اپلیکیشن هایی که عمر باتری گوشی شما را از بین می برند

البته در هر صورت این اپلیکیشن ها همچنان بدافزار محسوب می شوند. و اکنون لیستی از اپلیکیشن های اندرویدی که به تروجان ها آلوده و در گوگل پلی منتشر شده اند معرفی شده است.

تیم تحقیقاتی McAfee لیستی از دوازده برنامه اندروید را منتشر کرده است که به عنوان اسب تروجان عمل می کنند. قبل از حذف شدن از گوگل پلی، این اپلیکیشن ها بیش از بیست میلیون بار توسط کاربران کشورهای مختلف دانلود شدند. بنابراین عدم وجود آنها در گوگل پلی به این معنا نیست که هیچ یک از این اپلیکیشن ها در حال حاضر روی گوشی هوشمند شما نصب نمی شوند.

تیم McAfee توضیح داد که کدهای بدافزار درون برنامه‌های مفید پنهان می‌شوند. برنامه هایی مانند چراغ قوه، مدیر وظیفه و برنامه هایی که کدهای QR را می خوانند.

به محض نصب این برنامه ها، بدافزار بدون اطلاع کاربر در پس زمینه برنامه شروع به گشت و گذار در وب می کند تا کلیک ها و نمایش های جعلی را ثبت کند. به این ترتیب کاربر ناآگاهانه جیب برخی افراد سودجو را پر کرده و در عین حال به گوشی خود آسیب می رساند.

هنگامی که وب گردی می کنید، باتری گوشی شما خالی و خالی می شود. درست مثل زمانی که خودتان وب گردی می کنید. اگر یک برنامه غیرقابل اعتماد دارید و باتری گوشی شما مانند گذشته کار نمی کند، ممکن است از قبل بدانید که مقصر چیست.

نیازی به گفتن نیست که باید در اسرع وقت اپلیکیشنی را که گوشی شما را به مزرعه کلیک تبدیل کرده است حذف کنید. در اینجا لیست کامل 12 برنامه اندرویدی که تیم McAfee منتشر کرده است آمده است:

  معرفی بازی Stranded Alien Dawn با انتشار تریلر

دوربین با سرعت بالا
مدیر وظایف هوشمند
چراغ قوه +
دیکشنری K
اتوبوس بوسان
+چراغ قوه
یک یادداشت سریع
مبدل ارز
جوی کد
EzDica
دانلود پروفایل اینستاگرام
یادداشت های Ez

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید