چرا باتری آیفون شما بیش از 80 درصد شارژ نمی شود؟

چرا آیفون من بیش از 80 درصد شارژ نمی شود؟
اگر شارژ باتری آیفون شما بیش از 80 درصد نیست، به احتمال زیاد به دلیل فعال شدن ویژگی بهینه شارژ باتری معرفی شده با iOS 13 است.

شارژ بهینه باتری چگونه عمر باتری را افزایش می دهد؟

سئو کول

تقریبا همه کاربران باتری گوشی را به طور کامل شارژ می کنند، اما واقعیت این است که این کار باعث کاهش عمر باتری می شود. همین امر در مورد تخلیه کامل باتری نیز صدق می کند و چنین کاری باعث کاهش عمر آن نیز می شود. بنابراین اگر شب ها قبل از خواب آیفون خود را به شارژر متصل کنید، باتری این گوشی برای ساعات زیادی روی 100 درصد باقی می ماند و این روند باعث افزایش سرعت فرسایش باتری می شود.

اپل برای حل این مشکل، عملکرد Optimized Battery Charging را معرفی کرد که با فعال کردن آن، شارژ باتری را تا 80 درصد محدود می کند و سپس با یادگیری زمان بیدار شدن کاربر، قبل از زمان مورد نظر تا 100 درصد شارژ می شود. این باعث می شود زمان شارژ باتری به 100٪ کاهش یابد.

چگونه این ویژگی را غیرفعال کنم؟

اگر از iOS 13 یا جدیدتر استفاده می کنید، این ویژگی به طور پیش فرض فعال است. اما اگر علاقه ای به این ویژگی ندارید و می خواهید باتری گوشی شما به طور کامل شارژ شود، باید این گزینه را غیرفعال کنید. خوشبختانه شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

ابتدا به Settings > Battery > Battery Health بروید.
گزینه بهینه شارژ باتری را غیرفعال کنید.
دو گزینه نمایش داده می شود. اگر می‌خواهید فقط تا فردا غیرفعال باشد، گزینه Turn off to αύριο را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Turn Off آن را برای همیشه غیر فعال می کند.

  تصاویر جدید موتورولا فرانتیر یک دوربین 194 مگاپیکسلی را نشان می دهد

سئو کول

اما در کل بهتر است این قابلیت را غیرفعال نکنید زیرا در نهایت باعث افزایش عمر باتری آیفون می شود.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید