سخت افزار و پورت شارژ لایتنینگ اپل آیفون 15 پرو تغییر خواهد کرد

مثل همیشه آیفون های جدید امسال نیز با تغییراتی نسبت به نسل قبلی خود عرضه شدند. اما آیفون های بعدی با تغییراتی همراه خواهند بود که در تاریخ آیفون اپل بی سابقه است. شرکت تحقیقاتی تایوانی TrendForce می گوید که خانواده آیفون 15 پرو اپل به 8 گیگابایت رم مجهز خواهند شد.

این مدل ها علاوه بر افزایش ظرفیت رم، به چیپست قدرتمندتر A17 نیز مجهز شده اند. این در حالی است که هر دو مدل آیفون 15 و 15 پلاس از چیپست A16 استفاده می کنند که در حال حاضر زیربنای سری آیفون 14 پرو است.

گوشی های سری آیفون 15 دارای پورت USB-C هستند
یکی دیگر از تغییرات جالب این گوشی ها، جایگزینی درگاه شارژ USB-C به جای درگاه لایتنینگ است. حتی مدیران اپل نیز این موضوع را تایید کرده اند، بنابراین تغییرات نهایی هستند.

این شایعات قبل از عرضه آیفون 14 و تصویب قانون جدید توسط اتحادیه اروپا وجود داشت اما هرگز اتفاق نیفتاد. اپل می خواست به استفاده از پورت لایتنینگ خود ادامه دهد، اما اتحادیه اروپا این قانون را وضع کرد و همه شرکت ها ملزم به رعایت آن هستند.

سئو کول

قانون جدید اتحادیه اروپا بیان می کند که تمام گوشی های هوشمند فروخته شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید از پورت شارژ USB-C استفاده کنند. این شامل تمام تبلت ها می شود. بنابراین تمامی آیپدهای اپل به این پورت مجهز خواهند شد.

در حال حاضر به جز آیفون اپل، تمامی گوشی های هوشمند از پورت Type-C برای شارژ استفاده می کنند. از سال آینده با عرضه سری 15، آیفون‌ها نیز به این گوشی‌ها خواهند پیوست و درگاه لایتنینگ خارجی وجود نخواهد داشت.

  راه‌اندازی مجدد Fantastic Four داستان منشأ را روایت نمی‌کند

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید