فروش پلی استیشن 5 در ژاپن از دو میلیون دستگاه فراتر رفت

طبق گزارش منتشر شده توسط Famitsu، مجموع فروش کنسول نهم سونی در ژاپن از مرز دو میلیون نسخه عبور کرده است.

پلی استیشن 5، نهمین کنسول سونی از نوامبر 2020 در فروشگاه ها عرضه شد و در روزهای اولیه پیدا کردن آن در فروشگاه های فیزیکی و آنلاین بسیار بزرگ بود. به دلیل کمبود موجودی، بسیاری از افراد مجبور شدند کنسول را با قیمتی بسیار بالاتر از حد معمول خریداری کنند. اما با وجود این مشکلات، این کنسول همچنان فروش خوبی دارد.

اخیرا سونی برای تعطیلات پایانی سال عرضه این کنسول را 400 درصد افزایش داده و به نظر می رسد این کنسول در نهایت به فروش مورد انتظار در ژاپن رسیده است. طبق گزارش جدید فامیتسو، فروش این کنسول در ژاپن از مرز 2 میلیون دستگاه عبور کرده است. به طور دقیق تر، نسخه دیسکی کنسول پلی استیشن 5 تاکنون 1794737 دستگاه فروخته است و این عدد برای پلی استیشن 5 دیجیتال 278046 دستگاه است که مجموع فروش آن را به 2027783 دستگاه می رساند.

از آنجایی که مردم ژاپن هنوز نسخه‌های فیزیکی بازی‌ها را ترجیح می‌دهند، فروش کنسول‌های دیسکی بسیار بالاتر از نسخه‌های دیجیتال است. اگر موانع زیادی وجود نداشت، شاید مبلغ این فروش بیشتر می شد. دلیل اصلی این مانع اپیدمی کرونا بود که همه صنایع جهان را تحت تاثیر قرار داد.

کنسول PS5

این کنسول مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است، اما توانسته با رقبایی چون Xbox Series Xbox Series S رقابت کند، کنسول مایکروسافت جایگاه خود را حفظ خواهد کرد. از 18 شهریور 1400 (9 سپتامبر 2021) که این کنسول موفق به فروش 1 میلیون واحدی نشد، تحلیلگران منتظر بودند تا از مرز 2 میلیون نسخه عبور کند.

  تهیه کننده سریال Resident Evil به شرکت چینی NetEase پیوست

اما این کنسول کمی دیرتر از حد انتظار به این عدد رسید. کنسول پلی استیشن 4 پس از تقریبا 20 ماه به چنین فروش در ژاپن رسیده بود. در حالی که پلی استیشن 5 دو تا سه ماه بعد به این رقم رسید. اگر سونی نمی توانست به درستی همه گیری را مدیریت کند، این تاخیر حتی شدیدتر می شد. در ماه ژوئن، فروش جهانی این کنسول از 20 میلیون نسخه فراتر رفت. اما در همه مناطق باز هم به دلیل مشکلات کمبود موجودی نتوانست به فروش بالایی دست یابد.

اما اکنون سونی به خوبی به این مسائل پاسخ داده است و سهام PS5 در سراسر جهان از جمله آلمان در حال افزایش است. این اتفاق برای بازار فیزیکی و آنلاین آمریکا و انگلیس افتاد. از نظر فروش، آخرین کنسول سونی نسبت به سال قبل فروش بیشتری داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید