روند صعودی کپکام سازنده Resident Evil 4 برای دهمین سال متوالی

کپکام در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرد که با وجود کاهش درآمد حاصل از فروش بازی، برای دهمین سال متوالی به رشد درآمد عملیاتی خود ادامه داد.

طبق آمار منتشر شده، درآمد سالانه Capcom در سه‌ماهه منتهی به 30 سپتامبر 2022 با 29.9 درصد کاهش به 49.067 میلیون ین رسیده است. از سوی دیگر، درآمد عملیاتی این شرکت نیز 24.3 درصد کاهش یافته و اکنون به 21.895 میلیون ین رسیده است. این شرکت باز هم این کاهش را به عدم وجود یک بازی بزرگ جدید مانند Resident Evil Village نسبت داد او از یک سال گذشته می‌داند و این وضعیت را توجیه می کند.

اگرچه درآمد عملیاتی کپکام در 6 ماهه اول سال مالی جاری 25 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است، اما این شرکت قول داده است که این رقم را در نیمه باقیمانده سال جبران کند و روند رشد 10 سال گذشته خود را ادامه دهد. سال، داد

رزیدنت اویل 4 ریمیک برای 24 مارس 2023 منتشر خواهد شد (4 آوریل 1402) طبق برنامه زمان‌بندی شده، دقیقاً مصادف با پایان سال مالی جاری این شرکت است و این بازی محبوب در کنار Street Fighter 6 و Exoprimal که هر دو در تقویم 2023 قرار می گیرند، می توانند به آمار مورد نظر شرکت برای آنها دست پیدا کنند.

بازی های کپکام

سال گذشته، با انتشار Resident Evil 8، Capcom به فروش 21.3 میلیون نرم‌افزار دست یافت که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. انتشار بازی Monster Hunter Rise: Sunbreak با فروش بیش از 4.4 میلیون نسخه برای این شرکت دنبال شد. Monster Hunter Rise نیز از مرز 11 میلیون فروش عبور کرد و بازسازی Resident Evil 2 در حال حاضر در مرز 10 میلیون فروش قرار دارد.

کپکام اعلام کرد که با اولویت دادن به محیط کاری کارکنان خود، روند دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده خود را تسریع خواهد کرد. این شامل برنامه های شرکت برای افزایش حقوق پایه کارکنان خود در ژاپن به عنوان بخشی از تغییر گسترده‌تر در مدیریت منابع انسانی شرکت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید