امکان احیای سری Parasite Eve با ثبت علامت تجاری Symbiogenesis از Square Enix

سریال ترسناک Parasite Eve بیش از یک دهه است که سکوت کرده است، اما ثبت علامت تجاری Symbiogenesis ممکن است به بازگشت قریب‌الوقوع اشاره کند.

ژانر ترسناک بر خلاف ژانرهای دیگر احیا می شود و تعدادی از فرنچایزهای ترسناک قابل توجه دوباره در کانون توجه قرار گرفته اند. سری Resident Evil همچنان قوی است و موفقیت‌های منتشر شده اخیر آن باعث شده تا دیگر توسعه‌دهندگان به فکر احیای سری خفته این سبک باشند. پس از سال ها انتظار، طرفداران شاهد بازگشت سریال های مهمی مانند Silent Hill، Dead Space و Alone in the Dark خواهند بود.

اما ظاهرا مجموعه ترسناک دیگری نیز در آینده به مجموعه آنها اضافه خواهد شد. طبق گزارش رسانه Gematsu، Square Enix یک علامت تجاری جدید به نام Symbiogenesis به ثبت رسانده است. اما چرا این برند مهم است؟ همانطور که در فرهنگ لغت ویکی‌واژه گفته شد، همزیستی یا همزیستی به معنای “آمیختگی دو موجود مجزا برای تشکیل یک ارگانیسم جدید” است که موضوع اصلی بازی‌های حوا انگل را تشکیل می‌دهد.

اولین نسخه از سری بازی های Parasite Eve بر اساس رمانی ژاپنی به همین نام در سال 1998 منتشر شد و بعداً دنباله ای برای این بازی در سال 2000 (در سال 1999 در ژاپن) منتشر شد. پس از آن، این سری تا مدت ها در سکوت پیش رفت تا اینکه در سال 2011 (در سال 2010 در ژاپن) سومین نسخه اصلی با عنوان The 3rd Birthday برای کنسول دستی PSP منتشر شد.

اما ممکن است از خود بپرسید که چرا باید به جای Parasite Eve آخرین قسمت این مجموعه Symbiogenesis نامیده شود؟ او در واکنش به افشای نام Dusk Golem در توییتر گفت که Square Enix دیگر حق استفاده از این نام را ندارد. با این حال می تواند از محتوای بازی مانند آیا بارا، شخصیت اصلی بازی استفاده کند. هنوز مشخص نیست که طرفداران چقدر باید منتظر باشند تا جزئیات بیشتری از این رابطه منتشر شود.

  نقد فیلم Don't Make Me Go داستان یک سفر برگشت ناپذیر

دیدگاهتان را بنویسید