ساخت یک بازوی روباتیک با الهام از خرطوم فیل

خرطوم فیل سال ها منبع الهام بسیاری از افراد بوده و کاربردهای واضحی در عملیات بلند کردن و جاگذاری دارد. به تازگی، محققان موسسه ماشین آلات و مواد کره جنوبی نیز در حال توسعه رباتی با الهام از آن هستند.

دستاورد محققان کره ای به عنوان “اولین بازوی رباتیک جهان تقلید کننده خرطوم فیل” نامگذاری شده است که قابلیت های یک گیره دست و پارو مانند را با یک گیره با نیروی مکش ترکیب می کند. این دستگاه با استفاده از ساختار نوک خود می تواند اجسام را بگیرد.

سیم های یک سیلندر پنوماتیک در اطراف مرکز این ساختار نرم قرار می گیرند و با فعال شدن شکل گیره را تغییر می دهند. بنابراین، پنجه های آن برای گرفتن اجسام به هم جمع می شوند. با این حال، کانال های کوچکی در این ابزار تعبیه شده است که نوعی آب بندی خلاء مقاوم در برابر نفوذ هوا ایجاد می کند تا در صورت نیاز قدرت کنترل اجسام را افزایش دهد.

این بدان معنی است که گیره می تواند اجسام با اندازه ها، شکل ها و وزن های مختلف را بلند کند. محققان کره ای نشان داده اند که این ربات قادر است یک سوزن 0.25 میلی متری و یک بسته بزرگ 10 برابر اندازه آن را بگیرد.

محققان ادعا می کنند که این سیستم بدون نیاز به سنسورهای پیچیده کار می کند و کنترل کننده نرم هیچ خطری برای افرادی که در کنار آن کار می کنند، ندارد. این دستگاه در آینده می تواند به عنوان یک ربات برای مونتاژ محصولات در خطوط تولید و ربات های خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

  اورلاندو بلوم و یک بازیگر دیگر به Gran Turismo سونی می‌پیوندند

دیدگاهتان را بنویسید