زمان انتشار احتمالی مک پرو و ​​مک بوک پرو جدید اپل

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ و یک منبع معتبر داخلی، اپل قصد دارد در چند ماه آینده چندین مک جدید از جمله مدل های جدید مک بوک پرو، مک مینی و مک پرو را معرفی کند.

گورمن در آخرین خبرنامه خود، Power On، گفت که اپل به کار بر روی اولین مک پرو با تراشه سری M خود ادامه می دهد و طبق گزارش ها، این شرکت تست های داخلی دستگاه را افزایش داده است. گفته می شود که دستگاه رومیزی رده بالا دارای گزینه های تراشه ای است که حداقل دو تا چهار برابر قدرتمندتر از M2 Max هستند که M2 Ultra و M2 Extreme نامیده می شوند. گورمن انتظار دارد که مک پرو با پردازنده های 24 و 48 هسته ای و تراشه های گرافیکی 76 و 152 هسته ای همراه با حداکثر 256 گیگابایت رم عرضه شود.

گورمن همچنین اطلاعاتی در مورد یک پیکربندی خاص مک پرو ارائه کرد که ظاهراً به طور فعال در اپل در حال آزمایش است و اضافه کرد که این دستگاه مدلی با 24 هسته پردازشی (شامل 16 هسته با کارایی بالا و 8 هسته کم مصرف) است که او همراه است. توسط 76 – پردازنده گرافیکی هسته ای و 192 گیگابایت رم. گفته می شود که این دستگاه دارای macOS Ventura 13.3 است.

از سوی دیگر، همانطور که انتظار می رفت، مارک گورمن گفت که مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی با پیکربندی تراشه های M2 Pro و M2 Max عرضه خواهند شد. بر اساس گزارش ها، تراشه M2 Max دارای 12 هسته (8 هسته کارآمد و 4 هسته کم مصرف)، پردازنده گرافیکی 38 هسته ای و حداکثر 64 گیگابایت رم خواهد بود. انتظار می رود که M2 Max در دو مدل مک بوک پرو 14 و 16 اینچی عرضه شود.

  پیدا کردن آلبرت وسکر در فیلم Dead by Daylight

به نظر می رسد که نسل بعدی مک مینی دارای تراشه M2 مشابه مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی باشد. اپل در حال آزمایش تراشه M2 Pro در مک مینی جدید است که تعداد هسته آن افزایش یافته است، اما مارک گورمن مشخص نکرد که آیا اپل تصمیم نهایی برای عرضه مک مینی به همراه تراشه گرفته است یا خیر.

در حالی که گورمن انتظار یک مک پرو جدید را تا سال 2023 ندارد، او گفت که نسل بعدی مدل های مک بوک پرو و ​​مک مینی احتمالا “در ماه های آینده” قبل از سال 2023 وارد بازار خواهند شد.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید