شایعه: تلاش سونی برای خرید CD Project رد شد

طبق شایعات منتشر شده در اینترنت، سونی برای خرید CD Projekt Red چندین بار با این استودیو تماس گرفته است.

طبق گمانه زنی های اینترنتی، استودیو CD Projekt Red چندین بار با پیشنهاد ادغام سونی روبرو شده است. اگرچه این شایعات بی اساس هستند، اما توسط منابع داخلی در صنعت بازی تایید شده است. ادغام این استودیو با سونی آتش جنگ خرید بین سونی و مایکروسافت را دوباره شعله ور می کند.

کاربر رایتیان که یک تحلیلگر صنعت بازی است، در پاسخ به شایعات فوق در توییتی نوشت که سونی چندین بار با استودیو CDPR تماس گرفته است. او می‌گوید یکی از دلایلی که استودیو اعلام می‌کند بازی‌های بی‌شماری در حال توسعه است، افزایش ارزش‌گذاری آن قبل از ادغام احتمالی است. اما این بدان معنا نیست که سونی قطعا استودیو مذکور را خریداری خواهد کرد. شرکت های مختلف همیشه با یکدیگر در تماس هستند.

در ماه اکتبر، CD Projekt ساخت چندین بازی جدید را فاش کرد که شامل دو بازی از سری Witcher است که یکی از آنها بازسازی The Witcher، یک سری جدید و دنباله ای برای بازی Cyberpunk است. همچنین این استودیو پس از موفقیت انیمه Cyberpunk Edgerunners که در نتفلیکس به نمایش درآمد، برای گسترش فعالیت خود در صنعت سینما و تلویزیون ابراز علاقه کرد.

پلی استیشن 5 در کنار لوگوی پلی استیشن

اگرچه خبر فوق هنوز تایید نشده است، اما سونی و مایکروسافت در حال مبارزه برای تصاحب استودیوها هستند. مایکروسافت قصد دارد اکتیویژن بلیزارد را در معامله ای به ارزش نزدیک به 70 میلیارد دلار خریداری کند و سونی در دادگاه و با تنظیم کننده های رقابت با ردموند مبارزه می کند. مایکروسافت همچنین Bethesda را به قیمت 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد و Starfield را در انحصار پلتفرم های خود قرار داد.

  گوشی تاشو Honor Magic 5 با دوربین 50 مگاپیکسلی در راه است

سونی نیز بیکار ننشسته است و امسال استودیو Bungie سازنده بازی Destiny را با قیمتی نزدیک به 5 میلیارد دلار خریداری کرد. هنوز باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا سونی برای خرید CD Projekt Red اقدامی جسورانه انجام خواهد داد یا خیر. صحبت‌های مربوط به تملک و ادغام معمولاً مسکوت می‌ماند و حتی برخی از روزنامه‌نگاران برجسته از آن بی‌اطلاع هستند. زیرا نامزدها، وکلا و بانکداران این بحث ها را مخفیانه انجام می دهند.

در مورد صحت خبر فوق نمی توان با قاطعیت صحبت کرد; اما شرکت ها همیشه در تلاش هستند و به دنبال ادغام و معاملات جدید هستند. باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا سونی اقدام متقابل دیگری در برابر خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت انجام می دهد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید