نقد و بررسی بازی Shovel Knight Dig

در حالی که Shovel Knight Dig یک تجربه سرکش سرگرم کننده برای کهنه سربازان است، آنطور که باید خوب نیست و ممکن است انتخاب مناسبی برای مبتدیان نباشد.

شوالیه شوالیه را می توان یکی از بازی های سرگرم کننده و جذاب ایندی دو بعدی و پلتفرمر دانست که در سال 2014 عرضه شد و توانست نقدهای بسیار خوبی را به خود اختصاص دهد. همچنین، Yacht Club Studio، خالق و ناشر Shovel Knight، با ارائه سه بسته داستانی اضافی، تجربه کاربری را بیشتر ارتقا داده است. با این حال، تیم سازنده به فکر ساخت دو اسپین آف مختلف افتاد که یکی از آنها Shovel Knight Dig بود تا بازیکنان بیشتری را وارد دنیای Shovel Knight کند.

درهای قفل شده و مخفی در بازی Shovel Knight Dig

با توجه به ساختار بازی و گیم پلی، داستان با یک بار تکمیل بازی بیان نمی شود، بلکه با مردن و رسیدن به نقطه ای در بازی، داستان به مرور زمان ارائه می شود.

Shovel Knight Dig اکنون منتشر شده است و باید گفت که Yacht Club Studio تا حد زیادی در ارائه یک تجربه کاملاً جدید موفق بوده است. از نظر داستانی، نباید انتظار داستان گویی عمیق و جذاب را داشته باشیم و به طور کلی، استودیو Yacht Club و Nitrome، توسعه دهندگان Shovel Knight Dig، هدف و تمرکز آنها داستان و روایت نیست، بلکه استفاده از آن به عنوان اهرمی برای تحریک بازیکن به دنیای بازی برای نمایش گیم پلی استفاده می شد. با این حال، شوول نایت در گذشته نشان داده است که پتانسیل روایت یک داستان خوب و جدی را دارد و تیم سازنده می توانست بیشتر روی آن قسمت تمرکز کند.

  در تریلر جدید Destroy All Humans، دشمنان بیگانه را به نمایش بگذارید! 2: معاینه مجدد

با این حال، داستان Shovel Knight Dig پیش درآمد بازی اصلی محسوب می شود. جایی که شوالیه دوست داشتنی باید از سیاهچاله های مختلف عبور کند تا کیسه جواهرات دزدیده شده توسط دریل نایت را پس بگیرد. با توجه به ساختار بازی و گیم پلی، داستان با یک بار تکمیل بازی بیان نمی شود، بلکه با هر بار مردن و رسیدن به نقطه خاصی از بازی، داستان به مرور زمان ارائه می شود. در واقع Shovel Knight Dig یک بازی سرکش است و سیستم داستان گویی در بازی های roguelite/roguelike به گونه ای است که به مرور زمان و هر بار که شخصیت در قسمت های مختلف بازی می میرد، شاهد روایت داستان هستیم.

برخی از شخصیت های بازی Shovel Knight Dig

هر چه آثار بیشتری بخرید، می توانید قدرت های مختلفی را در طول بازی دریافت کنید

گیم پلی بازی به گونه ای است که چندین محیط مختلف برای شما در نظر گرفته شده است که هر محیط دارای سه زیر مجموعه است و در نهایت یک باس فایت برای بازیکن ارائه می شود. اگر در طول راه بمیرید، به ابتدای بازی باز می گردید. در واقع مکانیزم بازی های Roguelike/Roguelight به گونه ای است که بازیکن همیشه پس از مرگ به ابتدای مسیر برمی گردد، اما عناصری در این بین تعبیه شده اند تا پیشرفت و پیشرفت کاربر را ببینند.

