با توجه به استقبال مردمی از آیفون 14 پرو، 60 درصد از تولید خانواده آیفون 14 به مدل های پرو اختصاص یافته است.

موسسه Trendforce تایوان، یکی از ناظران معروف بازار، می گوید که تقاضا برای iPhone 14 Pro بسیار بیشتر از انتظارات اپل است. در حالی که مردم چندان به آیفون 14 و آیفون 14 پلاس اهمیت نمی دهند. طبق گفته Trendforce، اپل در ابتدا به تامین کنندگان اعلام کرد که 50 درصد از کل حجم تولید خانواده آیفون 14 به مدل های Pro اختصاص خواهد یافت. اما این رقم در حال حاضر به 60 درصد رسیده و ممکن است به 65 درصد نیز برسد.

تاکنون، بسیاری از گزارش ها ادعا می کنند که تقاضا برای خانواده آیفون 14 قابل توجه است. حتی قبل از معرفی این گوشی ها، گفته می شد که آیفون 14 تا حد زیادی ضد رکود است. همه تحلیلگران تاکید کردند که تقاضا برای مدل های Pro بسیار زیاد است.

مینگ چی کو، تحلیلگر متمرکز بر اپل، چندی پیش گفت که اپل از فاکسکان خواسته است تا تولید آیفون 14 پرو را 10 درصد افزایش دهد. تقاضا برای مدل های مختلف آیفون 14 در فروشگاه های اپل نیز مشهود است. بررسی های میدانی نشان می دهد که تهیه آیفون پرو در بسیاری از فروشگاه ها دشوار است. اما آیفون های استاندارد به وفور در دسترس هستند.

فروش آیفون های نسل جدید از چند هفته پیش آغاز شد و آمار فروش این گوشی ها را در گزارش مالی اپل در فصل آینده خواهیم دید. کوپرتینوس آخرین گزارش مالی خود را در روزهای آینده منتشر خواهد کرد. البته این گزارش مالی شامل آمار فروش آیفون 14 نخواهد بود.

بررسی ها نشان می دهد که آیفون 14 با استقبال خوبی در بازار ایران مواجه شده است. اگرچه این گوشی ها به صورت قانونی وارد نمی شوند، اما بسیاری از فروشندگان آنها را به عنوان مسافرتی وارد کرده اند. به دلیل رجیستر نشدن آیفون 14، گوشی های این خانواده از شبکه موبایل قطع شد. اما گزارش های ارسال شده به زومیت حاکی از آن است که اتصال به آیفون 14 به طور موقت تا یک ماه دیگر برقرار شده است. اما در حال حاضر خبری از رجیستری نیست.

  تولید بازی No More Heroes 4 در صورت تقاضای زیاد طرفداران

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید