اپل تایید کرده است که آیفونی با پورت USB-C در راه است


خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

اپل به طور مستقیم تایید کرده است که آیفون در حال انتقال به پورت USB-C است. در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال، رئیس بازاریابی اپل، گرگ جوسویاک، گفت که این شرکت پورت لایتنینگ را با USB-C جایگزین خواهد کرد، حتی اگر تیمش از این تغییر راضی نباشند. کریگ فدریگی، معاون نرم‌افزار اپل، در این مصاحبه حضور داشت، اما هیچ‌کدام از آنها مشخص نکردند که دقیقا چه زمانی این تغییر اتفاق می‌افتد.

مدیران اپل در مورد زمان انتقال به درگاه USB-C بسیار مبهم بوده اند و فقط می گویند که “اروپایی ها هستند که زمان را برای مشتریان اروپایی دیکته می کنند.” Joswiak از پاسخ دادن به اینکه آیا اپل از یک پورت غیر اتحادیه اروپا استفاده خواهد کرد یا خیر، خودداری کرد، اما این بسیار بعید به نظر می رسد.

مدیر عامل اپل همچنین در مورد تعهد این شرکت به رفتن راه خود و اعتماد به مهندسان خود به جای رعایت استانداردهای نظارتی و استفاده از سخت افزار شخص ثالث صحبت کرد. او حتی موضوع میکرو یو‌اس‌بی را مطرح کرد و اشاره کرد که چگونه اپل برای درخواست‌های غیرمنطقی تحت فشار قرار گرفته است.

آیفون USB-C

مدیر بازاریابی اپل اضافه کرد که شارژرهای امروزی با کابل‌های جداشدنی مشکلات استانداردسازی را حل می‌کنند و استدلال کرد که تغییر به USB-C ضایعات الکترونیکی زیادی ایجاد می‌کند زیرا مردم مجبورند کابل‌های جدید بخرند و کابل‌های قدیمی خود را دور بریزند.

لازم به ذکر است استفاده از پورت USB-C در آیفون و سایر دستگاه های اپل یکی از درخواست های همیشگی کاربران در سال های اخیر بوده است، اما این شرکت همواره در برابر این درخواست مقاومت کرده است. تا اینکه سرانجام اتحادیه اروپا این غول فناوری آمریکایی را تحت فشار قرار داد تا محصولات خود را فقط با پورت USB-C در کشورهای عضو این اتحادیه عرضه کند. استقبال مردم از آیفون مجهز به USB-C به حدی بود که برخی افراد به صورت شخصی و دستی پورت آیفون را اصلاح کردند و محصول خود را با قیمت گزافی فروختند.

  یک واقعیت جالب در مورد جمعیت مریخ


دیدگاهتان را بنویسید