حال، تفاوت بازی‌های roguelite و roguelike در این است که در roguelite شاهد عناصر بیشتری مانند ارتقاء سلاح، ارتقاء شخصیت و مواردی از این دست هستیم تا بتوانید پس از هر اجرا قوی‌تر شوید. Shovel Knight Dig اکنون یک بازی سرکش در نظر گرفته می شود و Shovel Knight پس از هر مرگ به ابتدای محیط باز می گردد. البته، اگر می توانید الماس های زیادی را در این مسیر به دست آورید، می توانید در شروع هر اجرا آثار مختلفی را خریداری کنید تا در طول بازی از آنها استفاده کنید. هر چه آثار بیشتری بخرید، می توانید قدرت ها و مهارت های مختلفی را در طول بازی به دست آورید.

  جیتکس 2022 | امارات میزبان بزرگترین رویداد فناوری در خاورمیانه است

بازی مبارزه با رئیس Shovel Knight Dig

با اینکه محیط های Black Holes یا Shovel Knight Dig متفاوت از یکدیگر طراحی شده اند، اما ساختار تصادفی یکسانی ندارند و پس از چند ساعت شاهد تکرار هستیم.

همچنین زمانی که یکی از محیط های بازی را کامل کردید و در پایان باس را شکست دادید، برای دور بعدی می توانید از محیط مورد نظر عبور کرده و با پرداخت الماس وارد محیط جدید شوید. البته این کار باعث می شود در طول مسیر کمتر الماس به دست آورید، اما از طرفی شانس شما برای رسیدن به انتهای سیاهچاله نیز افزایش می یابد. ضمناً نوار سلامت و سیستم ارتقاء شمشیر برای کاربران در نظر گرفته شده است. در طول محیط سوم و یکی از قسمت های مخفی بازی با آهنگری مواجه می شوید که مدام به مرکز بازی باز می گردد و با یافتن کارت های مختلف می توانید قدرت شوول نایت را افزایش دهید.

یکی از نکات مهم در بازی‌های Roguelike/Roguelite این است که ساختار تصادفی هر محیط دارای طراحی متنوعی است، زیرا معمولاً بازیکنان این دسته از بازی‌ها باید چندین بار از هر یک از محیط‌ها عبور کنند و اگر تنوع وجود نداشته باشد، پس گذراندن چند ساعت احساس یکنواختی می کند. متاسفانه با وجود اینکه محیط های بازی Black Holes یا Shovel Knight Dig متفاوت از یکدیگر طراحی شده اند، اما ساختار تصادفی یکسانی ندارند و پس از چند ساعت شاهد تکرار هستیم. همچنین پاداش و تاثیر شانس در هر دویدن برای شکستن تعادل کافی نیست و چیزی که شما را موفق تر می کند مهارت و یادگیری ساختار بازی است.

  تاریخ نمایش Chant با یک تریلر جدید اعلام شد

اولین محیط و پلتفرمر Shovel Knight Dig

از نظر بصری، Shovel Knight Dig مانند نسخه های قبلی Shovel Knight دارای طراحی دو بعدی هشت بیتی است و می تواند رضایت مخاطبان این دسته از بازی ها را جلب کند. دشمنان و باس های بازی دارای طراحی های خوب و متنوعی هستند. رئیس ها آنقدر چالش برانگیز نیستند که مخاطب نتواند آنها را شکست دهد، آنها آنقدر آسان نیستند که شما احساس چالش نکنید. تیم سازنده سعی کرده است به جای باس های سخت و طاقت فرسا، بازیکنان را از طریق دشمنان و موانع محیطی بیشتر به چالش بکشد. اما در برخی از مراحل شاهد عدم تعادل هستیم و محیط و قسمت های مختلف آن بیش از آنچه که باید و شاید مخاطب را آزار می دهد که البته به دلیل محدود بودن پلتفرم بازی به دلیل نوع مبارزات و نبردها بخشی از این مشکل است. سیستم حرکتی شوول نایت .

در پایان، Shovel Knight Dig یکی از آن بازی های سرکشی است که بدون توجه به مشکل بازی، می تواند اوقات خوشی را برای کاربران قدیمی این سبک فراهم کند، اما قطعاً تازه واردان گزینه های بهتری روی میز دارند.

بررسی بازی طبق نسخه PC انجام شده است

دیدگاهتان را بنویسید