نام “پاسخ پروتئین باز” را شناسایی کنید که بر طول عمر حیواناتی که از رژیم غذایی با گلوکز بالا تغذیه می شوند، تأثیر می گذارد.

  گیم پد موبایل Lenovo Legion معرفی شد; یک گیم پد ارزان، کوچک و زیبا

در پایان بد نیست به دو نکته مهم اشاره کنیم، اول اینکه شواهد موجود به این معنا نیست که افراد مسن می توانند برای افزایش عمر خود به رژیم های غذایی پر قند روی آورند، در حال حاضر چنین اقدامی اصلا امکان پذیر نیست. توصیه نمی شود.

همچنین گروه مذکور از دانشمندان اعلام کردند که برای درک مکانیسم این فرآیند در کرم‌های لوله‌ای به تحقیقات بیشتر ادامه خواهند داد.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید